Nejlepší místa v Berlíně podle cestovatelky Lucie

Mám tři nejoblíbenější města, kam se opakovaně vracím: Los Angeles, Budapešť a Berlín. Do L. A. kvůli kalifornskému slunci a přátelům, do Budapešti za nejstaršími lázněmi a nočním životem. A do Berlína? Cítím se tu jako doma, proto vás chci seznámit s místy, které si nelze nezamilovat. 

Kde se ubytovat

Stylové butikové hotely v módní čtvrti Mitte, luxusní ubytování přímo v centru Berlína i hipsterské hostely. Rozhodně je tu z čeho vybírat. Já si oblíbila hotel Ritz Carlton na Postupimském náměstí, který je nedaleko od Braniborské brány a nákupních tříd. Hotel má kromě skvělé polohy i honosný interiér, výbornou restauraci The Pots a pro mě unikátní bar, kde si koktejl vybíráte podle vůně parfému. Máte rádi parfém Kilian nebo Dior? Žádný problém. Tady vám alkoholický nápoj namíchají podle vaší nejoblíbenější vůně. Nedá se nic dělat, příště sem musím znovu. I kdyby jen na koktejl. 

Nákupní horečka 

Jednou z nejlepších věcí na Berlíně jsou nákupy. Já odsud nikdy neodjíždím s prázdnou a pořídím si něco pěkného, co u nás nikdy neseženu – All Saints, Maje, Acne, Sandro, Other & Stories a jiné. I když obchodní centra nejsou nic pro mě, tak do Kadewe v Berlíně zajdu vždy. Mají naprosto vše. Od luxusního papírnictví přes bytové doplňky, módu až po nejlahodnější delikatesy. Při každé návštěvě zamířím i do módní čtvrti Mitte, plné vintage obchodů a butiků se stylovými kousky od místních návrhářů. 

Za kulturou 

V Berlíně musíte zcela jistě vidět Braniborskou bránu, která je jeho dominantou. Dále se vydejte k památníku holocaustu nebo do Židovského muzea, jedná se o dechberoucí stavbu od architekta Daniela Liebeskinda. Nenechte si ujít ani slavného fotografa Helmuta Newtona, který má v Berlíně své vlastní muzeum. Já jeho fotografie mohu vidět opakovaně, a navíc zde nakoupím nádherné designové knihy za pár eur, které mi pak skvěle slouží jako dekorace do mého minimalisticky zařízeného bytu. 

ELLE travel blog

Gastro orgasmus

Vynikajících restaurací a kaváren je tu nespočet. Když chcete nejlepší pizzu, salát, asijskou kuchyni i výběrovou kávu, tak ji vždy najdete v Berlíně. Již spoustu let navštěvuji tato místa: 

Adnan je jedna z nejlepších italských restaurací. Na první pohled působí nenápadně. Nehraje tu žádná hudba a interiér je strohý, což se mi líbí. Tohle místo nepotřebuje nic dávat na odiv, přestože sem chodí berlínská smetánka. Slibuji, že v téhle restauraci ochutnáte nejlepší pizzu ve vašem životě. Je křupavá a tenká jako papír, proto ji bez problémů spořádáte celou na posezení. 

Monsier Vuong. Kdo mě zná, ví, že Asii mám hluboko v srdci a jejich kuchyni mohu jíst denně, ale nikde na světě jsem neochutnala tak dobré asijské pokrmy jako tady. Chutě se dají jen těžko popsat. Tohle musíte zažít. Hlavně jejich smažené závitky obalované v kokosu. 

Petrocelli mi dalo naději, že někde ještě umí udělat dobrý salát. Teď vážně. Neznám v Praze moc míst, kde bych si dala salát, po kterém bych se utloukla. V Petrocelli je to ale vždy sázka na jistotu. Navíc je tu skvělá atmosféra a připadáte si tu jako v Itálii. 

Dopražírny výběrové kávy Five Elephant si zajděte odpočinout mezi nákupy.Zkušení baristé vám tu udělajínejlepší cappuccino i filtr a jako bonus si dopřejte poctivý domácí koláč.

ELLE travel blog

Cesta z města 

Do Berlína se pohodlně a nejlevněji dopravíte vlakem i autobusem za necelých pět hodin. My se s kamarádkou vydaly po vlastní ose autem. Cesta trvala skoro čtyři hodiny. V hybridním Lexusu RX 450h, který jsme měly možnost testovat, ale uběhly jako nic. Chvílemi jsme měly pocit, že auto řídí za nás, navíc bylo tak tiché a pohodlné, jako když sedíte v měkoučkém křesle. Palec nahoru dávám za hybridní pohon, který šetří přírodu i palivo, což je hodně znát při neustálém popojíždění v zácpách a po městě. A k tomu ten dokonalý japonský design. Mohu si o něj napsat Ježíškovi?

Otevřete naši galerii a podívejte se do Berlína spolu s Lucií: