Gigi Hadid a její dobře míněná, leč sporná podpora Ukrajiny

 

Gigi na svém Instagramu před pár dny zveřejnila příspěvek ve kterém vysvětlila, že mít stanovený harmonogram měsíce fashionweeků znamená, že ona i její kolegové často představují nové módní kolekce během srdcervoucích a traumatických historických momentů. Nemají tak kontrolu nad většinou svých pracovních rozvrhů, ale rádi by vyjádřili svou podporu. Gigi uvádí, že po vzoru své kamarádky modelky Micy Argañaraz se zavazuje, že věnuje svůj výdělek z přehlídek v sezóně Fall Winter 2022 na pomoc těm, kteří trpí válkou na Ukrajině, a také hodlá pokračovat v podpoře těch, kteří totéž zažívají v Palestině.

 

 

Naše oči nesmí jen přihlížet veškeré lidské nespravedlnosti. Kéž se všichni vidíme jako bratři a sestry, nehledě na politiku, rasu, náboženství. Nakonec platí za válku nevinné životy – ne vůdci. Ruce pryč od Ukrajiny. Ruce pryč od Palestiny. Mír, mír, mír." Gigi sledující odsoudili za neomalené přirovnání ruské invaze na Ukrajinu k izraelsko-palestinskému konfliktu. Modelka, která pochází z palestinského prostředí, si před několika měsíci na sociálních sítích vzpomněla na Palestince zabité izraelskými vojáky na hranici s Gazou. Na Twitteru tehdy napsala: „Už jsem to řekla a řeknu to znovu. Pro mě to není o náboženství nebo o střetu jednoho proti druhému – je to o chamtivosti."

Reakce na její příspěvek byla okamžitá, a to jak z řad jejích sledujících, tak ze strany oficiálních zdrojů. Stand With Us, nezisková proizraelská vzdělávací organizace, na něj odpověděla: „Takže říkáte, že Židé, kteří chtějí žít ve své vlasti v míru a bránit se střelbě a bombovým útokům jsou chamtiví? Vážně? To je argument?" Gigi v reakci na komentář tvrdila, že její slova byla překroucena a dodala, že si své názory začne nechávat pro sebe. Tím, že si v příspěvku věnovaném Ukrajině neodpustila zmínit i svou podporu Palestiny, však opět vyvolala vlnu reakcí.

 

Prostřednictvím kterých přehlídek Gigi Hadid přispěla na pomoc Ukrajině?

 

Nicméně Gigi Hadid se se svým finančním příspěvkem přidává k mnoha dalším slavným osobnostem, které svou podporu vyjadřují slovy i darovanými financemi. Někteří vyzývají k přispění finančním darem zástupy svých sledujících, jiní, stejně tak jako Gigi, darují ze svých vlastních příjmů. Například manželský pár Mila Kunis a Ashton Kutcher vytvořil sbírku ve výši třiceti milionů dolarů a dorovnali ji třemi miliony dolarů ze svých vlastních peněz. „Jsme svědky statečnosti Ukrajinců, zároveň jsme svědky nepředstavitelné zátěže těch, kteří si zvolili bezpečí. Nespočetné množství lidí opustilo vše, co znalo a milovalo, aby hledalo nové a bezpečné útočiště. Tito ukrajinští uprchlíci, kteří nemají nic jiného než to, co by mohli nést, potřebují střechu nad hlavou i hmotnou pomoc," uvedli Kunis a Kutcher na svém instagramovém účtu.

Kompletní informace o tom, jak můžete Ukrajině pomáhat i vy, najdete zde. Vybrat si můžete z mnoha možností, ať už se jedná o finanční, hmotnou nebo psychologickou podporu.

 

Mohlo by se vám líbit

Slavní podporují Ukrajinu: Modlí se, posílají miliony dolarů, pomáhají

Situace na Ukrajině je čím dál děsivější a nenechává v klidu ani obyvatele žijící mimo Evropu. Solidaritu už vyjádřila na sociálních sítích řada amerických i australských hvězd a každou chvíli přibývají další z celého světa.
elle.cz