REKLAMA

Krása, jednoduchost, účinnost. Seznamte se s Eve Lom!

REKLAMA

Jméno Eve Lom ve světě kosmetiky něco znamená. Se svým konceptem „méně je více“ dobyla před časem svět a dnes má stovky tisíc příznivců. Já jsem se se značkou setkala v minulosti mnohokrát, ale teprve před dvěma lety jsem zjistila, že Eve Lom pochází z Československa. Nevím, zda se mám trochu stydět, že jsem to nevěděla, ale moje zjištění byla naprostá náhoda. 

Šla jsem tehdy na kosmetiku a paní, která mě ošetřovala, byla Italka. A zeptala se mě, odkud pocházím. Když jsem jí odpověděla, že z Česka, řekla mi, že nejlepší kosmetička na světě je z Československa a že se s ní setkala několikrát v Paříži, kde byla na praxi. A touto nejlepší kosmetičkou není nikdo jiný než Eve Lom. Jsem člověk, který je hrdý na svůj původ a pokaždé, když uslyším, že Čech uspěl ve svém oboru, jsem ještě hrdější. A od té chvíle jsem se začala  o Eve zajímat ještě víc. 

Eve Lom

Eve Lom se narodila v Československu a vychovávala ji babička, která byla shodou okolností velmi zkušená bylinářka. Evu naučila vše o bylinkách a léčení. Po ruské invazi v roce 1968 však v pouhých osmnácti utekla do Paříže, kde se vdala za pražského rodáka, v té době už slavného anglického herce Herberta Loma. Manželé se usadili v Hollywoodu a Eve se tam seznámila s uznávanou odbornicí na pleť Georgette Klinger. Právě ona ji inspirovala k tomu, aby se stala kosmetičkou. Eve byla doslova fascinována terapeutickou stránkou krásy, začala pronikat do tajů lymfatické drenáže, osteopatie a výživy. Po nějakém čase se s manželem přestěhovali do Londýna, kde si v roce 1983 otevřela vlastní salon. Již o tři roky později představila svůj legendární multifunkční odličovací balzám na bázi aromatických olejů, který za třicet let své existence získal nespočet ocenění a zástupy oddaných fanoušků včetně celebrit a beauty editorů po celém světě. Nejeden časopis jej dokonce označil za nejlepší odličovač na světě. Dodnes je základem ucelené kolekce vysoce účinných produktů určených pro všechny typy pleti s obsahem těch nejkvalitnějších rostlinných výtažků.

„Před padesáti lety jsme pleť pouze čistily, tonizovaly a hydratovaly. Dnes jsou ženy produkty doslova zavaleny, a tak stále častěji od svých klientek slýchám, že jsou zmatené. Snad právě proto jsem s konceptem ,méně je více‘ tak úspěšná. Mou řadu tvoří poměrně malé množství produktů s důrazem na čistění a exfoliaci,“ vysvětlovala Eve. „Tajemství zdravé a zářivé pleti spočívá v odstranění odumřelých buněk, které ucpávají póry. Pokud vaše pleť není dokonale čistá, aktivní složky z krému do ní ani neproniknou. Je to podobné, jako byste jej aplikovali na beton,“ uzavírá s nadsázkou.

 

Eve Lom

Díky několikaleté zkušenosti jako kosmetička vyvinula rovněž speciální masáž a radí svým klientkám, jak správně pleť čistit. Eve vždy tvrdila, že méně je více, takže její produkty jsou založené na tom, že pleť má být čistá, že máme používat tonery a pleť hydratovat. 

Eve Lom dosáhla velké popularity po celém světě a později ji odkoupila značka Space NK. A přestože Eva už ve firmě figuruje málo, podařilo se jí vybudovat fantastické impérium. Opět se potvrdilo, že zlaté české ručičky to zkrátka umí!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA