Sexuální etiketa: Co je IN a co by mělo zůstat tabu

 

Stanovte si pravidla

Ačkoliv je sex především vášnivou a spontánní hrou, i on má svoje pravidla. A není na škodu takzvanou sexuální etiketu znát. Jen málokdo si je totiž v ložnici jistý v kramflecích, a takový stručný a věcný rádce se může hodit doslova kdykoliv. 

Méně přemýšlejte, více si užívejte

Je jasné, že příjemný sex je založen především na tom, že ho chtějí oba. Asi není třeba zmiňovat, že předehra se nepřeskakuje, právě naopak. Vítané jsou i zvuky plné slasti, které by však měly být přirozené, nikoliv hrané. Partner se díky nim cítí jistější a smyslné vzdechy ho ještě více navnadí. K většímu nabuzení a zážitku ze sexu si pomůžete také tím, že nebudete přehnaně přemýšlet o všech pohybech, které děláte a aktu se plně oddáte.  

 

Mohlo by se vám líbit

Senzory sex: Nový druh vášní, nebo jen terapeutický blud?

Trendy spojení, kterým žije aktuálně internet: senzory sex - všichni po něm touží, otevírá oči a prý i mění osudy. Ale co za tímto záhadným pojmem skutečně stojí? A není to jen digitální chiméra?
elle.cz

 

Kontrola těla a komunikace

Důležitým bodem je i samotná konverzace. Sexuální partneři by si vždy měli ujasnit, kde mají své hranice. Zároveň je vždy velmi osvěžující, když se lidé nebojí říct, co mají v ložnici rádi a co by chtěli zažít či vyzkoušet. Pokud si dvojice před či během sexu řekne, co jí vyhovuje a po čem vzájemně touží, vyvaruje se tak zbytečnému předstírání i případnému faux pas. Vhodné je sladit rytmus a pohyby, příjemné je rovněž to, když si partneři dají předem najevo, že se blíží jejich vyvrcholení. 

Nikdy nekončící slast...

Myslete rovněž na to, že sex nemá pevně daný konec ani začátek. Tak, jako je s ním spojená předehra, patří k němu i vzájemná blízkost po samotném aktu. Držte se za ruce, oblímejte se, mluvte spolu. Cokoliv, co může společný a tolik silný zážitek ještě umocnit. Dáte tak svému partnerovi najevo, že o něj skutečně stojíte a že chvilky strávené s ním jsou k nezaplacení.

 

Mohlo by se vám líbit

Digisexualita - nový způsob, jak si užít sex?

Technologie zaujímá hlavní roli v různých aspektech našich životů, nemělo by proto být překvapením, že sex je v úzké souvislosti s oblastí jedniček a nul také na vzestupu. Jak toxické ale takové spojení může být?
elle.cz

 

Prohřešky a tabu

Není pochyb o tom, že hranice toho, co si v sexu dovolujeme a povolujeme, se stále rozšiřují. I přesto existují praktiky, které stále spadají pod pojem tabu, třeba příliš drsný sex. Mezi ty běžné problémy pak patří hlavně nedostatečná erekce či ztráta chuti na sex. Je přirozené, že o těchto problémech je těžké mluvit, i krátký rozhovor však může v této oblasti velmi pomoci. Zajímavým a šikovným pomocníkem s erekcí mohou být též bylinky. Odborníci doporučují třeba ženšen, kotvičník zemní či kořen z rostliny maca. 

 

Mohlo by se vám líbit

Sex jako nástroj moci

Kvalitní sex je alfou omegou spokojeného a dobře fungujícího vztahu. Často je však využíván i k jiným účelům než jen k potěšení a vzájemnému sbližování. Lidé se pomocí sexu dokážou mstít, manipulovat s druhými a zvyšovat si sebevědomí. Dejte si proto dobrý pozor, aby se vaše ložnicové hrátky nezvrhly v nebezpečnou hru...
elle.cz

 

Virtuální hrátky i společné chvilky

Velkým trendech v sexuální oblasti je masturbace během menstruace. Ta má ulevit od bolesti a zařídit, že i v tomto období zažije žena chvilky plné uspokojení. Dalším trendem jsou ekologické sexuální pomůcky, které se dají využít kdykoliv, například i v době zmíněné menstruace, která by se bohužel dala rovněž zařadit mezi komunikační tabu. 

V oblasti sexuálních hraček rezonuje hned několik novinek. Velmi populární jsou třeba cestovní hračky – Ben-Wa kuličky či vibrátory ovládané skrze nejrůznější aplikace. Ty umožňují zažít potěšení, ať jste kdekoli, a to buď individuálně nebo s partnerem. A na své si letos přijdou zřejmě i muži. Na trh totiž míří speciální mužské erotické pomůcky s pokročilejším nastavením. 

V rámci vztahů je pak největším trendem takzvaná etická nemonogamie – tedy dohoda o tom, že vztah bude zcela otevřený. Etická nemonogamie je vlastně zastřešující termín pro polyamorii a otevřené manželství. Umožňuje lidem zapojit se do liberálnějšího a nestrukturovaného vztahu. Pokud samozřejmě chtějí...

 

Zdroje: Always Be Royal, The Health Site, Novinky, My Imperfect Life 

 

Mohlo by se vám líbit

Zlatá pravidla pro ten nejskvělejší sex na světě

Máte za to, že váš sexuální život je naprosto v pořádku, že vám to s partnerem v posteli klape víc než dobře a že není co řešit? Ale představte si, že by se vaše milování dostalo nejméně o level výše. S našimi zlatými pravidly poznáte rozdíl mezi dobrým a megaparádním sexem.
elle.cz