Natália Germáni o mateřství, plánech a svém karlovarském debutu

Naposledy jsme spolu mluvily před třemi měsíci. Bavili jsme se o tom, jak obrovský rozdíl to byl, vidět tvůj předchozí film Světlonoc na velkém plátně s hudbou a všemi zvukovými efekty, a pak nedlouho před naším rozhovorem s partou kamarádů na laptopu. Její tělo jsme tehdy viděly obě taky jen v syrovém screeneru, posunulo se to za ten čtvrtrok nějak?

Já jsem se nepodívala vcelku ani na ten screener! Právě kvůli tomu, jak to bylo se Světlonocí, úžasný dojem z kina versus osekaný z notebooku, takže jsem si řekla, že poprvé si chci u Jejího těla dopřát kompletní zážitek. Prohlédla jsem si tedy jen to, co bylo nutné, několik konkrétních scén, ale celek jsem ještě neviděla, takže se těším na premiéru!

Jak dlouho se na festivalu zdržíš?
Jsme tu jen na tři dni v rámci PR aktivit spojených s Jejím tělem, a zároveň se snažíme stihnout z festivalu, co se dá – viděli jsme premiéry filmů Úsvit a Citlivý člověk, čili oba dva české filmy v hlavní soutěži, a těšíme se ještě na zbytek. Je to náročné, ale krásné, stojí to za to.

Už jsi v Karlových Varech byla?
Ne, jsem tu poprvé, všechno je tu pro mě nové, se vším se seznamuju. 

A jaký z toho máš pocit?
Úžasný! Musím hned říct, že vzdávám velký hold organizátorům, tomu, jak to tady funguje, jak festivalem žije celé město. Je to krásné, určitě na evropské, řekla bych i světové úrovni. 

Jaké evropské festivaly jsi navštívila?
Ocitla jsem se náhodou v Cannes, byla jsem tam tehdy na dovolené v době, kdy se konal festival, takže jsme ho částečně stihli, a tam to právě probíhalo podobným způsobem jako ve Varech. Další rok jsme pak byli se Světlonocí v Locarnu, to je sice malé městečko, ale také festivalem žije – každý jeden obyvatel.

Na scénu přichází Natália Germáni

elle.cz

Jak jsi spokojená se stylingem z ELLE Beauty Lounge? Jen než jsme přešly sem ke stolu, posbírala jsi nesčetně poklon…
Jsem naprosto spokojená! Bylo to sice velmi nečekané, nikdy bych netipovala, že si obléknu tyhle růžové šaty na tělo, ale Milenka (módní ředitelka ELLE, pozn. red.) mě na to namotala a myslím si, že vznikly velmi pěkné snímky, mám z toho radost.

Je to asi poprvé, co jsi takhle ukázala těhotenské bříško?
Ano, je to poprvé, a to dokonce za obě těhotenství! Nikdy jsem neměla tendenci se odhalovat, chránila jsem si bříško a měla jsem pocit, že pohled na něj patří mně a mé rodině. Zároveň jsem ale trochu záviděla těm ženám, které se hezky oblékaly, měly upnuté outfity. Říkala jsem si – vždyť si to přece můžu vzít taky, pak jsem ale stejně zvolila něco volného. Teď jsem od toho poprvé upustila a je to super! Cítím se naprosto svobodně.

Jsi tu s manželem a jeho dcerou z předchozího vztahu, jak se ve Varech líbí jí? 
Myslím, že moc! Užívá si to. Není to typický otrávený teenager, je velmi vyspělá a ráda tráví čas s dospělými – mohla ho trávit s kamarády, ale dala přednost nám, myslím, že si to společně užíváme. Teď byla delší dobu v New Yorku s maminkou, takže jsme rádi, že teď můžeme být spolu. Já u toho tedy trošku pracuju, ale je to spojení příjemného s užitečným.

Při našem posledním rozhovoru jste se chystala pracovně do Chorvatska, už je dotočeno?
Ano, natáčeli jsme šestidílnou detektivní minisérii pro Primu v hlavní roli s Matějem Hádkem, který měl velký úspěch v první sérii, a v druhé řadě do toho vstupuji já jako hlavní ženská postava. Točili jsme na ostrově Brač, trošku to bylo komplikované logisticky, protože jsem tam čtyřikrát na otočku letěla a velmi intenzivně jsme natáčeli. Pak jsme tam na tři týdny jeli s celou rodinou, to už bylo velmi příjemné, protože se střídaly pracovní dny s volnějšími a člověk se mohl trošku i opalovat, odpočinout si. 28. 6. jsme dotočili, už to jde do střižny!

ELLE Beauty Lounge Atelier: Hvězdy v jejich přirozeném prostředí

elle.cz

A zmiňovala jsi, že vás čeká seriál Iveta s Honzou Hřebejkem…
Ano, ale zatím nevíme, v jakém je to stadiu, podle mých posledních informací jsou zatím dokončené čtyři díly. Teď by se Iveta měla ocitnout i v New Yorku, takže uvidíme, zda a kdy se to uskuteční, jestli se to stihne – bylo to celkem na poslední chvíli, ale všichni věříme, že se projekt realizuje.

Jaké máš plány po Varech?
Měsíc odpočívat! Přijede sestra ze Švýcarska, takže asi od 3. 7. do 10. 8. budeme fyzicky na Slovensku, ještě jsme chtěli stihnout jednu společnou dovolenou, a pak odlétáme do Ameriky.

Vaše dcerka začala minulý školní rok chodit do školky, jak to teď bude s rodinným rozvrhem?
Jak jsme se vrátili na Slovensko, tak ona tím, že už jí byly tři roky, měla nárok na docházku do mateřské školky a myslím, že tam zafungovala velmi dobře, moc se jí tam líbilo. Bavilo ji to s ostatními dětmi, bylo tedy vidět, že je v lecčems napřed. Teď od září nastupuje do školky v Americe a říká, že se na to moc těší, tak uvidíme. Ten začátek bude asi kvůli jazyku komplikovanější, ale zvládne to.

Je bilingvní?
Doma s ní mluvíme jen slovensky, mockrát jsme řešili, jestli má smysl dělat to nějak jinak, ale nakonec jsme přirozenou cestou zjistili, že s ní chceme mluvit tak, jak jsme se narodili. Ale když jsme teď byli půl roku v Americe, začala přirozeně mluvit anglicky, chytala fráze, které slyšela od nás a kamarádů, takže si myslím, že přesun do Států zvládne. I když dospělého člověka „hodíte do vody“, musí začít plavat, a děti to dovedou ještě dřív a lépe.

Cesta Natálie Germáni na červený koberec

Nahlédněte

Zdroj: Autorský článek