Women of Ukraine: Neúnavná Anna Osmekhina, zakladatelka TTSWTRS

Jak by samu sebe představila Anna Osmekhina někomu, kdo se s ní setkává úplně poprvé?

Vskutku nerada o sobě mluvím, vždy se snažím nechat za sebe mluvit svou práci. Ale abych se alespoň trochu přiblížila těm, kdo mě neznají mohu říct, že jsem především tvůrce. Stvořitel sebe sama, svého života a toho, co dělám. Značka je produktem souhry týmu TTSWTRS. Značka je komunita neuvěřitelně talentovaných, odvážných lidí, které baví to, co dělají.

Kdy jsi jako bývalá kostýmní výtvarnice, módní redaktorka a stylistka poprvé přišla s myšlenkou mít vlastní značku?

Byla to téměř náhoda. Spontánně a nečekaně. Když jsme pracovali na setu, měli jsme s týmem vždy nedostatek pohodlného, ​​ale stylového oblečení. A tak se zrodila první experimentální kolekce, která se rychle rozšířila a dostala se i do ikonického pařížského storu Collette. A poté se začal psát náš příběh s názvem TTSWTRS, o kterém spolu dnes mluvíme.

Značku jsi založila před více než devíti lety. Jaké byly začátky?

Značka měla od samého začátku silný tým, který vlastně zůstal bez obměny stejný dodnes. Mnoho lidí, se kterými spolupracuji, se mnou začínalo od samého začátku. Měla jsem na ně velké štěstí, jsou jako má rodina. Od prvního dne jsme započali úžasný proces tvoření, který neutichá.

Co se od té doby v módním průmyslu změnilo?

Je zřejmé, že se toto odvětví ve světě stalo ambicióznějším a smysluplnějším. Být v něm se stalo mnohem zajímavějším, protože teď už to celé není jen o oblečení, ale o filozofii, postoji, prohlášení či odmítání nějakého stanoviska. Život jako sám o sobě je stále zajímavější a totéž se samozřejmě děje se všemi jeho rozměry.

Miluji iluzi těla pokrytého tetováním, které není trvalé, se kterou ve svých oděvech pracuješ. Je to jako tvůj vlastní vizuální deník, který můžeš měnit podle nálady.

Velmi dobře řečeno. Celé je to o mém vizuálním deníku.

Mimochodem, kolik skutečných tetování máš?

Mám jen jedno tetování věnované mé milované babičce. Je to malé červené srdce.

Anna Osmekhina

Považuješ se za aktivistku?

V dnešním světě se bez pevného postoje neobejdete. Věřím, že v globálním měřítku mohlo to, co dělám, prospívat planetě a mému okolí.

A jaký nejsilnější výrok nebo čin jsi naposledy učinila?

Jsem ráda, že se s tebou také mohu podělit o jeden z našich ambiciózních plánů – chceme zavřít zoologické zahrady! A místo nich nabídnout alternativy, jako jsou AR a VR zoologické zahrady, kde lidé mohou vidět všechna zvířata světa v plné velikosti, ale bez jednoho z nejkrutějšího způsobů vykořisťování našich sousedů, kteří s námi planetu obývají.

Jaké je nejsilnější poselství TTSWTRS?

Vše, co chceme světu vysílat, vetkáváme do našich modelů. V dnešní době by oblečení mělo být inteligentní. Chceme, aby každá jednotlivá věc, kterou vytvoříme, měla tu nejvyšší kvalitu, byla vyrobena za použití nejnovějších technologií, byla šetrná k životnímu prostředí a neznečišťovala planetu. Tkaninou by se nemělo plýtvat, zdroje nejsou věčné a jejich použití musí být humánní a šetrné k životnímu prostředí. Používáme například pouze organické a biologicky rozložitelné materiály a obaly.

Zajímalo by mě, co se pro tebe a tvou značku za poslední měsíce změnilo...

Vše se změnilo pro každého z nás, pro všechny lidi. Restartovali jsme naše životy, naše podnikání, naše sny a naše plány. Ale teď to pro všechny lidi na Ukrajině děláme s obrovskou vnitřní silou. Pokud jde o značku, naše továrna je stále v Kyjevě, mnoho členů týmu se nechce stěhovat do jiných zemí a chtějí zůstat doma svém městě bez ohledu na válku. A toto rozhodnutí s hlubokou úctou respektuji. Část týmu se i tak přestěhovala do Evropy, bylo také vytvořeno evropské oddělení, které usnadňuje dodávky našim zákazníkům po celém světě. Pokračujeme v práci a neustále hledáme nové cesty rozvoje. Věříme ve vítězství a také v to, že přijde ve velmi blízké budoucnosti.

Viděla jsem, že jsi před nedávnem vydala svou od února vůbec první kolekci, kterou jsi nazvala Fractales. Jak se kreativně vypořádáváš s aktuální situací?

Je těžké přemýšlet o kreativitě a rozvoji výroby, když na váš domov dopadají bomby a vy nevíte, jestli se zítra probudíte. Bojujeme. Kreativita a umění samotné je to, čemu jsem zasvětila život, a to je to, co mě zachraňuje v těžkých časech. Jakkoliv vážné potíže nakonec posílí váš vlastní vývoj a poskytnou nový úhel pohledu. Věřím, že jednoho dne každý z nás sklidí odměnu za hrůzy, které jsme zažili a stále zažíváme, protože jsme se stali silnějšími, moudřejšími a empatičtějšími. A hlavně dychtivými po životě.

Nevím zda se mohu takto ptát, ale poskytla ti tato situace i nové příležitosti?

Přes všechnu bolest a hrůzu, která se v naší zemi odehrává každou vteřinu, se módní komunita navzájem podporuje a stali se z nás nejbližší přátelé. Což je velmi cenné a dojemné. Ráda bych například poděkovala značkám a designérům Anna October, komunitě Better nebo komunitě Given Name za organizaci účasti na showroomu Tomorrow, který z této vzájemné pomoci a podpory vzešel. Stále tvoříme, postupujeme a v tom je naše velká síla.

Tvá značka TTSWTRS má v Kyjevě vlastní výrobní továrnu a dílnu, která obstarává vaše potisky, showroomy v Kyjevě, Oděse a Charkově. Jak se vlastně po rozdělení týmu změnila vaše workflow?

Tým pokračuje v práci, mnozí neplánují opustit svá rodná města, takže procesy v rámci Ukrajiny zůstaly na stejné úrovni intenzity. Obchod v Charkově musel být uzavřen, protože je ve městě velmi nebezpečno kvůli neustálému ostřelování z teroristické země. Život ukrajinského uprchlíka nyní vypadá pro všechny téměř stejně. Neustálé stěhování, létání a hledání toho nejlepšího pro naše značky a podnikání a především pro lidi, kteří pro ně pracují.

A co budoucnost tvého podnikání? Přemýšlíš teď o ní? Jaké jsou nadcházející velké kroky TTSWTRS?

Můj tým a já máme jasnou vizi našeho rozvoje a plán našeho růstu, který se neustále upravuje a doplňuje. Neusínáme na vavřínech a neustále se vyvíjíme, abychom pokryli nové trhy a nové příležitosti. Máme spoustu ambiciózních plánů a ty se začínají naplňovat bleskovou rychlostí!

Co by teď kreativní a umělecká mysl jako ta tvá chtěla sdílet se světem?

Nyní je čas na velkolepé změny. Všechno je transformace. Nenechte si ujít příležitost posunout hranice své kreativity a vize. Tvořte ze srdce a nic vás nezastaví!

Valeria Zhilyova a její oslava ženské síly a nezdolnosti

elle.cz