ELLE & Amazing places: kouzelné novinky

Kouzelné novinky

Nedávno se celý tým Amazing Places rozjel z Prahy do všech stran a opět pro vás objevoval nová kouzelná místa v celé republice. Vždycky jsem při těchto cestách nadšená, kolik krásných míst se buduje. Za všemi novinkami stojí moc milí majitelé, kteří vás rádi uvítají. Tak buďte jedni z prvních, kteří je navštíví.

amazing places

Brejlovka

Plánujete na léto dovolenou s celou partou nebo s více rodinami? Ve zbrusu nové luxusní chalupě Brejlovka by ještě mohli mít volno. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, odkud můžete celý týden vyrážet na výlety po okolních kopcích. Do Brejlovky se vás vejde až 15, k dispozici je šest pokojů. Mě hned při vstupu do chalupy ohromila obrovská kuchyně, má snad 40 metrů čtverečních a i já, která toho doma moc neuvaří, bych se tu hned pustila do díla. Je tu také krásná prosvětlená jídelna se vstupem na terasu a obývací pokoj se dvěma velkými sedačkami, kam se usadíte úplně všichni a při chladných večerech si můžete užívat designový krb. A navíc tu teď majitelé vybudovali luxusní sklepní zašívárnu. Buď sem můžete poslat děti, aby si hráli v herně, kterou paní majitelka sama ručně vymalovala pohádkovými postavičkami, nebo sem s dětmi pošlete i muže, kteří si buď zahrají kulečník, nebo se usadí u sledování sportovních přenosů. A vy zatím s kamarádkami budete nerušeně sedět se skleničkou vína na terásce a kochat se výhledem do kraje. No, není to ideální dovolená?

cara

 

bystre

Stylové apartmány Bystré

Do Broumovského výběžku se sice během letních prázdnin vydávají zástupy polských turistů, kteří přijíždějí navštívit Adršpašské skály, v okolí je ovšem daleko více zajímavostí, které můžete navštívit. Výchozím bodem vám mohou být tři mezonetové apartmány v obci Bystré, odkud máte blízko buď do Adršpachu, Teplických skal a Broumovských stěn, nebo na druhou stranu do Podkrkonoší. Majitelé Stylových apartmánů Bystré sami zrekonstruovali dům z roku 1862 a vytvořili kouzelné místo plné přírodních materiálů. A těšte se ještě více. Musím přiznat, že místo vypadá naživo ještě daleko lépe než na fotkách. Apartmány jsou opravdu útulné, dobře řešené a najdete v nich vše, co i na týdenní dovolenou budete potřebovat. V přízemí domu máte k dispozici společenskou místnost s krbem a kuchyní, a tak při hraní her, povídání nebo odpočinku u ohně nebudete muset běhat nahoru do svých pokojů. Mají tu rovněž rozlehlou dětskou hernu a pro rodiče privátní saunu a vířivku.

 

cara
places

Latron 98

Do Českého Krumlova se dá jezdit pořád a vždycky objevíte nová zákoutí a mnohdy dokonce klidné uličky tohoto města, zapsaného na seznamu UNESCO. My jsme tu nedávno objevili tři nádherné apartmány jménem Latron 98. Majitelé zrekonstruovali bývalou budovu Červeného kříže ze 16. století, vnesli do ní moderní prvky, ale podařilo se jim zachovat její neopakovatelnou atmosféru. Dva apartmány mají 100 m2, jeden 50 m2, ale působí neuvěřitelně prostorným dojmem, jsou velkoryse vybavené a navíc jsou z nich nádherné výhledy na město. Já jsem ocenila vlastní parkování, které je v Krumlově raritou. To vám umožní nechat auto po celý pobyt na parkovišti a vyrazit do města pěšky, neboť jste jen pár metrů od zámku.

 

cara
places

Podhorní chalupa

Jak asi může dopadnout budování chalupy, když ji staví ředitel lázeňského komplexu v Mariánských lázních? Mohu potvrdit, že na jedničku. Pan majitel se svou ženou se pohybují v oblasti hotelnictví dlouhé roky a sami také s přáteli každý rok jezdí na chalupu na dovolenou. Načerpali tak množství zkušenosti, které nyní přetavili ve vlastní chalupu. Najdete ji pár kilometrů od centra Mariánských lázní v klidné vesnici v přírodě Slavkovského lesa. Je rozdělena na dva plně vybavené identické apartmány, které jsou ideální pro dvě rodiny přátel. Můžete se scházet na společné terase s grilem, opékat buřty na zahradě a vaše děti si mohou hrát na houpačkách a pískovišti. Zároveň se však každá rodina může uchýlit do soukromí svého apartmánu. Majitelé vás uvítají, poradí vám, kam se vydat na výlet a při odjezdu se přijdou zeptat, jak se vám u nich líbilo. Tak to má podle mě vypadat.

cara
amazing

Apartmány Český ráj a Biokolna

Apartmány Český Ráj a Biokolna najdete v kopci v malebné osadě Hrádka s výhledem na pohádkové město Jičín. Kromě dvou apartmánů v hlavní budově, ke kterým patří i velmi vkusné soukromé wellness a terasa, můžete přijet i do úplně nového apartmá s názvem Biokolna. Ten je věrný svému názvu, a tak se tu budete cítit naprosto spjati s okolní přírodou. Já jsem ocenila textilie ze stoprocentní egyptské bavlny, která je neuvěřitelně příjemná na dotek. Vyspíte se tu na pohodlných matracích z bio pěny a celý apartmán je zařízen jen ze dřeva a přírodních materiálů.

Doporučuji objednat si u paní majitelky snídani, kterou vám sama s láskou připraví a donese až ke dveřím. I tady se dbá na to, aby suroviny pocházely od lokálních výrobců a splňovaly označení bio.

 

cara
hana

 

EBC promo