Show off! Toto jsou ty nejlepší účesy pro kulatý obličej

Dovolte si krátké vlasy 

Obáváte se krátkých střihů a maskujete svůj kulatý obličej prameny spadajícími do tváře, aby ho opticky zeštíhlily? Vyhýbáte se jim zbytečně. Krátké pixie střihy kulatým obličejům naopak lichotí. Kulatý obličej svou symetrií vybízí, abyste jeho rysy nechala prostřednictvím krátkých vlasů vyniknout. Právě pixie střih umožní zvýraznit horní část temene a zúžit strany, na kterých bude střih uhlazený a méně objemný. Asymetrický střih, quiff střih nebo kudrnatá horní partie vám pomohou oblé rysy opticky protáhnout.

Vlasové trendy pro jaro 2024: Vrací se bob, vlny i ofina

elle.cz

Ikony krátkých vlasů 

Vzorem vám mohou být například Katy Perry, Cara Delevingne nebo Miley Cyrus, jejichž kulaté obličeje a krátké střihy si ve vzájemné synergii skvěle rozuměly. Nebály se dokonce ani rebelského stylingu horní partie účesu a dokonce vyholených bočních partiích. Využijte know-how jejich image makerů a nebojte se napodobit to, co za vás celebrity už otestovaly a co se skvěle osvědčilo. Jedná se o střihy, které se v jejich případě považují za ikonické. Snad pouze Miley Cyrus překonala sama sebe, když se nechala ostříhat na mullet. Mimochodem, ani mullet není účes, kterému byste se musela vyhýbat. Naopak, delšími vlasy v horní i spodní partii dosáhnete dokonalého optického kouzla prodloužení svého obličeje.

Krátké, dlouhé, rovné, vlnité. Cool ofiny pro každý obličej

elle.cz

Bob funguje také 

Střihy, kterým byste se naopak měla vyhnout, jsou ty, které sahají pouze po bradu a odhalují nejširší část obličeje u lícních kostí a uší. Pokud vás láká nosit delší vlasy nebo bob, zvolte délku k ramenům a delší. V případě bobu uděláte dobře, pokud si ho necháte zastřihnout do tvaru podkovy, tedy vzadu na hlavě kratší než po stranách obličeje. Kulatý obličej prodlouží také rovný polodlouhý bob bez ofiny s pěšinkou uprostřed.

Le Petit Bob, střih vlasů po vzoru Francouzek, ovládne rok 2024

elle.cz

Ofina povolena

Pokud chcete nosit trendy ofinu a máte kulatý obličej, i v tomto případě existuje cesta. Raději se vyhněte „baby bangs“ aka velmi krátké ofině, která končí vysoko nad obočím a kterou do našich účesových repertoárů vrátila zpět Daphne ze seriálu Bridgerton. U inspirace filmovou postavou ale můžeme zůstat. Vyzkoušejte ofinu ve stylu Andy Sachs z filmu Ďábel nosí Pradu a její představitelky Anne Hathaway. Dlouhá ofina, která se navíc směrem k jedné straně obličeje prodlužuje, bude pro váš kulatý obličej tím správným způsobem, jak ji nosit.

Nadchněte se pro výčesy a messy buns

Všechny drdoly a vysoké výčesy umí také skvěle prodloužit tvar kulatého obličeje. Jakýkoli vyčesaný culík nebo messy bun, z nějž vám mohou spadat do obličeje tenké pramínky a opticky tak roztříštit jeho kulatý tvar, je krok správným směrem. Pokud jste tedy majitelkou delších vlasů, které vám tyto účesy umožní nosit, směle do toho. Nemaskujte svůj kulatý obličej, aby vypadal podlouhleji – naopak ho odhalte!

Účesy pro kulatý obličej:

Zdroj: ELLE.com, Byrdie