Toyboy, nebo sugar daddy? Každý vás může okouzlit

Předně zmíníme, že o mnoho let starší, nebo naopak mladší muž samozřejmě může být naším rovnocenným partnerem. Tyto dvě kategorie jsou však specifické. Objeví se, když hledáme nespoutanost. Léčíme se z rozchodu, zaháníme nudu mezi vztahy. Jsou muži, kteří po nás nic citového nechtějí, naopak nám dopřávají pozornost, objetí bez nároků na něco víc.  

Sugar daddy pro sladký život

Cokoli s přízviskem „sugar“ naznačuje, že půjde o sladké užívání si života. A že ten požitek bude hodně cinkat penězi. Sugar daddy se doslovněji překládá spíš jako „zlatý taťka“, sugar dating je zase „zlaté randění“. O mnoho let starší pán, který sedí na baru, pozve krásku v blyštivých minišatech na drink, poté na večeři, na niž ji doveze luxusním kabrioletem. Má charismatické prostředky, kterým dívčin vrstevník nemůže konkurovat, pokud není z řady zlaté mládeže. Někdy ale ani to nestačí. Sugar daddy je pro mnoho mladých žen atraktivní i proto, že má nějaké zkušenosti, rozhled, vystupování. I když i takový bohatý muž umí dávat na odiv, že na to má, nechová se jako rozmazlený chlapec a umí gentlemansky otevřít dveře dámě, odsunout jí židli, udělat romantické gesto v podobě koupě květiny. Něco bude i na tom, že dívkám vynahrazuje žádný nebo nepříliš dobrý vztah s otcem. Tu mužskou oporu, po které žena touží celý život, ať je to ochrana před vším zlým v dětství od otce, nebo spolehlivost od partnera v dospělosti. 

Mohlo by se vám líbit

Tajné erotické sny a zážitky s jinými muži. Kde jsou hranice lásky?

Pokud mluvíme o chráněném území státu či krajiny, chápeme pojem hranice naprosto přesně. Vztahují se k místům, za které se nesmí, kde pro jejich překročení potřebujeme povolení, nebo minimálně bereme v potaz, že existují, a s tímto vědomím je překračujeme. Jsou jasně dané a málokdo o nich pochybuje. Respektujeme je. Proč tomu tak není i ve vztazích? Proč jsou pro každého někde jinde a každý je vnímá jinak? Čím to, že vaše hranice jsou tak odlišné od těch, které mají ostatní?
elle.cz

Je tam vše. Dárky, požitky, jen ne emoce

Jak je definováno cukrové randění? Americká socioložka Maren Scull popsala tento vztah jako bezemocionální výměnu dárků za sex. Každý si přijde na své. Starší muž uspokojí své sebevědomí s mladou dívkou, ta se bude opájet luxusními dárky, večeřemi nebo si bude užívat na dovolené. A je v podstatě na muži, do jaké fáze bude chtít nechat ten vztah dojít. Jsou takoví dobrodinci (vdovci, rozvedení nebo muži, kteří se s manželkou nerozvedli z praktických důvodů), kteří si vydržují milenky i tak, že jim platí nájmy, auta, výdaje. Prakticky nikdy ale vztah nebude oficiální, protože není založen na těch pravých emocích, ale penězích. 

Toyboy na hraní

Ono už to přízvisko napovídá, že jde o chlapce pro zábavu. Leckdy takový muž je ještě sám dítětem, nijak zvlášť neřeší, kde sežene peníze na hypotéku, raději potenciální splátky utratí třeba za počítačové hry. Na druhou stranu právě u něj máte jistotu, že vás nebude tlačit do společného rodinného hnízda. Zkrátka si s ním budete užívat randění a soukromých chvilek jako na začátku každého vztahu. Nespoutaně, volnomyšlenkářsky a požitkářsky. Mladší muže logicky potkáváme v životě, kdy už máme něco za sebou. Dostáváme se trochu do pozice sugar daddy, kdy je jen na nás, jestli danému mladému krasavci budeme platit výdaje. Zde můžeme jako ženy být ve výhodě. I mladší muž totiž může mít svou hrdost. Sice nás místo do luxusní restaurace pozve do bistra, ale právě ženám imponuje duše mladého chlapce, který je tak vrátí do studentských let. Pánové v letech už mají rádi pohodlí, takže za ten luxus raději připlatí oběma. Starší žena hledá v mladším muži esprit, takže jí nevadí klukovská hravost, za kterou on neutratí hříšné peníze.

Mohlo by se vám líbit

Chci dítě, značka ihned! Jak to nejlépe a s klidem sdělit partnerovi?

Tikají vám biologické hodiny a vy už s tím nechcete dál bojovat? Každý den neustále přemýšlíte nad tím, že už byste se opravdu ráda stala matkou? Problém může nastat především tehdy, když nevíte, jak to nenásilně a taktně říct svému partnerovi, se kterým tvoříte pár krátkou dobu, či jste na toto téma ještě nevedli konverzaci. Jak se s celou situací vypořádat ladně a bez nátlaku?
elle.cz

S mladšími muži je to snazší

Proč si starší ženy hledají mladší muže? Sexuální apetit se totiž u dam vyvíjí jinak než u pánů. Kouzlo intimních chvilek si ani tak neužívají na začátku pohlavního života jako ve třiceti až čtyřiceti letech. Právě po třicítce jsou totiž ženy natolik vyzrálé, že se nebojí muži ukázat, co se jim líbí. Pánové to mají jednodušší, ti jsou nejvíc nabuzení kolem dvacátého roku pod vlivem hormonů. To je však důvod, proč se intimní světy dvou vrstevníků začínají míjet. Žena zatouží po novém náboji, vzrušující bouři a zejména ty společensky úspěšné si i v rámci posílení svého sebevědomí najdou mladšího milence, aby si dokázaly, že na to mají i v intimní sféře. A protože už cíleně většinou nehledají muže, s nímž by založily rodinu, oddají se milostným hrátkám s mladšími a výkonnějšími protějšky. Jak kdysi pronesla popová diva a sběratelka mladých milenců, Madonna. „Miluji mladé muže. Ti sice nevědí, co dělají, ale dělají to celou noc.“ 

Co když se zamilujeme?

Pro oba případy platí, že ani jeden z aktérů těchto vztahů nemůže čekat víc. Jde o vazby založené na penězích, chtíči, rozptýlení. Samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo, takže i z malých jisker se dá vykřesat láska, pokud by ale jeden z dvojice chtěl vztah utnout, neměl by ten druhý dělat scény. Jak jsme zmínili, jde o vztahy bez emocí. A mělo by platit – jakýchkoli. 

 

Zdroje: Newswise.com, dailymail.co.uk, psychologytoday.com