Když práce už v neděli nahání hrůzu: sužují vás také sunday scaries?

Boj s nepříjemnými pocity při pomyšlení na práci přepadající nás už o víkendu spočívá v přípravě na ni. Je hned několik aktivit, které pomáhají s nepříjemnými pocity efektivně bojovat. Příprava na pondělní práci ubere ze stresu, který máte z nadcházejícího týdne. Pokud jsou pocity strachu a úzkosti z pondělí větší a sami na ně již nestačíte, je na místě zvážit odbornou pomoc psychologa nebo případnou změnu práce, která ve vás momentálně nepříjemné pocity vyvolává.

Jak sunday scaries přemoci?

Připravte si týdenní list priorit

Sepište si vše, co musíte v následujícím týdnu udělat a seřaďte si podle priority všechny tyto úkoly. Ne nadarmo se říká, že se vám uleví, když věci napíšete papír. Srovnáte si tím vlastní i pracovní priority, tak abyste do nového týdne vstoupili správnou nohou. Je to jen kus papíru, ale dokáže vám efektivně pomoci. Je to zkuste!

Vsaďte na meal prepping

Nic vám neušetří v pondělí ráno tolik času a starostí, jako připravená snídaně a oběd. Každá zorganizovaná žena si připravuje jídla dopředu a my se nedivíme – díky krabičkám je také jednodušší udělat vědomější rozhodnutí ohledně jídel, která konzumujeme. Ušetří nás to unáhlených rozhodnutí ale i času stráveného pondělního rána v kuchyni. Příprava jídla dopředu je nejen šetrné z hlediska plýtvání jídlem, může to být i příjemná aktivita, která vás na pondělí podvědomě připraví.

Peklo v práci: jak vyjít s nadřízeným, se kterým se nesnášíte?

elle.cz

Selfcare proti úzkostem 

Napusťte si horkou vanu, přečtěte kus knihy, zacvičte si jógu nebo se jednoduše jděte projít, dělejte cokoliv, co selfcare znamená pro vás. Uvolněte se a udělejte si chvíli jednoduše jen a pouze pro sebe dříve než celý týden budete věnovat svoji energii práci a dalším lidem. Nedělní večer je jen a jen váš, to si pamatujte. 

Mějte se v pondělí ráno na co těšit

Naplánujte si před cestou do práce zastávku ve vaší oblíbené kavárně nebo třeba lekci jógy s kamarádkou. Pocity z nadcházejícího pondělí mohou být nepříjemné, a tak je potřeba narušit je příjemnými vjemy. Taková káva či pozdrav slunci ráno nejednoho příjemně naladí. Hodně zdaru!

Pracujete až příliš? Naučte se konečně říct dost

elle.cz

Zdroj: Healthline, ELLE.com