Kam jet na líbánky v roce 2020?

Chystáte letos svatbu? Šaty i místo už máte zamluvené? Pozvánky už jsou na cestě? A teď ta nejdůležitější otázka… Kde tu vaši lásku nejlépe oslavit? Každý rok jsou v kurzu jiné destinace a zamilované páry to táhne do jiných koutů světa. Co bude frčet letos? Načerpejte inspiraci z našeho TOP líbánkového seznamu. 

Oman
Info ikona

Proč ho milujeme: 

Bok po boku se stoupající oblibou Spojených arabských emirátů stoupá v žebříčku popularity zimních destinací i Omán. Na rozdíl od Emirátů může navíc nabídnout krásnou přírodu, která vás ve správném ročním období odmění i rozkvetlými stromy. Omán doposud představuje nepoznanou tajemnou destinaci s nádechem orientu, jež nabízí vysoce kvalitní a nadstandardní služby, ale zároveň teplé moře a přátelské obyvatele. 

Co vidět:

Maskat, hlavní a největší město Ománu, je často nazýváno arabským klenotem. Naleznete tu mešitu sultána Kábuse neboli Velkou mešitu, Sultánův palác, orientální tržiště Muttrah Souk s tradičními ománskými výrobky nebo třeba muzeum Bait Al Zubair s ománskou expozicí.

Kde se ubytovat:

Al Baleed Resort Salalah, Omán

@anantarasalalah

Toužíte po romantice? Tento jedinečný hotelový resort vám ji naservíruje neomezeně. Objednejte si vilu s jednou ložnicí bazénem a výhledem na moře, večer si nechte připravit večeři na pláži, se západem slunce vyrazte na koních a nebo si užijte masáž ve dvou.

oman
cara
Paros
Info ikona

Proč ho milujeme:

Během finanční krize v roce 2008 prodali bohatí Řekové svá sídla na Mykonosu a přestěhovali se na Paros. O deset let později se stal tento ostrov oázou luxusu a místem „butikových” hotelů s tavernami a uvolněnou řeckou atmosférou. A oproti Mykonosu zde nenajdete davy turistů a hlučné party do tří do rána. 

Co vidět: 

Nádherné malebné řecké vesničky najdete podél celého pobřeží a vyznačují se bílými domky s modrými okenicemi. Půjčte si automobil a vydejte se objevovat romantické kostelíčky a kapličky s výhledem na tyrkysové moře. Svoje cestování pak zakončete na Chrissi Akti neboli Zlaté pláži, která se nachází asi 20 km směrem od Naoussy. Je to velká písečná pláž, která se může pochlubit tím nejjemnějším pískem a mořským dnem měkkým jako koberec. A to ticho! 

Kde se ubytovat:

Yria Island Boutique Hotel & Spa

@yriahotel

Tento hotel se nachází pod jasně modrou egejskou oblohou. A to doslova. Leží na skále a vy tak celý den můžete plavat v nekonečném bazénu a pozorovat křišťálově čistou vodu Egejského moře. Milovníci minimalismu si oblíbí i čistý design, prostorné pokoje a fusion kuchyni. Romantici zase ocení večerní táboráky na pláži a degustační menu. 

Paros
cara
Sumba
Info ikona

Proč ji milujeme:

Zapomeňte na Bali přeplněné lidmi a při vybírání své líbánkové destinace obraťte pozornost na Indonésii. Na ostrově Sumba tu líbánky strávila třeba Jennifer Lawrence. Nedivíme se! Najdete tu úchvatnou a nedotčenou přírodu, luxusní resorty i domácí ubytování a hlavně skvělou kuchyni.

Co vidět: 

Na Sumbě se stále udržuje tradiční způsob života a dodržují se staré tradice a svátky. Vydejte se navštívit tradiční sumbské vesnice, které jsou pozoruhodné svým vzhledem a uspořádáním. Charakteristickým rysem jsou velké klanové domy se střechami připomínající klobouky. 

Kde se ubytovat:

Nihi Sumba 

@nihisumba

Pokud hledáte místo, kde se vám podaří „vypnout”, pak musíte právě sem. Jedinečný hotelový resort je tím správným kompromisem spojení přírody spolu s luxusním ubytováním v indonéském stylu. Můžete si tu zamluvit třeba luxusní vilu, jež se tyčí na kopci nad dlouhou osamělou pláží. Na té se při západech slunce budete moct projíždět na koni nebo si tu zacvičit jógu pod vedením vyhlášených instruktorů. Veškeré jídlo, které během pobytu dostanete, pak bude pocházet z místní organické zahrádky.

Sumba
cara
Zimbabwe
Info ikona

Proč ji milujeme:

Zimbabwe je novou destinací číslo jedna. Ptáte se proč? Zatímco v sousedních afrických zemích vrcholí luxusní safary výlety a ubytování ve stanech dosáhlo pětihvězdičkového standardu, tato africká země se rozhodla, že potřeba klimatizace, horkých sprch a chlazení šampaňského není v době udržitelnosti příliš ekonomická. Proto se snaží přijít na ideální způsob dosažení rovnováhy mezi krásným ubytováním, zajímavými zážitky a nádhernou africkou přírodou. 

Co vidět: 

Vyberte si jeden z nádherných parků, jako jsou například Chizarira, Gonerazhou, Hwange, Kauzuma Pan nebo Matobo. Každý z nich je něčím výjimečný. Někde najdete atypickou „modrou savanu”, jinde třeba jedny z nejkrásnějších vodopádů světa. Samozřejmostí jsou rozmanité druhy zvířat a endemité, které jinde na světě nenajdete. 

Kde se ubytovat: 

The Victoria Falls Hotel

@thevictoriafallshotel

Ubytujte se přímo u Viktoriiných vodopádů. Ty jsou jedny z největších na světě a zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Hotel The Victoria Falls Hotel vás přivídá autentickou koloniální architekturou, nádhernými zahradami plnými květin a milým personálem. A když se vám nebude chtít objevovat africké krásy, prostě zůstanete na svém luxusním pokoji s nebesy nebo budete odkrývat taje africké kuchyně v místní restauraci. 

Zimbabwe
cara
Okinawa
Info ikona

Proč ji milujeme:

Po celé desetiletí hledali japonští rekreanti písečné pláže a potřebu vitamínu D na Havaji a zamilovali si tyto nádherné ostrovy natolik, že po celém Tokiu najdete restaurace s havajskou tématikou nebo oblečením. V posledních letech se ale jejich pozornost upíná více k domácím plážím. Třeba ty na souostroví Okinawa patří k nejkrásnějším na světě. Navíc jejich čistota skvěle kontrastuje s hektickým způsobem života zbytku Japonska. 

Co vidět:

Vyberte si pláž Emerald na severu Okinawy. Podle oficiálního žebříčku japonského ministerstva životního prostředí patří mezi 100 nejlepších a nejčistších pláží v Japonsku. Užijete si tu západy slunce, výborné jídlo a teploty přesahující 30 stupňů Celsia (zvlášť v období mezi květnem a říjnem). 

Kde se ubytovat:

Hotel Orion Motobu Resort & Spa

@hotelorionmotoburesort

Milovníci moderní architektury, minimalistického designu a fusion kuchyně si toto místo zamilují. Všichni ostatní ocení úžasnou lokaci tohoto pětihvězdičkového hotelu, který leží na nádherné pláži. Součástí hotelu jsou čtyři restaurace a dva bary s dechberoucím výhledem na moře. Nechybí vnitřní a venkovní spa nebo třeba horké prameny. 

Okinawa

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA