13 tipů na Valentýna v lockdownu 2.0

 

1. Řádná večere

Jasně, vaříte a jíte každý den a stal se z toho jakýsi stereotyp. Až si člověk tu chuť z jídla téměř nedokáže užít. No na Valentýna to zkuste udělat jinak. Připravte se jako na skutečnou valentýnskou večeři. Namalujte se, udělejte si vlasy a hezky se oblečte. Berte jako výhodu, že jste doma a uvidí vás jenom váš muž. Můžete tak být odvážná a vzít si, co byste si do restaurace normálně nevzala.

Jídlo si můžete objednat, abyste si jím nemusela kazit vaše zkrášlování. Nebo pokud jste s partnerem vášniví kuchaři, pusťte se do kuchtění společně a můžete vyzkoušet nový recept/kuchyni, ať máte trochu vzrušení. V případě, že máte rádi výročí, uvařte si jídlo, které jste měli na prvního společného Valentýna, nebo zkrátka to, co máte nejraději. Volba je jen a pouze na vás.

A pokud se jedná o jedno z vašich prvních rande, pořád je tu možnost, jak spolu povečeřet – na dálku přes FaceTime, jak ukázal Jeremy Cohen na Instagramu.

 

 

2. Masáž

Salóny pro párové masáže jsou bohužel stále zavřeny, dokážete si ale představit, jaké to bude, když se do toho pustíte s partnerem samy? Obvykle několik masáží proběhne na začátku vztahu a pak ouha. Zkuste si udělat tento večer výjimečný právě pomocí masážního olejíčku.

3. Snová vana

Svíčky a okvětní lístky... Ideální představa rande a něco, co je v lockdownu více než snadné (tedy pokud máte vanu). Stačí se stavit v drogérii, koupit okvětní lístky, koupelové bomby, nebo pěnu a hodit je do horké vody, podél vany vystavit svíčky, pustit romantickou hudbu, nalít si šampaňské a voilà, rande jak vystřižené z katalogu je na světě.

4. Domácí kino

Velice častým valentýnským rande bývá navštěva kina. Sice teď není možné jít se podívat do sálů s obřími plátny, jistě ale dokážete vymyslet vcelku dobrou alternativu. Jako například vypůjčení si projektoru a přehrání filmu na vaší zdi, nebo zkrátka vytvoření atmosféry jako v kině – popcorn, cola a pokud nedržíte suchý únor, můžete si dát i skleničku! Navíc si teď díky stránce Kino Art můžete pustit některé snímky, co by v současné době byly v kině. Nebo si zkrátka zkoukněte nový, nebo naopak svůj oblíbený, film na Netflixu. A je to.

5. Partnerský kvíz

Ať už jste spolu pouze pár měsíců, rok či 10 let, stále můžete objevit něco, co o sobě ještě nevíte. A na Valentýna může být ideální příležitost to zjistit. Vytvořte si společně partnerský kvíz, zahrajte si hru Nikdy jsem, nebo můžete využít stolní hru Ego, která je k poznávání druhých hráčů přímo určena.

Jednou z možností, jak se poznat blíže, může být také účast na oblíbené aktivitě vašeho partnera - ať už jsou to počítačové hry, fotbal, či stavění modelů letadel. A on může zase zkusit tu vaši. Představte si beauty den se svým milým, no nezní to hezky?

6. Stolní hry

Člověk nikdy nebude dost starý, aby ho omrzelo hraní her. A ty stolní jsou momentálně asi nejdostupnější. Takové Člověče, nezlob se, Co na to Češi, nebo Activity vás jistě zabaví. Pokud vám to ale nestačí, můžete si zahrát i online únikovku.

7. Tancovačka

Na vesnickou zábavu se v současné době dostanete jen stěží. Pokud si ale chcete zatancovat, můžete to klidně udělat i doma. Stačí si stáhnout pár oblíbených skladeb a pustit se do toho. Co takhle vyzkoušet různé styly tanců – polka, valčík, twist, chacha či tanec lásky tango. Pokud ovšem patříte k těm stydlivějším, stačí vyhledat na YouTube tance Just Dance a tančit podle panáčků, co vám ukazují, co dělat. Člověk se tak moc soustředí na své kroky, že si nevšímá, jestli to tomu druhému vůbec jde.

8. Ples

V případě, že vám prostá tancovačka nestačí, můžete si doma uspořádat ples. Máte pocit, že to zní bizarně? Když naplánujete dokonalou atmosféru, můžete zažít lepší ples než v amerických filmech, nebo než jste kdy dřív zažila vy sama. Papírnictví jsou stále otevřená a vy si tam můžete nakoupit, kolik výzdob chcete – papírová srdce, konfety, balónky, světýlka…Nezapomeňte také na foto koutek, bar, občerstvení a uvidíte, že tímto partnera dostanete.

9. Tematický večer

Pokud vám ples přijde „až moc“, naplánujte si romantický večer na určité téma. Můžete se například obléct do outfitů 60. let, nebo jako vaše oblíbené postavy z filmů, seriálů, či knížek. Nemáte pocit, že by bylo více než skvělé večeřet s někým, kdo má třeba kostým Thora?

10. Bar

Chybí vám profi drinky z baru, které nejenom krásně vypadají, ale i chutnají? Zkuste si na večer Svatého Valentýna udělat bar doma. Najděte si recepty na Mojito, Piňa Coladu, nebo Sex On The Beach online a staňte se sami sobě baristy.

11. Módní přehlídka

Vzpomínáte si na ten díl Sexu ve městě, v němž Carrie vyřazovala oblečení formou módní přehlídky, zatímco její přítelkyně působily jako porotkyně a určovaly, co si má v šatníku nechat a co vyřadit? Zkuste to na Valentýna! Jedná se o spojení příjemného s užitečným. S partnerem se uvidíte ve vašich nejlepších outfitech a zároveň vyházíte, co už nepotřebujete.

12. Výlet do přírody

Do přírody se stále chodit může, tak vyrazte na procházku na nejbližší rozhlednu, do lesa, či jinou venkovní atrakci, kterou máte v okolí. Čerstvý vzduch prospěje každému.

13. Venčení psa z útulku

A na závěr pro vás máme tip na dobrý skutek. V České republice je spousta útulků, které nabízejí venčení psů. Na Valentýna si tak můžete jednoho vypůjčit a naplánovat milou procházku s kamarádem, který vám za to jistě bude vděčný.

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA