Pohled z Londýna: Jak módní a kosmetické značky bojují proti viru

Svět se zastavil a ještě před pár týdny by si mnozí z nás ani nepřipustili, že situace zajde až tak daleko. Dnes je již jasné, že do boje proti viru z Wu-chanu se nezapojuje jenom sousedka, která šije roušky, ale i prestižní módní a kosmetické společnosti. 

Upřímně mě hřeje na srdci, že i světové luxusní společnosti pomáhají v takové míře. A to i přestože se určitě mnohé z nich musí připravit na velké ztráty. Nejprve došlo k zavírání kamenných obchodů a nákupních center a v posledních dnech několik firem oznámilo i uzavření distribučních center pro online nákupy. A tuším, že další budou následovat. 

Jedna z nejvýraznějších značek, která se rozhodla pomoci velkou finanční částkou, je módní dům Armani. Sám Giorgio Armani daroval dva miliony eur, které mají jít na pomoc institucím a nemocnicím. Armani byl navíc první, kdo zavřel své obchody. Další italský gigant Gucci uspořádal sbírku, která má pomoci jak světové zdravotnické organizaci WHO, tak lokálním institucím. V boji proti koronaviru se různými prostředky angažují také Prada či Dolce & Gabbana. 

 

Svět módy a kosmetiky pomáhá v boji proti SARS-Cov-2

 

Ani kosmetičtí giganti však nepokulhávají za módními domy. Jedna z největších firem LVMH, pod niž spadají značky jako Guerlain, Dior, Givenchy, Louis Vuitton, Bulgari a další, se rovněž angažuje ve velkém. Guerlain začal 16. března intenzivně vyrábět ve své továrně dezinfekční přípravek na ruce, který poskytují francouzskému zdravotnickému systému. Bulgari podporuje vědeckou a lékařskou komunitu a daruje gelový přípravek na mytí rukou zdravotnickým zařízením v Itálii. Bulgari má v plánu vyrobit stovky tisíc lahví během dalších dvou měsíců. 

Podobně se zapojila také francouzská firma L’Occitane. Před pár týdny darovala britskému zdravotnictví více než deset tisíc krémů na ruce a začala s výrobou dezinfekčních gelů, kterých je v současnosti nedostatek. Jedna z mých oblíbených kosmetických značek 111 Skin se rozhodla vyrobit krém na ruce, který není v jejich běžné nabídce, a ten poputuje k pracovníkům v nemocnicích. 111 Skin se také rozhodla zdravotníkům darovat Y Theorem Day Cream, který má pomoct a ulevit pleti po celodenním nošením masek. 

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo