ELLE KVÍZ: Nejlepší letní komedie - jak dobře je znáte?

Blíží se chvíle, kdy nás televize pustí ze sevření nekonečných seriálů a po dobu prázdnin nás nechají oddechovat u nesmrtelných letních komedií. Extrémně populární filmový žánr nám přináší osvěžující a lehkou zábavu na teplé letní večery. Jedním z důvodů, proč se na ně rádi dívame, je atmosféra letních prázdnin, která přináší pocit volnosti a bezstarostnosti. Letní komedie často zachycují dovolené, tábory, výlety na pláži nebo jiné aktivity spojené s létem, což nám poskytuje možnost utéct do světa dovolených a vychutnat si naše vlastní letní dobrodružství, i když jsme ve skutečnosti uvězněni v každodenní realitě rozpáleného města.

Mohlo by se vám líbit

Není to jen Stifflerova máma. Jennifer Coolidge je cool jako málokdo

S vizáží někdejší královny krásy je geniální komičkou. Podívejte se na seriál Bílý lotus, kde představuje jednu z ústředních rolí a dáte nám za pravdu. Dlouho se nemohla zbavit nálepky filmové „MILF", kterou získala kvůli účinkování v teenage komediích Prci, prci, prcičky.
elle.cz

Znovu v dětství 

Dalším důvodem, proč tak milujeme letní komedie, je nostalgie. Často nám přináší vzpomínky na dětství a mládí, kdy jsme prázdniny trávili s kamarády u babiček a prožívali svá vlastní nezapomenutelná dobrodružství. Nebo že jsme premiéru právě této komedie viděli v letním kině se svou první láskou. Když se do jejich příběhů znovu ponoříme, vracíme se do příjemných vzpomínek a prožíváme je prostřednictvím postav na plátně znovu. Nostalgické prvky v letních komediích vytvářejí příjemné a dojemné emocionální spojení s diváky a my se jich nemůžeme nabažit.

Nekonečné léto

Ať už jsou letní komedie české nebo zahraniční, mají společný cíl: nabídnout zábavu a úsměv na tváři. Bezstarostná atmosféra léta, kombinovaná s nostalgií a lehkostí příběhu, přináší do kin nebo na obrazovky radost a dovoluje nám na chvíli utéct z každodenní reality a ponořit se do světa nikdy nekončícího léta. Než zahájíte letní divácký maraton, vyzkoušejte v našem kvízu, co si z letních komedií pamatujete.

Zdroj: Autorský článek