Mullet, trend, o který se nikdo neprosil. Kontroverzní účes je zpět

Je zpátky. Nebo nikdy neodešel?

Doufali jsme, že tento účes skončí s aktivní kariérou Jaromíra Jágra, ale stejně jako nejslavnější český hokejový hráč a jeho největší propagátor to prostě nehodlá vzdát. Naopak, nikým nezván a nečekám začal opět s nebývalou silou pronikat na módní mola, sportoviště a na hlavy celebrit, které určují trendy.

Je všude

Vejdete do baru a vidíte je. Potkáte v centru Prahy výpravu italských mladíků, mají je. Díváte se na zápasy rugby a mullety se to jen hemží. Pustíte si MTV, jsou tam. Účes mullet, který sestává z kratšího sestřihu vpředu, nahoře a po stranách a vzadu spadá jako vodopád delších vlasů, si oblíbili například irský herec Paul Mescal, australský herec Jacob Elordi a americká filmová hvězda Timothée Chalamet. Ve světě sportu ho propagují španělský fotbalista Hector Bellerin, britský ragbista Joe Marler a desítky dalších hráčů rugby po celém světě nebo jezdec formule 1 Valtteri Bottas. Návrat mulletu ale odstartovaly celebrity - v kudrnaté verzi účesu ho na předávání cen MTV v roce 2021 předvedl zpěvák Lil Nas X. Rihanna a Zendaya vynesly mullet na červeném koberci v roce 2013 a 2016. V roce 2021 se v něm neohroženě ukázala Miley Cyrus a spatřena v něm byla také modelka Amber Valletta. A na fashion weecích v roce 2022 byly tyto kontroverzní účesy vidět na přehlídkách značek Junya Watanabe, Stella McCartney a Alexander McQueen.

Mohlo by se vám líbit

Butterfly cut je zpět. Proslavila ho Rachel, dnes ho chtějí všichni

Devadesátky byly na trendy tak plodné, že se jim málokteré desetiletí vyrovná. Dalším z jejich trendů, který se opět vrací, je butterfly cut alias motýlí sestřih. Proslavila ho Rachel v Přátelích a po ní ho začaly nosit tisíce dalších žen. Je zábavný a koketní a propadly mu třeba i Zendaya nebo Jenna Ortega. Otázkou je... zkusíte ho také?
elle.cz

Love it or leave it

Střih, který dělí společnost na ty, kteří ho buď milují nebo nenávidí, ale odmítá odejít. Naopak, stále nabírá na síle a rozmáhá se od celebrit do řad běžných smrtelníků. Kadeřnické salóny hlásí extrémně zvýšenou poptávku po tomto účesu, na TikToku má hashtag mullet více než 12,8 miliardy zhlédnutí, a na Instagramu má rovnou fanouškovský účet The Mullet Society, kam uživatelé posílají své vlastní mullet selfie.

Mohlo by se vám líbit

Bob Victorie Beckham je jako malé černé šaty. Nikdy nevyjde z módy

Přestože Victoria prošla od devadesátých let nesčetnými vlasovými proměnami a vyzkoušela spousty účesů, minimálně jeden z nich zůstal ikonický: Posh Bob. Variací na tento střih předvedla Victoria Beckham nespočet, ale jednoduchý bob v odstínu tmavé čokolády byl nejlepší. Dodnes tento střih ženy kopírují a zdá se být věčný – stejně jako malé černé šaty.
elle.cz

Nové tetování nebo piercing

Jedno se musí mulletu nechat - je to genderově univerzální styl, což je v aktuální době jeho největší devizou. Nebinární celebrity, třeba jako Emma Corrin ze seriálu Koruna nebo a Emmy D’arcy z Rodu draka, byly také zachyceny v mulletech. Popularizace mulletu je dílem Gen Z. Právě ona rozhoduje o tom, co je v dnešní době cool. I když mnozí, kteří dnes přicházejí do kadeřnických salonů, nemají ani potuchy o jeho kořenech v 70. letech, které začínají někde u Davida Bowieho aka Ziggy Stardusta. Pro dnešní nositele mulletů jde zkrátka o zábavný, rebelský a unisex účes. Dodá vám přesně tu špetku drzosti a pocitu, že děláte něco, co jde proti proudu, aniž by se to ve skutečnosti dělo. Nechá vám svobodu být slušným a spořádaným člověkem, ale svou rebelskou stránku vyjádřit střihem svých vlasů. Mullet je zkrátka něco jako nové tetování nebo piercing.

Celebrity, které milují mullet:

Zdroj: TheGuardian.com, Independent.co.uk, GQ-magazine.co.uk