Krása, jednoduchost, účinnost. Seznamte se s Eve Lom!

Jméno Eve Lom ve světě kosmetiky něco znamená. Se svým konceptem „méně je více“ dobyla před časem svět a dnes má stovky tisíc příznivců. Já jsem se se značkou setkala v minulosti mnohokrát, ale teprve před dvěma lety jsem zjistila, že Eve Lom pochází z Československa. Nevím, zda se mám trochu stydět, že jsem to nevěděla, ale moje zjištění byla naprostá náhoda. 

Šla jsem tehdy na kosmetiku a paní, která mě ošetřovala, byla Italka. A zeptala se mě, odkud pocházím. Když jsem jí odpověděla, že z Česka, řekla mi, že nejlepší kosmetička na světě je z Československa a že se s ní setkala několikrát v Paříži, kde byla na praxi. A touto nejlepší kosmetičkou není nikdo jiný než Eve Lom. Jsem člověk, který je hrdý na svůj původ a pokaždé, když uslyším, že Čech uspěl ve svém oboru, jsem ještě hrdější. A od té chvíle jsem se začala  o Eve zajímat ještě víc. 

Eve Lom

Eve Lom se narodila v Československu a vychovávala ji babička, která byla shodou okolností velmi zkušená bylinářka. Evu naučila vše o bylinkách a léčení. Po ruské invazi v roce 1968 však v pouhých osmnácti utekla do Paříže, kde se vdala za pražského rodáka, v té době už slavného anglického herce Herberta Loma. Manželé se usadili v Hollywoodu a Eve se tam seznámila s uznávanou odbornicí na pleť Georgette Klinger. Právě ona ji inspirovala k tomu, aby se stala kosmetičkou. Eve byla doslova fascinována terapeutickou stránkou krásy, začala pronikat do tajů lymfatické drenáže, osteopatie a výživy. Po nějakém čase se s manželem přestěhovali do Londýna, kde si v roce 1983 otevřela vlastní salon. Již o tři roky později představila svůj legendární multifunkční odličovací balzám na bázi aromatických olejů, který za třicet let své existence získal nespočet ocenění a zástupy oddaných fanoušků včetně celebrit a beauty editorů po celém světě. Nejeden časopis jej dokonce označil za nejlepší odličovač na světě. Dodnes je základem ucelené kolekce vysoce účinných produktů určených pro všechny typy pleti s obsahem těch nejkvalitnějších rostlinných výtažků.

„Před padesáti lety jsme pleť pouze čistily, tonizovaly a hydratovaly. Dnes jsou ženy produkty doslova zavaleny, a tak stále častěji od svých klientek slýchám, že jsou zmatené. Snad právě proto jsem s konceptem ,méně je více‘ tak úspěšná. Mou řadu tvoří poměrně malé množství produktů s důrazem na čistění a exfoliaci,“ vysvětlovala Eve. „Tajemství zdravé a zářivé pleti spočívá v odstranění odumřelých buněk, které ucpávají póry. Pokud vaše pleť není dokonale čistá, aktivní složky z krému do ní ani neproniknou. Je to podobné, jako byste jej aplikovali na beton,“ uzavírá s nadsázkou.

 

Eve Lom

Díky několikaleté zkušenosti jako kosmetička vyvinula rovněž speciální masáž a radí svým klientkám, jak správně pleť čistit. Eve vždy tvrdila, že méně je více, takže její produkty jsou založené na tom, že pleť má být čistá, že máme používat tonery a pleť hydratovat. 

Eve Lom dosáhla velké popularity po celém světě a později ji odkoupila značka Space NK. A přestože Eva už ve firmě figuruje málo, podařilo se jí vybudovat fantastické impérium. Opět se potvrdilo, že zlaté české ručičky to zkrátka umí!