Chcete být milionářkou? Vezměte si mileniála

Mileniálové na vrchol

Mileniálové jsou ve věku, kdy dosáhli na své kariérní i společenské vrcholy. Nejstarším mileniálům bude letos 43 let, jsou tedy dostatečně staří a zkušení na to, aby zastávali skvělé pracovní pozice. A z toho jim plyne také odpovídající ohodnocení. Zároveň jsou stále dost progresivní na to, aby je z jejich pracovních míst ještě nezačala vytlačovat Gen Z. Nejmladší mileniálové oslaví letos 28. narozeniny. A i to je věk, kdy už většina z nich ukončila své vzdělávání a zároveň stihla nasbírat tolik pracovních zkušeností, aby nemusela zastávat juniorské pozice. Věkem jsou ale velmi blízko Gen Z, a tak i pozice a dovednosti, které vyžadují znalost a ovládání sociálních sítí a všeho, co aktuálně trenduje, většinou bravurně ovládají. Generace mileniálů si právě užívá toho, že je na vrcholu svých sil a všeho, co z toho vyplývá. Mimo jiné jsou to právě peníze, které si tím dokážou vydělat.

Mohlo by se vám líbit

Jak v práci nedělat nic a přitom toho stihnout více?

Míváte výčitky svědomí, protože váš pracovní den zahrnuje i spoustu tzv. „bílých míst“, kdy zkrátka nic neděláte. A možná přemýšlíte, jak být během pracovní doby produktivnější a stihnout více. Dobrá zpráva je, že tyto dvě situace mají společný průsečík. Využijte nicnedělání, abyste naboostovali svůj pracovní výkon!
elle.cz

Bohatí dědicové

Kromě peněz, které mileniálové dokázali získat sami, k nim začíná proudit i jmění, které shromáždili jejich rodiče a prarodiče. Společnost Knight Frank, která se zabývá investicemi a realitním trhem, zveřejnila zprávu o nejnovějších trendech v oblasti nemovitostí a ekonomiky. Podle ní během příštích dvaceti let takzvaná tichá generace, do které spadají dnešní senioři a generace baby boomers (většinou generace rodičů mileniálů) předají majetek právě mileniálům. Senioři odcházejí a své jmění odkazují nejen baby boomerům, ale také mileniálům. A baby boomeři jsou ve věku, kdy jsou unavení z práce nebo z vedení podniků, které vybudovali, a všechno, čeho dosáhli, také předávají mileniálům. Právě stárnutí generací, které v uplynulých desetiletích zvládly vybudovat a nashromáždit obrovské jmění, povede podle Knight Frankk převodujejich majetku v hodnotě 90 bilionů dolarů (2,1 trilionů Kč) na mileniály. Tím se mileniálové stanou nejbohatší generací v historii.

Mohlo by se vám líbit

Krásní, mladí a bohatí: dědicové, jejichž jména vás překvapí

Amerika je líhní boháčů. Plní se tu i ty nejnepravděpodobnější sny a rodinná bohatství se předávají z generace na generaci. Nahlédli jsme do seznamu nejbohatších dědiců ve Státech a některá jména na něm nás vskutku překvapila – známe je totiž z filmového průmyslu.
elle.cz

Šance, které čekají

Bohužel to ale automaticky neznamená, že se ze všech mileniálů na světě do roku 2044 stanou boháči. Ti, kteří budou dědit nebo kteří se dokázali sami vypracovat, se budou mít velmi dobře. Ti, kteří neměli štěstí na dobré rodinné zázemí nebo sami neudělali kariéru, se ale budou potýkat s nesnázemi, které je v mnoha případech tíží už dnes. Jednou z nich je třeba problém pořídit si vlastní bydlení. Nemají ani na základní splátku, ani pro ně není snadné získat hypotéku. Na jejich účtu není žádný závratný finanční polštář. Naopak v mnoha případech žijí od výplaty k výplatě, nebo si berou půjčky, které jim každý měsíc ukusují z možnosti žít v dostatku. Na druhou stranu se před mileniály i Gen Z otvírají možnosti k zbohatnutí, o kterých si jejich rodiče a prarodiče mohli nechat jen zdát. YouTubering, influencing, příjmy z působení na placených platformách, velká podpora start-upů, to všechno jsou možnosti, které žádná jiná generace před nimi neměla a které nabízí šance, jak si přijít k velmi slušným částkám. Pokud tedy chcete být milionářkou, už víte, koho si vzít. A nebo ještě lépe, jak se jí sama stát.

Mohlo by se vám líbit

Nejpoužívanější zkratky a slang ze sociálních sítí, které musíte znát

Při sledování stories nebo konverzací na sociálních sítích si snadno můžete připadat jako v centrále NASA. Tolik nicneříkajících zkratek a specifických slov může tak hladce zkomplikovat, abyste porozuměli tomu, co se aktuálně řeší! Abyste nemuseli z kola žhavých diskuzí ven a ani si nemuseli nic zdlouhavě zjišťovat, nahlédněte do slovníčku současně nejpoužívanějších zkratek na sociálních sítích, které pronikají i do médií a reálného života.
elle.cz

Zdroj: CNN.com, theGuardian.com, iDnes.cz