Čtyři návyky, které vám zaručí pocit štěstí

Na téma osobního pocitu štěstí byly uskutečněny spousty studií. A nemálo z nich se shodlo v tom, že šťastní lidé často vykazují tři vlastnosti: mají silné sociální vztahy, dobrou fyzickou kondici a jsou součástí nějaké komunity. Nemáme na mysli církev, i když třeba Tom Cruise by na to měl jistě jiný názor. Komunitou míníme třeba partu lidí, se kterými venčíte psy, kamarádky, se kterými chodíte běhat nebo kolegy z amatérského divadla. Ke zvýšení pocitu štěstí přitom stačí čtyři drobnosti, které nic nestojí a jsou dostupné každému. Klíčem je spojení sociálních vazeb a aktivit – jak mysli, tak těla. Zahrnout je do své denní rutiny a vytvořit z nich jednoduché návyky.

Mohlo by se vám líbit

Touhy prchavé jsou. Tak je chytněte, než se rozplynou

Co vám brání být konečně šťastná? Jsou to tři faktory, na které byste se měla zaměřit. Jen bez nich se totiž doberete toho, po čem doopravdy toužíte. Exkluzivně od Kláry Kotábové.
elle.cz

Čtyři návyky, které je třeba dodržovat

Zůstaňte aktivní

Nemusíte běhat půlmaratony ani dělat crossfit. Důležité je zůstat aktivní. Nesedět pouze celý den v práci a pak se psychicky vysátí nezhroutit se sklenkou prosecca k seriálu (i když i to je občas nutné a právě to nás v tu chvíli udělá šťastnými).Prostě jen stačí pohybově nezakrnět. Jít z práce domů pěšky, udělat si delší okruh se psem, zacvičit si na balkóně jógu při západu slunce. Podle několika studií pomáhá i pouhých 30 minut chůze denně zůstat zdravý. Cvičení střední a vysoké intenzity pak zvyšuje srdeční frekvenci a je více spojeno s pocity štěstí a pozitivity. Vyplavené endorfiny dělají své.

Buďte ve spojení s ostatními

Udržování sociálních vazeb pomáhá zajistit jak celkovou pohodu, tak spokojenost. To, že desítkám lidí olajkujete stories nebo jim pošlete ve zprávě emoji, ale není totéž. Klíč tkví v tom udělat si čas na rozhovor, naslouchání příběhů a zážitků ostatních, sdílení těch svých a na zábavu s přáteli a rodinou. Je známo, že se obecně více stýkáme s přáteli a rodinou, když se cítíme nešťastní, a méně, když nám nic nechybí. Je to proto, že přirozeně hledáme ujištění a podporu našich blízkých, abychom se cítili šťastnější a naopak - když se cítíme dobře, věnujeme se jiným činnostem. Zkuste to změnit. Alespoň jednou denně si udělejte čas na to zavolat své babičce nebo mámě, zajít na oběd s kolegyní nebo zaběhnout na rychlé kafe s kamarádkou.

Mohlo by se vám líbit

Jak si správně manifestovat. Přitáhněte si do života, po čem toužíte

Kolikrát si přejeme, aby něco vyšlo podle našich představ. Dokonce někdy říkáme, že se modlíme. To už je při troše dobré vůle takový malý začátek manifestování, nebo-li tvoření vlastní reality podle našich představ. Síla myšlenek je mocná, o čemž se můžete přesvědčit i vy.
elle.cz

Pociťte vděčnost

Ne každý den je posvícení, tak za co být vděční? Pozitivní myšlení a optimismus se mohou promítnout i do malých, jednoduchých věcí na denní bázi. Najděte si každý den jednu věc, která vás potěšila, nebo za niž jste rádi, že ji máte. Zdraví, váš byt představující váš domov a útočiště, prosluněný den, svetr ukořistěný ve slevě… Neříkáme, že na celý svět musíte denně nazírat optikou dětí z Afriky, ale nezaškodí si každý den připomenout, že je toho tolik, za co můžeme být vděční. Na to aspoň jednou během dne pomyslet, uvědomit si to štěstí, že to máme. Kdykoli, třeba před spaním. A na okamžik si v sobě podržet ten pocit vděčnosti a štěstí.

Travte čas s domácími mazlíčky

Ať už je to pes, kočka nebo zakrslý králík, všichni nám dávají dávku serotoninu, která nás činí šťastnějšími. Výzkumy dokazují, že psi motivují své lidské společníky k větší aktivitě. Oba spolu sdílejí okamžik, který je dělá šťastnějšími. Ostatně, právě v tom tkví princip canisterapie, jejíž výsledky jsou nezpochybnitelné. A nejen psi, ale všichni domácí mazlíčci snižují výskyt deprese a úzkosti a zároveň pomáhají zvyšovat naši úroveň štěstí a sebevědomí. Není čas si vybrat v nabídce útulku nového spolubydlícího?

Mohlo by se vám líbit

Monk mode: Nová metoda úspěchu a nevyčerpatelné energie

Máte čím dál častěji pocit, že nežijete svůj život tak, jak byste si přáli? Tápete v organizaci svého času a na konci každého dne máte pocit, že jste ho promrhali víc, než jste chtěli? Ke svému cíli jste se nepřiblížili ani o milimetr a nemáte ani energii ztracené body nahnat. Přestaňte se motat ve spirále bezmoci a zkuste z ní vystoupit pomocí režimu monk mode.
elle.cz

Zdroj: ELLE.fr