Eat, sleep, work, repeat aneb jak oživit každodenní rutinu

Rutina je sice důležitá pro naši stabilitu a produktivitu, ale pokud se stane příliš monotónní, může nám leda tak ublížit. Klíčem k oživení každodenní rutiny je najít způsoby, jak do ní začlenit nové prvky a zajistit si dostatek času pro sebe a své zájmy. Dejte svému životu trochu novoty, abyste každé ráno rádi vstávali a těšili se na další den. Stereotyp lze rozbít jednodušeji, než se na první dobrou může zdát. 

Jak oživit každodenní rutinu?

Změňte jídlo

Neříkáme, abyste hned začali vařit složité pokrmy, ale zkuste alespoň jednou týdně něco nového. Vyzkoušejte nový recept nebo si dejte jídlo, které jste dosud neochutnali. To může dodat vašemu jídelníčku potřebnou pestrost.

Rozšiřte svou oblast zájmů

Po práci si najděte čas na něco, co vás opravdu baví. Může to být sport, umělecká činnost nebo třeba jen dobrá kniha. Důležité je, abyste měli něco, co vás těší a baví vás v tom každý den pokračovat.

Mohlo by se vám líbit

Vaše perfektní fitness rutina: jaký typ pohybu zařadit a proč?

Pro optimální zdraví, výkonnost a funkčnost našeho těla je důležité do tréninkové rutiny zařadit rozlišné typy pohybu. Díky kombinaci různých typů cvičení udržujete vaše tělo v té nejpříznivější kondici a připravené podávat ty nejlepší výkony. Každá z těchto metod cvičení nám totiž přináší různé benefity, které nám v kombinaci umožní podat ten nejlepší možný výsledek.
elle.cz
Najděte si nový cíl

Cíle nám dávají směr a motivaci. Bez nich se můžeme cítit ztracení. Zkuste si stanovit nový cíl, ať už je to v práci, v osobním životě nebo ve zdraví. To vám dá nový impuls k tomu, abyste každý den rádi vstávali z postele.

Cestujte nebo objevujte nová místa

Nemusíte hned jet na exotickou dovolenou. Stačí, když si najdete nová místa ve svém okolí, která jste dosud neznali. Můžete se také pokusit poznat nové kultury a lidi prostřednictvím knih, filmů nebo online kurzů.

Rutinu přerušte

Občas je třeba zlomit rutinu a udělat něco úplně odlišného. Zkuste si vzít volno a jet na prodloužený víkendový výlet, nebo si udělejte večer jen pro sebe bez práce a povinností.

Mohlo by se vám líbit

Na krásu, na zdraví! Proč jablečný ocet zařadit do vaší ranní rutiny?

Co kdybychom vám řekli, že když si dáte před jídlem trochu jablečného octa, tak můžete sníst tolik, kolik sladkého si jen zamanete? Inu, dobrá. Tak jednoduché to úplně není, ale stejně byste tomuto jablečnému lektvaru měli dát šanci.
elle.cz

Zdroj: ELLE.com, Byrdie