Jak odhalit pohádkáře? Poznejte, kdy vám lže do očí

Ženské a mužské světy se často míjejí, proto je osvěžením, když najdete partnera, který jako zázrakem dělá věci, na které sotva pomyslíte. Samozřejmě existují ohleduplní muži, kdy za jejich pozorností nemusíte hledat mazané úmysly. Bohužel podobného chování využívají i takzvaní pohádkáři. Ti, kteří naslibují hory doly, překonávají sami sebe, a to vše pro pár jednoduchých cílů. Získat ženu na noc, ke kratšímu mileneckému vztahu. Proč? Je to jejich sport? Netouží snad po zázemí? Povahy pohádkářů mohou být různé. V podstatě je to jejich sport, mít co nejvíc takzvaných zářezů na pažbě. Není vyloučené, že by nikdy nestanuli před oltářem a neměli děti. Jenže starého psa novým kouskům nenaučíte a muž bude vyprávět pohádky i jinde než v pokojíčku dětí, když je bude uspávat.

Když mění chování

Podlehnout je snadné. Když máte za sebou nějaké životní zkušenosti, tak je pro vás seznamování jako znovuzrození. Vidíte onoho muže v růžovějších barvách, protože to není ten ex, který se o vás už tolik nezajímal, nezáleželo mu na tom, jak se chová ve společnosti, doma. Nový objev s vámi podniká výlety, chodíte spolu na večeře, zahrnuje vás dárky, užíváte si společné chvíle. Ze začátku je to krásné, pak vám ale některé věci začnou docházet. Proč na vás nemá vždy čas? Jak to, že chodíte spíš do méně frekventovaných podniků? Proč vám v určitých momentech nebere telefon, nereaguje na zprávy?

Konec velké lásky aneb co když to celé byla jenom lež?

elle.cz

Slibuje lásku? I tak pozor

Nemusí to ještě nic znamenat, je naivní si myslet, že i když má muž o vás čistý zájem, bude přemýšlet jako žena. Pánové jsou v mnoha ohledech laxnější. Pokud ale váš protějšek mění své chování, intervaly vašich schůzek jsou čím dál delší a máte pocit, že něco tají, dejte na svoji intuici a zeptejte se. Pokud vás ujistí, že jeho zájem o vás trvá, nemusíte mít ještě karty na stole. Bájní pohádkáři se totiž bojí říct pravdu. Oni by se nejraději ze vztahu vytratili bez poskvrny na své pověsti. Představte si, kdyby se měli pohádat s každou ze svých mnoha známostí, když dojde k rozchodu. Proto vlastně každou udržují v napětí a spoléhají, že se to nějak samo vyřeší.

Netrapte se déle, než musíte

Je zbytečné oddalovat to, co je nevyhnutelné, pokud nechcete žít v paralelních vztazích. Když najednou zjistíte, že to samé, co nasliboval vám, vykládal dalším ženám nebo má to vybájené doma (tedy ženu a děti), nemá smysl ve vztahu setrvávat, pokud o to vy sama nestojíte. Rozhodně se neutápějte v naději, že ho změníte. Že vy budete ta vyvolená. Není lepší hledat někoho, kdo vás nebude emocionálně trápit? Ano, existují takoví muži, jen je nevidíte, protože se trýzníte nadějemi, že se něco změní.

Vzrůstající stud v dlouhodobém vztahu. Kde se v nás bere a co s tím?

elle.cz

Může se pohádkář oženit?

Možná si říkáte, že přece jen nějaká dáma pohádkáře zkrotila, když ji pojal za svou ženu. Jenže je opravdu šťastná? Pohádkář není role na určité životní období, jedná se o charakter na celý život. Možná se zpočátku onen muž snaží být věrným manželem, jenže pak přijde stereotyp rodinného života a on se vrátí ke svým zálibám. Někteří pánové mají jako hobby cyklistiku, rybaření, hry, jiní ženy. A každý se vrací k tomu svému. Pro jednoho je podstatné, jestli uloví macatého sumce, jiný si potřebuje dokázat, že v lovení žen na to ještě má.

Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo, pokud se muž změní, spíš to přichází ve zralém věku, po takzvané druhé míze, kdy se vybouří a hledá zázemí, protože si uvědomí, že mít vedle sebe pečující ženu je lepší než si užívat s mladšími kamarády, s nimiž stále hůře nachází společnou řeč. Ale mladší, bájný lhář? Pamatujte, že pokud chcete prožít pohádku, vedle pohádkáře se vám to nepodaří.

Zdroje: Womenshealthmag.com, Marriage.com, Verywellmind.com  

REKLAMA