Barcelona pro začátečníky i pokročilé podle Kathariny

Není tajemstvím, že cestování je pro ně jako droga. Jakmile jsem dlouho na jednom místě, přestávám být ve své kůži. Potřebuji pohyb, spřádat plány a stále něco objevovat. Zrovna nedávno jsem narazila na levné letenky snad po celé Evropě (jasně, je po sezoně, tak to není žádné překvapení) a mezi těmi výhodnými byla i Barcelona. Tohle město miluju! Už jsem ho navštívila několikrát a stejně se do něj pořád ráda vracím. Chcete vědět proč?

Vždycky jsem milovala města, která mají moře (nebo alespoň řeku). Voda je můj element a vždy mě to k ní táhne. Barcelona má ale ještě něco jiného kromě nádherného moře a pláží, co ji činí pro mě tak neskutečně atraktivní: slunce! Svítí tam téměř 365 dní v roce a z Prahy či Mnichova, kde aktuálně žiju, jste na místě za pouhé dvě hodinky letu. 

Barcelonu jsem navštívila celkem čtyřikrát a vždycky jsem z ní měla pocit, že bych tady dokázala žít! Miluju její energii, pláže, jídlo, lidi, architekturu. Není tu předraženo jako například v Londýně, ale pozor, za bydlení si trochu připlatíte. 

Při první návštěvě jsem samozřejmě oběhala všechny klasické památky, které najdete v každém průvodci. Sagrada Família nádherná z venku, ale i uvnitř. Park Guell, který mě vážně učaroval a ráda se sem vracím na východ slunce. Barcelonská katedrála, kterou považuji za jednu z nejkrásnějších památek vůbec. Casa Batló, impozantní a celkem cool Gaudího bydlení. A další klasiky, jež zná opravdu každý. Při dalších návštěvách jsem však Barcelonu poznala zase jinak. A tady jsou moje osobní tipy, jak si ji užít.

Barcelona

BYDLENÍ je v Barceloně ta nejdražší položka. I obyčejné hotely stojí v sezoně docela dost, ale dá se vybrat. Preferuji ubytování ve čtvrtích El Borne & Ghótic. S manželem jsme měli před dvěma lety apartmán přímo na La Rambla, což byla fakt bomba. Doporučuji. Ale pozor, jako pokojík si můžete najmout i loďku v přístavu nebo si rezervujte můj oblíbený Motel One, který je v Barceloně přímo u krásného Park De La Cituedella.  

DOPRAVA je v Barceloně nejlevnější, jakou jsem kde zažila. Metro stojí 1€ a nejlepší je koupit lístek na 10 jízd. Metrem se dostanete pohodlně opravdu všude, i z letiště do centra. Ale ani taxi není příliš drahé.

JÍDLO je ve Španělsku vynikající. Tapas bych mohla od rána do večera a výbornou paellou nepohrdnu nikdy. Ve městě se bohužel setkáte se spoustou nekvalitních interpretací této národní pochoutky. Pozor na to! V nejstarší restauraci Maians nedaleko pláže Barcelonetta dostanete skvělou paellu, ale nezapomeňte si zarezervovat místo. Restaurace má pouze čtyři stolky a je neustále plně obsazená. Pár kroků odsud je maličký cocktail bar Rebelot. Tam najdete ten nejmilejší personál. Výborné tapas a sangrii najdete překvapivě třeba v řetězci Tapa Tapa. No a ty nejlepší Pimmentos de Padron a paellu vám udělají v původní restauraci Set De Gotic nedaleko Katedrály. Všichni milovníci zdravého životního stylu si pak nesmí nechat ujít restauraci Honest Greens. Celý jejich koncept mě úplně okouzlil. 

FOOD MARKET La Boqueria Mercat je rozhodně must-see na každém sezanu a hlavně nejlepší, pokud si chcete koupit svačinu s sebou. Čerstvé ovoce, sýry, šunky, ryby, smoothies… vše, co chcete, tu najdete. 

SITGES, asi 30 minut vlakem z centra Barcelony. Vyražte na výlet! Moje oblíbené přímořské městečko plné romantických uliček a krásné architektury, se skvělou restaurací Akelarre přímo u pláže. Rozhodně stojí za návštěvu!

PABLO PICASSO, nebo FLAMENCO? Možná obojí. Obě „atrakce“ najdete ve stejné ulici (Carrer de Montcada). Nádherné interiéry a perfektní představení flamenka vás stoprocentně okouzlí stejně jako mě. Život a obrazy Pabla Picassa vás zase přivedou k zamyšlení. Za rohem najdete skvělou bohémskou kavárnu Bornet Cafe, kde můžete své zážitky příjemně vstřebat.

DISCO & PARTY si běžte užít do jednoho z klubů přímo na pláži. V létě to žije jak uvnitř, tak venku.

Tak na kdy kupujete letenky? Vyrazte třeba hned! Barcelona je krásná v každém ročním období. 

Načerpejte inspiraci pro váš další výlet do Barcelony: