Lekce stylu podle první dámy Jackie Kennedy

 

Jacqueline Kennedyová Onassisová byla módní ikonou ještě před tím, než poznala Johna F. Kennedyho. Skvěle padnoucí kostýmek od Chanela, perfektní make-up a toka, malý ručně tvarovaný klobouček. Brzy na to přišly na scénu maxi sluneční brýle a šátky přes hlavu – disciplína, na kterou si troufá jen hrstka žen. A věřte, že pokud Jacqueline neměla vlasy přikryté, její účes byl jednoduše perfektní. V případě slavnostních příležitostí dokázala oblékat večerní šaty bez ramínek a rukavice jako skutečná aristokratka. Nesmíme opomenout její perfektně padnoucí kabáty, uvolněné outfity inspirované jezdectvím i úžasnou schopnost kombinovat bílou s bílou. 

Inspirujte se deseti fotografiemi Jackie, které jsme ku příležitosti oslavy jejích nedožitých 91. narozenin vybrali z archivu. A pokud máte pocit, že máte v šatníku co dohánět, vzpomeňte si, že jen v roce, kdy se Jackie stala první dámou, utratila za šatník o 45 tisíc dolarů více, než byla celá roční výplata amerického prezidenta za výkon funkce.

 

cara
Info ikona
issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA