ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na prosinec

Renaissance: A Film by Beyoncé

Letošní rok se nesl ve znamení koncertů svou největších hudebních div. Taylor Swift položila své fanoušky na lopatky, ale Beyoncé jim doslova vzala dech. 1. prosince vstoupil do našich kin film Renaissance: A Film by Beyoncé, který pojednává právě o koncertní šňůře Queen Bey. Ve filmu uvidíte průřez celou koncertní tour od zahajovacího koncertu ve Stockholmu až po ten závěrečný v Kansas City. Fanoušky nechá nahlédnout jak na pódium, tak do zákulisí této monstrózní show.

Premiéra: 1. prosince 2023
Kde: v kinech

 

Můj život s Walterovic kluky

Jackie Howardová žije luxusním životem na newyorském Manhattanu, ale při tragické nehodě ztratí rodinu. Její opatrovnicí se stává nejlepší kamarádka její mámy, která ale už vychovává se svým manželem osm jiných dětí a bydlí na venkově. Jackie se musí přestěhovat a zvyknout si na úplně nový život, který jí samozřejmě vůbec nevoní. Bojuje o svůj sen dostat se na Princeton a také se svými novými city ke dvěma velmi odlišným bratrům Walterovým: spolehlivému knihomolovi Alexovi a tajemnému a rozháranému Coleovi. Jak se jí povede ukočírovat cestu za svým cílem a své nové city?

Premiéra: 7. prosince 2023
Kde: Netflix

 

Dcera divočiny

Helena má spokojené manželství, dceru a dobře skrývané tajemství. Její rodina netuší, že vyrůstala v naprosté izolaci od okolního světa, v chatrči uprostřed lesů jen s matkou a otcem. Otec ji učil rozdělávat oheň, lovit zvěř a přežít v divočině. Netypické dětství se zvrtlo ještě víc, když se ukázalo, že Helenina matka byla dva roky před Heleniným narozením unesena a otec ji u sebe držel proti její vůli. Helena se po letech terapie se svou minulostí naučí žít, ale klid jí není souzený. Dozvídá se, že její otec utekl z vězení a Helena dobře ví, že se pokusí ji vyhledat. Její drsné schopnosti z dětství se jí ještě budou hodit…

Premiéra: 7. prosince 2023
Kde: v kinech

 

Pitomý Vánoce

Rok se s rokem sešel a jsou tu zase Vánoce. Gianna už není single a všichni se na ni usmívají, protože na Vánoce musí být každý šťastně zadaný. Jenže právě v tu chvíli Gianna všechno zpacká a vztah je ten tam – začíná jí nový časový odpočet. Gianna potřebuje získat svého přítele zpátky, a to do štědrovečerní večeře, protože ta je pro rodinu Belottiových vším. Pomáhat jí s vánoční milostnou misí budou kamarádky Margherita a Titti a nový svérázný soused s dospívající dcerou.

Premiéra: 7. prosince 2023
Kde: Netflix

 

Wonka

Film Karlík a továrna na čokoládu v hlavní roli s Johnnym Deppem byl naprostý hit. Nový pohádkový muzikál Wonka se k hlavní postavě majitele čokoládovny Willyho Wonky vrací. Nejde ale o remake populárního díla z roku 2005, nýbrž o „návrat“ do doby, kdy legendární Willy Wonka začínal. V roli čaroděje a výrobce těch nejlákavějších a nejnápaditější cukrátek se tentokrát představí Timothée Chalamet, což je spolu s magickou atmosférou a nákladnou výpravou pádný důvod, proč se i v uspěchaném předvánočním čase vydat do kina.

Premiéra: 14. prosince 2023
Kde: v kinech

 

Nech svět světem

Vánoce a Julia Roberts. Zní vám to jako jasná signál k romantické zábavě? Tentokrát je všechno jinak. Julia Roberts se svým filmovým manželem Ethanem Hawkem a jejich dětmi vyrazí na dovolenou do pronajatého luxusního domu. Jejich rodinnou idylu naruší cizí muž s jeho dcerou, kteří přijedou uprosřted noci, tvrdí, že dům je jejich a mluví o kybernetickém útoku, který hrozí přejít v obrovskou katastrofu. Obě rodiny začínají čelit hrozící katastrofě, která je každou minutou děsivější a nutí všechny smířit se se svými místy v hroutícím se světě.

Premiéra: 8. prosince 2023
Kde: Netflix

 

Létání pro začátečníky

Co může svést dohromady přetaženou podnikatelku, válečného veterána, extravagantní influencerku a jejího nesmělého přítele? Strach z létání. Ten se tato nesourodá skupina pokusí překonat na speciálním kurzu, na jehož závěru všechny čeká zkušební let, který prověří, jestli se svou fóbií zvládli zatočit. Samozřejmě se pokazí všechno, co se pokazit může. Vypečená skupinka se proti své vůli ocitá v luxusním spa hotelu na Islandu, kde kromě personálu nikdo není. A co čert nechce, k ostrovu se blíží bouře a nikdo se z něj jen tak nedostane...

Premiéra: 21. prosince 2023
Kde: v kinech

 

Berlín

Jen dvě věci dokážou projasnit šedivý den: nová láska a úspěšná loupež hotového jmění. Spin-off populárního seriálu Papírový dům se zaměřuje na jednu z hlavních postav, na penězích a sexu závislého muže s přezdívkou Berlín. Právě on se rozhodne si trochu přivydělat a ukrást v Paříži šperky za 44 milionů eur. Potká ale osudovou ženu. A shodou okolností je to právě manželka muže, kterého se chystá okrást. Bude úspěšný v obou případech?

Premiéra: 29. prosince 2023
Kde: Netflix

 

Zdroj: Netflix, Alza.cz, Kinobox.cz