SUMMER VIBES NA PLÁTNĚ – 5 TIPŮ NA KULTOVNÍ LETNÍ FILMY

 

Talentovaný pan Ripley

Letní film nicméně z talentu pana Ripleyho spíš běhá mráz po zádech. Jsou 50. léta a Tom Ripley, mladý, chudý ale velmi ambiciózní muž se ocitne v italském městě Amalfi, kde má najít syna bohatého newyorkského průmyslníka a přivézt ho zpět z jeho nekonečných prázdnin. Tomovi se ale zalíbí dolce vita bohatých a krásných a rozhodne se si nový způsob života udržet. Za každou cenu.. Vyjížďky na lodi po pobřeží Amalfi, elegantní outfity 50. let a opálená pleť Matta Damona, Juda Lawa a Gwyneth Paltrow…Co víc si od letního filmu přát.

 

 

Velká nádhera

V Itálii ještě zůstaneme, ale přesuneme se na divoké večírky římské umělecké smetánky. Příběh stárnoucího spisovatele a novináře Jepa zasadil režisér Paolo Sorrentino do prostředí luxusních vil, z jejichž teras se dá se skleničkou vína v ruce pozorovat italskou metropoli a vézt intelektuální debaty. Anebo zde pořádat nekonečné večírky pro každého, kdo v Římě něco znamená. Charizmatický Jep se nebojí kritiky současné společnosti včetně svých nejbližších přátel, žijících v povrchnosti a přetvářce. Přesto moc dobře ví, že je nedílnou součástí této scény. Snímek La Grande Bellezza je plný barev a pozornosti určitě neujde ani party soundtrack.

 

 

Dobrý ročník

Pohádka o tom, jak bohatý bezskrupulózní makléř z Londýna zjistil, že život není jen o penězích. Russellu Croweovi stačilo jen zdědit chátrající vilu v Provence včetně přilehlé viníce, zamilovat se do Marion Cotillard a jeho bývalý život vzal za své. Kontrast šedivého Londýna plného ambiciózních a chladných workoholiků v kontrastu s prosluněným jihem Francie, kde jsou priority dobré víno a opravdová práce je jen ta na vinici, je sice lehce zaujatý, ale Dobrému ročníku to promineme. A až se vypravíte do Provence, budete aspoň vědět proč nevyhazovat levanduli na okně.

 

 

Vicky Cristina Barcelona

Milostný několikaúhelník s Barcelonou v hlavní roli: dvě americké turistky, charizmatický španělský malíř a jeho žárlivá ex-manželka. Rebecca Hall a Scarlett Johansson se při svých cestách postupně obě zapletou s Javierem Bardemem, aniž by tušily, že se na scénu s bouřlivým entrée vrátí jeho bývalá manželka v podání Penélope Cruz. Ta mimochodem zastínila všechny ostatní postavy a za roli Marie Eleny si odnesla Oscara za nejlepší vedlejší ženskou roli. Ve zkratce oddechová romantika plná slunce, herecké chemie všech hlavních postav a architektury Antonia Gaudího.

 

 

Pláž

Kultovní film z přelomu milénia s hity Porcelain od Mobyho a Pure Shores od All Saints. Mladičký Leonardo DiCaprio se v roli amerického batůžkáře vypraví z Bangkoku na skrytý panenský ostrov s tou nejkrásnější pláží a komunitou lidí žijících podle vlastních pravidel. Příběh o tom, že ráj na zemi možná existuje, ale jen do momentu, než ho najde člověk. Důkazem budiž už ne tak tajná pláž, na které se film natáčel a která se stala ze dne na den až příliš oblíbenou destinací. Kvůli znečištění se ji thajské úřady rozhodly na několik let (!) uzavřít turistům, aby příroda dostala šanci se zotavit z náporu tisíců návštěvníků denně.

 

5 seriálů, které musíte okamžitě vidět

elle.cz