Jste mikronevěrní? Možná o tom ani nevíte

Virtuální flirt

Odborníci varují, že v 21. století je možné podvádět zcela bezkontaktně – tedy bez sexu i doteků. A co hůř – tenhle trend zvaný mikronevěra se šíří nebezpečnou rychlostí, protože pokušení číhá doslova všude. Není to jen o romantických sms zprávách s kolegou z práce, digitální nevěra totiž zahrnuje i zdánlivě neškodné flirtování na nejrůznějších chatech, komentáře plné komplimentů a dvojsmyslných narážek, z legrace založený profil na seznamce, i když na skutečné rande nikdy nedojde.„Je to soubor zdánlivě malých činů, které naznačují, že je člověk emocionálně nebo fyzicky přitahován někým mimo svůj partnerský vztah,“ popisuje mikronevěru australská psycholožka Melanie Schilling.

Mohlo by se vám líbit

E-nevěra: co se děje na síti, neděje se vůbec. A nebo je to jinak?

Když se to neděje ve skutečnosti, neděje se to vůbec. Je váš přístup k on-line románkům přesně takový, nebo vás virtuální nevěra bolí stejně jako ta, která se odehrává v reálném životě? A jaký bychom měli v případě, že si partner začne něco s někým po síti, zaujmout postoj?
elle.cz

Kde jsou hranice?

Je to jakási temná zóna mezi kamarádstvím a láskou. To, že jste do ní spadli, poznáte jednoduše tak, že si s daným člověkem začnete vyměňovat víc soukromých zpráv, než je zdrávo. Jestli se navíc smějete vtipům, kterým rozumíte jen vy dva, používáte zkratky, které nikdo jiný nerozluští, a v nadsázce snižujete vážnost svého současného vztahu, je něco špatně. „Pro každého z nás je těžké si přiznat, že naše emoce k někomu mimo partnerský vztah jsou více než přátelské. Pokud ale cítíme, že před svou drahou polovičkou ve vztahu něco skrýváme, pravděpodobně jsme mikronevěrní,“ dodává Schilling. Tato forma nevěry sice nemusí mít až tak fatální následky jako ta reálná, rozhodně ale může vztah postupně oslabit, vnést do něj nejistotu i nezájem.

Mohlo by se vám líbit

Ze vztahu do vztahu: Proč nás strach ze samoty žene do špatných náručí

Posedlost sexem není vždy záležitostí zrovna mužskou. I některé ženy projevují v tomto směru nadměrnou touhu, a jen málokterý partner pak jejich tempu stačí. Podobné je to přitom i se vztahy. I na těch je totiž řada žen doslova závislá. A single život? Ten je děsí…
elle.cz

Digitální pauza

A vztah se může pomalu, ale jistě začít hroutit jako domeček z karet. Zatímco jeden z vás se po večerech baví na internetu, druhý v sobě dusí vztek. Je jen otázkou času, kdy nepříjemné napětí přeroste v hádky. O to víc pak máte tendenci se jeden před druhým vzájemně uzavírat a utíkat před houstnoucí atmosférou do digitálního světa. Daleko efektivnějším řešením je přitom o problému mluvit. Pokud zkrátka máte pocit, že některé partnerovy komentáře na sítích už jsou přes čáru, upozorněte ho na to. Ovšem klidně a bez ironie. Řekněte mu, kde jsou hranice, co vám vadí a co ve vás vyvolává zbytečné obavy. Anebo ještě lépe. Vymažte svého partnera ze seznamu svých přátel na sociálních sítích a snažte se být co nejvíc off-line. Skutečné doteky a společně strávený čas jsou koneckonců mnohem lepším důkazem lásky než pár virtuálních „polibků“ a srdíček.

Mohlo by se vám líbit

Jeden vztah, dvě pravdy. Jak se s partnerem naučit mluvit?

Snad v každé příručce o harmonickém vztahu se dočtete, že základním kamenem je zdravá komunikace. Někdy je jí příliš, někdy naopak málo a občas je až hodně bouřlivá. Jak je to tedy správně? A existuje vůbec nějaké správně?
elle.cz

Zdroje: Huffington Post Australia, simplypsychology.com, The Lancet