Kdo je ten muž? Sabato de Sarno má svůj vlastní dokument

Vytvoření kátkého dokumentu Who is Sabato De Sarno? A Gucci Story se zhostili režiséři Ariel Schulman a Henry Joost a vznikal ve dnech předcházejících první módní přehlídce nového kreativního ředitele v Miláně. Ve dvacetiminutovém snímku poskytnou pohled do zákulisí, na samotného návrháře i celý tým, který Gucci tvoří. Dokument začíná pět dní před přehlídkou, ukazuje fitting, casting a nakonec i změnu plánů celé módní přehlídky na poslední chvíli, protože kvůli silnému dešti přece jen nebylo možné předvádět venku. Úvodní scéna nás zavede na milánské letiště a střídají se v něm různé hlasy z týmu. Některé z nich patří dlouholetým zaměstnancům – včetně Paoly Bicci, která u Gucci pracuje už téměř 40 let. „Kreativním ředitelem jsem se nenarodil,“ říká v jednu chvíli De Sarno. „Byl jsem ředitelem designu i asistentem... Znám celý proces.“ Zaměřuje se na Sabata De Sarno, ale nezapomíná ukázat ani celý tým kolem něj. Koneckonců sám návrhář byl dříve mužem v řadách domu, ne značkou sám. 

Who is Sabato De Sarno? A Gucci Story

Kdo je Sabato de Sarno?

Režiséři mají smysl pro humor. V průběhu snímku je do vyhledávacího okna opakovaně zadáváno jméno „Sabato De Sarno“. Naštěstí však nezůstávají jen u humorných kousk, ale poskytují řadu odpovědí. Sabato De Sarno na svou novou vizi domu Gucci upozornil už několik dní před přehlídkou. Ancora! Toto heslo bylo vyvěšeno na velkých plakátech po celém Miláně a na sociálních sítích. Kampaň byla zbarvena do sytě tmavě červené, znovuobjevené barvy pro módní dům příznačné. Jaké bylo její poselství? Ještě víc! Lidé by si měli Gucci znovu zamilovat. Sabato de Sarno se rozhodl se svou vizí vrátit tam, kde to všechno začalo, a zahrát na notu lehké dekadence, ale i sex-appealu a přátelství.

 

Je to jen začátek příběhu

Gucci v dokumentu odhaluje dosud neviděné záběry a spřádá intimní příběh, který přesahuje hranice módního mola a toho, co je běžnému pozorovateli k vidění. Film zdůrazňuje týmovou práci jako základní hodnotu a ukazuje společné úsilí Sabata De Sarna a jeho oddaného týmu. Staví na první místo kolektivní vášeň a odhodlání v tvůrčím procesu, zachycuje podstatu přitažlivosti módního světa a zve diváky, aby prozkoumali kouzlo za oponou a zároveň poznali nového kreativního ředitele, který sdílí své osobní zkušenosti a odhaluje své vášně a vizi pro ikonickou značku. Od počátku tvůrčího procesu až po pečlivou realizaci v zákulisí, film představuje jedinečný pohled na nevyřčené příběhy, které formovaly Gucci Ancora. Začátek příběhu, který se teprve začal psát.

Premiéra u vás doma

Krátký film má premiéru exkluzivně na platformě Mubi, svůj hlas mu propůjčil herec a dlouhodobý spolupracovník domu Paul Mescal. Po premiéře na Mubi a současně s uvedením kolekce do obchodů bude Gucci hostit promítání ve velkých městech po celém světě, což divákům umožní zažít krátký film na velkém plátně. Počínaje 3. dubnem bude k dispozici exkluzivně na Apple Vision Pro další verze dokumentu. Vylepšená edice dostupná v App Store umožní divákům proměnit svůj prostor a ponořit se do krásy a umění Gucci Ancora. Kromě toho bude snímek ve spolupráci s Air France k dispozici na všech letech v průběhu měsíce dubna.

Gucci Spring Summer 2024: Jeden malý debut a mnoho velkých emocí

elle.cz

Zdroj: ELLE, Gucci