Nová éra Chloé: Gabriela Hearst nahrazuje Natachu Ramsay-Levi

CEO značky Chloé Riccardo Bellini včera ráno oficiálně přivítal novou kreativní ředitelku francouzského domu. Gabriela Hearst, jejíž eponymní značka letos oslavila pět let, usedá do vedení francouzské značky s okamžitou platností – ani týden potom, co křeslo opustila po úspěšném čtyřletém působení mladá Francouzska Natacha Ramsay-Levi

Mohlo by se vám líbit

Tajná módní řeč britské královské rodiny: Jeden outfit prozradí vše

Móda je mocným spojencem rodiny Windsorů. Vše, v čem se členové tohoto klanu na veřejnosti objeví, je předem promyšlené a budí nebývalý zájem po celém světě.
elle.cz

Hearst je první návrhářkou neevropského původu, která má kreativně redefinovat vizi francouzské značky založené roku 1952 návrhářkou Gaby Aghion a jejím byznys partnerem Jacquem Lenoirem. Chloé od počátku stavěla na luxusní ready-to-wear módě a v šedesátých letech se díky své mladistvé nespoutanosti a ženskosti těšila vysoké popularitě. V roce 1966 se ujal kreativního vedení značky Karl Lagerfeld a mezi stále klientky domu tehdy patřily například Jackie Kennedy, Grace Kelly i Brigitte Bardot.

Odejít v tom nejlepším

Bez nadsázky se dá říct, že Natacha Ramsay-Levi odchází z vedení domu v tom nejlepším. Její kolekce, v čele s poslední prezentací pro jaro 2021 v pařížském Palais de Tokyo, sklízely mezinárodní potlesk. Milá chic & cool Francouzska dovedla v kolekcích dokonale reflektovat skutečné ženy, jejich spontánnost i přirozenou krásu. Natacha se nechala slyšet, že jí poslední měsíce vedly ke změně přemýšlení nad celým módním průmyslem, svou tvorbou i budoucí kariérou, a proto se Chloé rozhodla opustit. Riccardo Bellini návrhářce poděkoval a vzkázal, že její vize a kreativní vedení se do historie značky zapíše jako důležitá a silná kapitola.

 

Chloe Fall 2020

 

Sustainable is the new black

Od nespoutané mladistvosti se pozornost přesouvá k udržitelnosti. Alespoň tak si změnu v čele vykládají přední módní komentátoři. Negativní vliv módního průmyslu na životní prostředí nebere Gabriela Hearst na lehkou váhu. Její první runway show z roku 2017 byla tvořena s co nejmenší ekologickou zátěží a její udržitelné uvažování od té doby jen posílilo. Hearst tvoří z nevyužitých materiálů z dead-stocku, nebojí se recyklace a environmentální dopady své tvorby staví vždy do popředí. Přitom však nezapomíná na své jihoamerické kořeny a tradiční řemesla, které tvoří důležitou část její estetiky.

 

Gabriela Hearst

 

Hearst plánuje nadále pokračovat ve vedení své eponymní značky. První kolekce po boku francouzského domu Chloé se dočkáme už příští rok v březnu. Kam budou směřovat příští kroky Natachy Ramsay-Levi můžeme prozatím jen hádat.