ELLE KVÍZ: Někdo to rád blond! Znáte blond ikony, role a filmy?

Leošova vlasová proměna

O tom, co přivedlo moderátora Leoše Mareše ke změně odstínu vlasů a co se během jeho proměny v blonďáka odehrávalo, víme. Předpokládáme zároveň, že se nebude jednat o trvalou změnu image a že se Leoš poté, co mu blond odroste, zase vrátí ke své tmavé barvě vlasů. I kdyby to mělo být pouze kvůli přání manželky Moniky.

Když to zkouší muži

Leoš Mareš ale není zdaleka jediný ze slavných mužů, kteří to museli alespoň jednou za život vyzkoušet. Ať už se jednalo o změnu barvy vlasů kvůli roli nebo jen tak z rozmaru, sáhla po peroxidu pěkná řádka mužů. Namátkou vzpomeňme Brada Pitta v Sedmi letech v Tibetu nebo v Troje, herce Zaca Efrona na festivalu Sundance, Ryana Gosslinga v Barbie, Javiera Bardema v bondovce Skyfall, zpěváka Justina Timberlakea v počátcích jeho kariéry, Justina Biebra, herce Jareda Leta, Jonaha Hilla a další. Pravdou také je, že u většiny z nich jsme uvítali návrat k jejich původní přirozené barvě, i když zpestření to bylo zajímavé.

Mohlo by se vám líbit

Leoš Mareš šel ve Varech na blond, Monika Marešová zůstala nad věcí

V ELLE Beauty Lounge jsme měli vzácnou návštěvu, Leoše Mareše a Moniku Marešovou. Přišli se připravit na večírek, během kterého určitě byli hvězdami večera. Leoš odešel s razantní vlasovou proměnou, nechal se odbarvit na blond. Co ho k takovému nápadu přivedlo a jaká byla reakce jeho manželky Moniky?
elle.cz

Blond Ikony

Všechna čest genderové rovnosti, ale musíme uznat, že se blond přeci jen lépe vyjímá na ženských hlavách. I typické tmavovlásky jako Kim Kardashian nebo Megan Fox občas zatouží po světlé hřívě a nasazují paruky nebo zuřivě odbarvují, co jejich vlasy snesou. Kim byla nedávno viděna v nepříliš lichotivém odstínu blond, který svědčil o tom, že s vysněnou barvou uvízla někde na půli cesty a není jisté, jestli se jí to podaří docílit dříve, než vlasy definitivně upadnou. Inspirací pro Kim byla – nejednou – Marylin Monroe, nejikoničtější blondýna všech dob. Kim se do ní stylizovala na Met gala v roce 2022, kdy si vypůjčila nejen odstín jejích vlasů, ale také její šaty. Nebylo to naposledy, podruhé se vtělila do role Marylin také v kampani pro Dolceho a Gabbanu. Blond je lákavá nejen pro hollywoodské hvězdy, ale také pro filmové tvůrce. Nejednou měla v kinematografii klíčovou roli. To, jestli jste k plavým vlasům dostatečně vnímaví, si můžete vyzkoušet v našem kvízu.