8 nenápadných signálů nevěry

Nic ho nevyvede z míry

Věci, které mu dřív vadily, ho najednou nechávají chladným. Ne proto, že by vás víc miloval nebo se najednou záhadně změnil. Jednoduše proto, že už do vašeho vztahu nechce investovat energii. Nejspíš sama tušíte, že je něco špatně, jen si to nechcete přiznat. „Intuice bývá dost často přesná, poskytuje signály, které vás mají varovat před nějakou hrozbou,“ tvrdí expertka na vztahy Yasmin Ibrahim.

Podezírá vás z nevěry

Je neklidný, nervózní a zničehonic na vás začal žárlit. Možná vás dokonce podezírá z nevěry. „Je to nebezpečná taktika, která však často funguje. Za prvé tak vysílá signály, že považuje nevěru za špatnou, a zadruhé, že mu na vás záleží, protože jinak by to vůbec neřešil, že mu jste nevěrná,“ vysvětluje vztahová expertka Tracey Cox.

Mění image

Dřív sledoval historické dokumenty, teď si pouští jednu komedii za druhou. Ještě před pár týdny nedal dopustit na čínskou kuchyni, teď se může utlouct po té italské. Člověk se mění, o tom není pochyb, co když ale změnou stojí někdo třetí?

E-nevěra: co se děje na síti, neděje se vůbec. A nebo je to jinak?

elle.cz

Je duchem jinde

Obrat o 360 stupňů? I tak se to dá říct. Pokud má váš partner práci, v níž je ho těžké v určitých hodinách zastihnout, neznamená to, že je nevěrný. Ale v případě, že se k němu snažíte dostat, což dřív šlo, a nyní je to stálý problém, věci se mění. Není žádným tajemstvím, že podvodníci potřebují soukromí, a proto jsou často nedostupní. Nechtějí totiž riskovat, že uslyšíte podezřelé hlasy nebo zvuky v pozadí.

Už není tak kritický

Tématům typu nevěra, rozvod a zálety se sice obloukem vyhýbá, když už na ně ale přijde řeč, tvrdí něco jiného než kdysi. Dřív nevěru odsuzoval, teď je najednou opatrnější. Kolegu, který zjistil, že je mu jeho žena nevěrná, sice lituje, ale tak trochu oroduje za to, aby jí dal ještě jednu šanci. Sám totiž v tomto směru zřejmě nemá čisté svědomí…

Dopřává vám víc sexu

Spí s vámi často, vlastně víc než kdykoliv dřív. Sex je navíc lepší, šťavnatější. Tak proč by vám byl nevěrný, když vám to v ložnici najednou tak klape? U někoho se díky záletům probudí větší touha, je vášnivější a mnohem chtivější. V cizí ložnici i v té vlastní.

Fenomén cloutlighting aneb když manipulujete partnerem kvůli lajkům

elle.cz

Ztrácí přehled o detailech

Je zamlklý, ošívá se a záměrně se vyhýbá naprosto běžným otázkám. Zatímco v minulosti vám barvitě popisoval, co všechno během dne udělal, teď spíš jen zarytě mlčí, nebo zážitky shrne v jedné větě. „Nevěrný partner většinou sdílí své zážitky s někým jiným, takže si možná ani neuvědomuje, že vaše otázky odbývá,“ říká manželská terapeutka Lesli Doaresová.

Zajímá se až příliš

O vaše plány se naopak zajímá až podezřele hodně. Hlavně o ty víkendové. „Není divu. Partner, který žije ve vztahu se dvěma ženami, potřebuje znát časové úseky, ve kterých bude mít svobodu, a především možnost trávit čas se svou milenkou,“ tvrdí klinický psycholog John Mayer. Pokud je tedy váš partner starostlivý až příliš, zbystřete. Intuice vás nejspíš neklame...

Proč je nevěra tak lákavá? Máme ji v genech, může za ni chemie i stres

elle.cz

Zdroje: traceycox.com, simplypsychology.com, The Lancet