Jenna Ortega: Podivínka, která trhá rekordy sledovanosti

Hororová it-girl

Její taneční vystoupení v seriálu Wednesday má našlápnuto, aby se stalo další z ikonických filmových scén, které se zařadí po bok finále Hříšného tance nebo twist Umy Thurman a Johna Travolty z Pulp Fiction. Vyvolává škálu reakcí od smíchu, přes fascinaci až po uznání. A tak by se dal popsat celý projev Wednesday Addamsové v sérii, která trhá rekordy sledovanosti. Streamovací gigant Netflix opět prokázal neomylný instinkt pro výběr dalšího seriálového hitu a především geniálního hereckého obsazení. Jenna Ortega působí, jako by se pro roli Wednesday narodila. Její mrazivé, a přesto roztomilé ztvárnění sadistické dcery Gomeze a Morticie Addamsových je velmi přesvědčivé a vyneslo jí titul hororové it girl roku 2022.

Objevena přes Facebook

Ale Jenniny začátky v herecké branži sahají do doby dávno před Wednesday. Přestože je jí teprve 20 let, Jenna se objevuje na televizních obrazovkách už více než deset let. Objevena byla na Facebooku. Když jí bylo 7 let, její matka ji natočila, jak recituje dramatický monolog, a zveřejnila ho na Facebooku. Castingový agent se jim ozval téměř okamžitě. Její matka přitom vůbec nechtěla, aby byla Jenna herečkou. Nepřála si svou dceru vystavit tak prohnilému prostředí. Video nahrála pro pobavení svých přátel, kteří o Jenně věděli, že má sklony k dramatu. Všechno se pak ale začalo vyvíjet jiným směrem a matka musela před dceřiným talentem kapitulovat.

Nejlepší Wednesday všech dob?

Následovaly role v reklamách a také ve filmech Jane the Virgin, You, Scream, X nebo Yes Day. A právě horor X jí možná pomohl k roli Wednesday. Na konkurz přišla rovnou z natáčení a byla ještě umazaná od umělé krve, ve vlasech měla glycerinový pot a na tváři vyrobenou ránu. Vzpomíná, že tím režiséra Tima Burtona dost pobavila. K získání role zcela určitě přispěl i fakt, že je dceři Addamsových fyzicky velmi podobná a kromě toho má také černý smysl pro humor. Role jí ale nespadla do klína jen tak. Musela se kvůli ní třeba naučit hrát na violoncello. Pokud Wednesday totiž zrovna neřeší temné vraždy nebo nezdokonaluje své psychické schopnosti, krátí si čas hrou na cello. Drobounká herečka za svůj výkon v seriálu zatím sklízí velké uznání a někteří kritici ji považují za dosud nejlepší představitelku této postavy.

 

Zdroj: Wikipedia, Netflix, seventeen.com, purewow.com