ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší srpnové filmové novinky

Srdcerváči

Dočkali jsme se druhé řady Srdcerváčů! Netflix vypustil další sérii poté, co mezi mladým publikem pozitivně rezonovala seriálová adaptace Srdcerváčů od Alice Oseman. Alice je začala publikovat jako internetovou novelu, když jí bylo pouhých 22 let. Příběhy kamarádů Charlieho Springa, Nicka Nelsona a jejich spolužáků se stal rychle populárním, a to hlavně proto, že se otevřeně dotýká životních témat a problémů, které řeší queer teenager. Coming outs, hledání vlastní identity, první milostné úspěchy i zklamání, šikana od okolí a další každodenní nesnáze, které mladí členové LGTBQ+ komunity musí řešit. V hlavních rolích se opět vrátili oblíbení Kit Connor a Joe Locke.

Kdy: 3. srpna 2023
Kde: Netflix

 

Jen vraždy v budově

Tři amatérští detektivové – Charles (Steve Martin), Oliver (Martin Short) a Mabel (Selena Gomez) – jsou zpátky! Milovníci true crime podcastů budou v nové řadě seriálu Jen vraždy v budově vyšetřovat vraždu v zákulisí broadwayské show. Ben Glenroy (Paul Rudd) je hollywoodská akční hvězda, ale místo divadelního debutu ho čeká smrt. Triu detektivů s jejich dosud nejtěžším případem pomůže Loretta Durkin, kterou si zahrála Meryl Streep. Ale ani tak to snadné nebude...

Kdy: 8. srpna 2023
Kde: Disney +

 

První dámy hip hopu

Hip-hop is the menʼs world. No more. Už dávno neplatí, že úloha žen v rapu a hip-hopu je pohazovat zadkem v mikro bikinách a dělat svůdný komparz. Dokumentární seriál První dámy amerického hip-hopu vás seznámí s tím, jak v do té doby maskulinní hip-hop a rap scéně začaly přední příčky dobývat také ženy. Na vrchol se probojovaly třeba Queen Lattifah, Saweetie, Latto nebo MC Lyte. Ony a další odbornice z tohoto byznysu v dokumentu rozebírají, jaký vliv měly ženy na tento hudební žánr v USA a jaké to bylo razit cestu ostatním. Čtyřdílný dokumentární počin z produkce Netflixu odstartoval 9. srpna.

Kdy: 9. srpna 2023
Kde: Netflix

 

Heart of Stone

Rachel Stone je dvojitá agentka. Na jednu stranu vystupuje jako nezkušená technička v elitní jednotce MI6 pod vedením agenta Parkera (Jamie Dornan). Zároveň také pracuje pro tajnou mírovou organizaci, která se snaží potlačit globální hrozby. Rachel nikomu nevěří a jejím jediným cílem je vždy splnit misi. Problém nastavá ve chvíli, kdy se obě její zaměstnání střetnou. Rachel Stone: Sázka na srdce je akční podívaná v titulní roli s Gal Gadot.

Kdy: 11. srpna 2023
Kde: Netflix

 

Depp vs. Heard

Rokem 2022 rezonoval soudní proces mezi Johnnym Deppem a Amber Heard. Ani ne tak proto, o co v něm šlo, protože pravdu o dění za zavřenými dveřmi znají a vždycky znát budou jen ti, kteří se jí přímo účastnili. Jejich příběh ale rozvířil vody v celé společnosti. Rozdělil veřejnost na tábor Johnny a tábor Amber, kterým byly každý den servírovány skandální věci ze soukromí včetně všech nejintimnějších detailů. Nejen o obou hlavních protagonistech, ale i o přístupu médií a veřejnosti pojednává třídílná dokumentární série Depp vs. Heard od Netflixu.

Kdy: 16. srpna 2023
Kde: Netflix

 

Zkouška

Na HBO Max se v srpnu vrací druhá řada úspěšného seriálu Zkouška. Komik a režisér Nathan Fiedler hraje sám sebe. V seriálu zkouška vlastní společnost, která zaměstnává herce a simuluje situace, které umožní lidem se správně rozhodnout. Nejste si jistá, jestli mít dítě? Fiedler vám pořídí dítě na zkoušku, abyste si mohla otestovat mateřství nanečisto a pak se zodpovědně rozhodnout, jaká bude vaše volba v reálném životě. Asi nepřekvapí, že ve skutečnosti to téměř vždy dopadne úplně jinak. Seriál je dokonalým mixem komedie, dokumentu, trapnosti, bizarnosti a útočí na naši představu o tom, že máme svou budoucnost zcela pod kontrolou.

Kdy: 18. srpna 2023
Kde: HBO Max

Zdroj: Netflix, HBO Max, Disney +, Rotten Tomatoes, ČSFD