Od Mickeyho po Elsu: trend Disneycore se hlásí o slovo

Nejdříve Gucci, pak všichni

První vlaštovky v podobě triček s potisky dětských animovaných postaviček se začaly objevovat na podzim loňského roku. Gucci svou kolekci ve spolupráci s Disney vizionářsky uvedl už v roce 2020 a stal se z toho módní banger. Kousky z této kolekce se dodnes prodávají na internerových webech s luxusní pre-owned módou a jejich ceny se rozhodně nepohybují na výprodejové úrovni. Tento fenomén byl jen předehrou k tomu, co nutně muselo následovat: lavina dalších módních značek, které vzkřísily oblečení, které nosili mileniálové v dětství. Triumfálnímu návratu Disneyho do světa módy se nedalo zabránit. Asi každý z nás má oblíbenou animovanou postavu, která nás dětstvím provázela a současně formovala naše první módní touhy. Chtěli jsme batoh s motivem Minnie, tričko se Sněhurkou nebo kšiltovku s Tomem a Jerrym. Nyní, o několik let později, můžeme opět obléknout oblečení s našimi milovanými postavičkami a znovu prožívat tu kouzelnou radost jako kdysi.

Nejlepší tenisky jarní sezony 2024: Zamilujte si elegantní i ošklivé

elle.cz

Módní pohádka

Oblečení našeho dětství se letos vrátilo s plnou silou. Disney (a Pixar, Warner Bros a další) postavy už totiž dávno nejsou pouze záležitostí dětského oblečení. V outfitech zahrnujících kousky s obrázky pohádkových postaviček jsme viděli celebrity i módní influencerky, oblékají je Irina Shayk i Blake Lively. Je evidentní, že Disneycore ovládl přehlídková mola i street style. Rok 2024 tento velký módní comeback, ve kterém se kouzlo pohádkových příběhů prolíná s naším všedním dospělým životem, potvrzuje.

Koketujte (s) vlasy: Čelenky, mašle a skřipce se vracejí ve velkém

elle.cz

Jak nosit Disneycore? 

V aktuálních kolekcích se objevují mikiny, trička, kalhoty s potisky a doplňky v trendu Disneycore. Můžete je nosit bez obav, že budete působit infantilně. Všechno tkví pouze ve správném nakombinování Disney kousků s neutrálním oblečením. Například tričko s ikonickým potiskem skvěle vyvážíte jednoduchými džínami a černým sakem. Záleží na vašem stylu, zda se rozhodnete pro maximalistickou nebo minimalistickou verzi tohoto trendu. Pokud patříte do první skupiny, pravidla téměř neexistují: vybírejte výrazné a nápadné potisky. Pokud preferujete jemnější vzhled, můžete se zaměřit pouze na menší detaily. Zkuste do svých outfitů začlenit Disney prvky pomocí doplňků, jako jsou tašky, šátky nebo šperky s motivy vašich oblíbených postav. A pokud hledáte rovnováhu, kombinujte tento styl s dalšími avantgardními prvky. Můžete zvolit například tričko s malým potiskem Daisy Duck v kombinaci s plisovanou minisukní nebo kalhoty s animovanými postavičkami a jednoduchým topem.

Disneycore trend se hlásí o slovo

Zdroj: Hola.com, Gucci.com