REKLAMA

Kancelář, ve které chcete být i tančit

REKLAMA

Těm, kteří si málokdy nechají ujít nová vydání Elle Decoration, není třeba kreativní dvojici Masquespacio dlouze představovat. Španělští designéři Ana Milena Hernández Palacios a Christophe Penasse totiž už od roku 2010 úspěšně kombinují dvě profesní disciplíny – interiérový design a marketing. Tato praktická, avšak v designérském světě poněkud ojedinělá kombinace, ústí často v projekty, které jsou nejen oku lahodící, ale rovněž sbírají ohlasy i srdce napříč internetem.

 

Masquespacio Cabinette
Info ikona

 

Posledním počinem studia hodným obdivu je Cabinette – kreativní coworkingový prostor na východním pobřeží Španělska. Se sdílenými pracovními prostory se v posledních letech roztrhl pytel, většinu z nich ovšem pojí obdobně nudné interiéry, které se za každou cenu snaží působit kreativně a to i přesto, že vesměs lákají spíše nekreativní profese. Cabinnete ve Valencii je takovým prostorům protipólem, působí luxusně, hravě a sexy. Jen zřídkakdy se naskytne příležitost pojmenovat kancelář takovými adjektivy, ovšem přesně takovou moc má však autorský rukopis dua Masquespacio.

 

Masquespacio Cabinette
Info ikona

 

 

Je to skříňka nápadů, ve které nejsou dovoleny stereotypy ani klišé. Cabinette znamená život mezi minulostí a budoucností, je to prostor pro šíření nápadů a moudra i nemovitost bez limitů.

 

 

Masquespacio Cabinette
Info ikona

 

Retrofuturistický prostor nabízí tři zasedací místnosti, terasu, buňky na telefonování a otevřený pracovní prostor, který má stimulovat mozek k novým nápadům. V rámci ochranných opatření byl interiér obohacen o přepážky, které oddělují jednotlivá pracovní místa. Nekonvenční návrh se skrze pastelové barvy, samet a barové židličky z vlastní kolekce Déjà-Vu odkazuje k tomu nejlepšímu ze šedesátých a sedmdesátých let francouzského interiérového designu. Ve spojení s trochou ironie a odkazem ke komediálnímu snímku Playtime se prostor stává pomyslným strojem času, který vás po překročení prahu přenese do pozitivně laděné budoucnosti, kde myšlenky proudí.

 

Masquespacio Cabinette
Info ikona
issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA