Renée Zellweger získala za roli Judy Garland Zlatý glóbus

Na 77. ročníku Zlatých glóbů získala cenu pro nejlepší herečku v dramatu Renée Zellweger, která ztvárnila herečku a zpěvačku Judy Garland ve snímku Judy.

V roce 1969 zdobila Judy Garland jeviště a stříbrné plátno již čtyřicet let. Srdce diváků na celém světě si získala díky svému vtipu, vřelosti a hlavě kvůli svým neuvěřitelným hlasovým schopnostem. A přesto v roce 1969 vidíme velmi odlišnou Garland, než jakou byla jako dětská hvězda ve 30. letech a jako hollywoodská celebrita ve 40. a 50. letech. Tvrdý život z ní učinil nespolehlivého člověka a když postupně vyschly pracovní nabídky, spadla do dluhů a přišla o domov.  

Ve snaze vydělat peníze na péči o své malé děti Judy přijala lukrativní nabídku na pětitýdenní sérii koncertů v The Talk of the Town, módním kabaretním klubu Bernarda Delfonta. „Londýn byl jedním z posledních míst, na které Judy ráda vzpomínala. Pro Judy byla ta nabídka příležitostí dokázat sobě i ostatním, že je stále schopná vystupovat, že na to pořád má,“ říká scenárista Tom Edge.

Renée Zellweger dodává:

Jsem jedna z milionů lidí napříč generacemi, která se do ní zamilovala.

Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provázela osamělost, jejím démonem byl alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijela Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházely jí peníze a její manželství se hroutilo. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzlila všechny kolem, ať už se setkala s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotnily, když potkala Mickeyho Deanse. 

Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývala křehká žena. Poté co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat? 

Renée Zellweger (Deník Bridget Jonesové) se svým strhujícím hereckým výkonem doslova převtělila v jednu z nejslavnějších žen stříbrného plátna. V životopisném romantickém dramatu Judy ji bravurně sekundují Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága o Harrym Potterovi) či Finn Wittrock (La La Land).

Renée Zellwegerse v roli hollywoodské legendy představí v českých kinech od 13.2.

Judy

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA