Cukrová vata zaplavuje velkoměsta. Andrés Reisinger vidí svět růžově

O designérovi Andrésovi Reisingerovi jsme poprvé nejspíše slyšeli v souvislosti s virtuálním křeslem Hortensia. Tvořilo jej třicet tisíc textilních okvětních lístků a i když původně tvrdil, že se nedá fyzicky vyrobit, dnes si jej za více než 3 tisíce eur můžete koupit u firmy moooi. 

Fanoušci argentinského umělce doufají, že se brzy stane realitou i jeho v současné době nesledovanější projekt "Take Over". Reisingerova digitální instalace opanovává historické budovy ve světových metropolích. Svůj epesní růžový kabátek už dostaly domy v Paříži, Londýně, Tokiu, Římě nebo v New Yorku.

Budoucnost umění tkví ve virtuálnu

Andrés Reisinger je jedním z nejvyhledávanějších digitálních umělců 21. století. Pochází z Argentiny, v současné době tvoří své kurátorské projekty v ateliéru v Barceloně. Jeho okamžitě rozeznatelné snové snímky vzbudily zájem mnoha sběratelů, značek a mezinárodních uměleckých galerií. Byl mimo jiné zařazen mezi „Forbes 30 pod 30“, je také vítězem soutěže „Young Guns“, kterou pořádá klub uměleckých ředitelů v New Yorku. Patří k nejprestižnějším současným umělcům digitálního světa, jeho NFT Arcadia se v listopadu 2021 prodalo na aukci Christie's NYC za více než půl milionu dolarů.

Naučte se zkratku NFT. Je v ní budoucnost umění i módy

elle.cz

Zdroj: Wikimedia Commons

REKLAMA