Red light therapy: beauty procedura, co zaručí čistou a zdravou pleť

Red light terapii můžeme najít i pod jinými názvy, jakou jsou LLLT (low-level laser therapy), photonic stimulation, fotobiostimulace, fototerapie a mnoho dalších. Podle aktuálního výzkumu by tato metoda mohla pomoci se vzhledem kůže – hovoříme o snížení viditelnosti vrásek, jizev nebo akné a v některých případech i zlepšení stavu kůže při onemocnění zvaném rosacea. Na internetu lze také dohledat mnoho článků a publikací popisujících výzkum a efektivitu této terapie i v jiných odvětvích, než je kosmetologie. 

Mohlo by se vám líbit

Meditace podle slavných: Ticho, tma i terapie chladem

Uklidnit mysl, zlepšit koncentraci, snížit stres a navodit lepší spánek. To vše dokáže meditace. Vybaví se vám bosý, neučesaný a podezřele vysmátý hipster sedící v parku pod stromem v pozici lotusu? Nenechte se odradit touto stereotypní představou. Meditace má mnoho podob, a rozhodně se kvůli ní nemusíte stát součástí pochybného kultu. A-list celebrity si ji nemohou vynachválit a praktikují ji dlouhá léta i několikrát denně. Jaké jsou nejpopulárnější metody meditace?
elle.cz

Jak red light terapie funguje?

Red light terapie (RLT) funguje na principu opakovaného vystavení kůže červenému a blízce infračervenému záření po určenou dobu. Je zde využíváno záření o specifických vlnových délkách. Například červené světlo má vlnovou délku 625 až 740 nm, což nám charakterizuje prostorovou periodicitu tohoto záření. Toto světlo patří do spektra viditelnosti, což znamená, že naše fotoreceptory lidského oka dokážou jeho informaci zpracovat a světlo vyvolá zrakový vjem. RLT se zaměřuje na organely v buňkách zvané mitochondrie. V mitochondriích probíhají důležité biochemické pochody a mezi nejdůležitější patří vznik ATP. Ve zkratce – vzniká v nich energie, bez které se buňka neobejde. Tady se vám může vybavit často používaná definice: „Mitochondria is the powerhouse of the cell.“ Pokud má tedy buňka více energie, je schopná efektivněji pracovat na opravách kůže, podporovat její omlazení a posilnění růstu nových buněk.

Mohlo by se vám líbit

Probiotika: Jak vybrat ta správná a co očekávat po jejich zařazení?

​​​​​​​Probiotika se v posledních letech stala velmi populárními. Tyto živé mikroorganismy, které poskytují mnohé zdravotní přínosy, jsou běžně dostupné ve formě doplňků stravy. Pokud zvažujete začlenění probiotik do svého jídelníčku, je důležité vybrat si ta správná a také mít realistická očekávání ohledně jejich účinků.
elle.cz

Co dokáže červené světlo?

Red light terapie pomůže s mnohými nepříjemnostmi, se kterými se na pleti potýkáme. Urychluje hojení jizev a ran, zlepšuje akné. Červené světlo dokáže zredukovat jemné linky a vrásky a zároveň stimulovat tvorbu kolagenuDále se může používat i při závažnějších kožních onemocněních, jako jsou lupénka, rosacea nebo ekzém, pomáhá zmírňovat vedlejší účinky léčby rakoviny nebo při alopecii podporuje růst vlasů. Red light terapie je neinvazivní, bezbolestná a nevyužívá teplo, takže se nemusíte bát, že při návštěvě této terapie v klinice budete trpět. Při této terapii může dojít k vytvoření puchýřků, lézí či malým popáleninám, pokud se s daným přístrojem špatně zachází nebo pokud je přístroj poškozen. Dále může dojít k poškození zraku, pokud při terapii není použita vhodná protekce očí. Nejbezpečnější volba je konzultace s dermatologem či kvalifikovaným kosmetickým terapeutem, kteří vám doporučí postup při této léčbě a pokud ji sami rovnou provádí, máte kam zajít.

Mohlo by se vám líbit

Aromaterapie, aneb jak vůně může ovlivňovat váš každodenní život

Vůně mají obrovský vliv na naše pocity, náladu a celkový duševní stav. A aromaterapie je starodávná metoda léčby, která využívá těchto vlivů vůní na naše tělo a mysl. Tato terapeutická praxe se stále více rozšiřuje a získává popularitu díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví a blahobyt. Proč jí věnovat pozornost?
elle.cz

Domácí přístroje pro red light terapii

Návštěvy estetických klinik za účelem red light terapie se však mohou prodražit, jelikož je důležité být v návštěvách konzistentní, aby došlo k požadovanému výsledku. Proto se na trhu objevila spousta domácích zařízení, se kterými si můžete RLT udělat i z pohodlí domova. Je ale potřeba se lehce orientovat v tom, jaké zařízení pořizujete. Některé produkty nemají správnou délku vlnění nebo dostatečnou sílu pro penetraci pokožky, proto také budou bez účinku. Nicméně je možné najít domácí RLT přístroje, které zaručí, že se nachází ve správné vlnové délce a jsou schopné se dostat dostatečně hluboko do kůže. Mezi ně patří například přístroje DRx SpectraLite™ FaceWare Pro, pak Dermabeam LED face mask nebo například Solawave advanced skincare wand.

Mohlo by se vám líbit

Sound healing: Blahodárná léčba zvukem a účinný lék na stres

Aniž byste o tom věděli, pravděpodobně jste ve svém životě už mnohokrát z léčby zvukem těžili. Pustíte si příjemný podcast, který vám pomůže zpomalit, vyberete si uklidňující playlist pro vaši jógovou praxi či si pro rychlejší usínání pustíte zvuk deště. To vše jsou, i když velice základní, formy léčení zvukem. Za sound healingem se však skrývá mnohem více. Jak na wellness metodu, kterou si oblíbily i Meghan Markle nebo Charlize Theron?
elle.cz

Zdroj: Healthline, NBC News