Končí s rozvodem éra Billa a Melindy Gatesových?

Zpráva přišla v pondělí večer zaoceánského času. Pár to oznámil na twitteru.  Oba manželé prohlásili, že rozhodnutí přichází po velmi zralé úvaze a letech práce vykonané na jejich soužití. Bill a Melinda Gatesovi pro nejednoho z nás představovali naději na lepší svět, za který oba tak intenzivně bojovali. Jak bude jejich mise pokračovat? Jak se vypořádají? A co jste o jejich vztahu zatím nevěděli?  

Jaké je tajemství šťastného manželství Victorie a Davida Beckhamových?

elle.cz

Nadace 

V oznámení o rozvodu přispěchala dvojice také s tvrzením, že jejich společná práce tímto nikterak neutichá. “Pokračujeme v přesvědčení, že budeme i nadále spolupracovat, jen už jsme ztratili víru v to, že spolu můžeme nadále růst jako pár,” stálo v prohlášení. Gatesovi jsou iniciátoři nejbohatší soukromé nadace na světě, která v celkovém souhrnu do různých programů darovala více než 50 miliard dolarů. Gatesovi však nejsou jen štědrými mecenáši, ale také skutečnými ikonami. Jejich vize ekologické společnosti (podporují mimo jiné laboratorní pěstování masa, spustili mechanismy, které by měli zabránit další světové pandemii) jsou nadějí na to, že soudobé ekonomické nastavení může fungovat i solidárně a udržitelně. Bill v mnoha rozhovorech několikrát naznačil, že se cítí být zavázán vůči společnosti, která mu úspěch – kterého dosáhl – umožnila a Melinda mu tuto vizi pomohla realizovat. Zároveň byla nezaměnitelnou inspirací pro miliony žen po celém světě. Její bestseller The Moment of Lift se stal kultovní knihou, ze které lze čerpat nejednu odzbrojující moudrost. „Když se dostanete v životě do bodu, kdy je před vámi obtížná věc a vy se na ní i tak plně soustředíte, víte, že je čas na rozsáhlou změnu, kterou zvládnete.” Ač se tedy můžeme spolehnout na to, že dvojice bude nadále aktivní a inspirativní, už to nebude onen živoucí sen úspěšného manželského páru proměňující současnost v budoucnost.  

 

                                     

Vypořádání 

Se zprávou také letí světem spekulace: kolik bude rozvod stát? A jak si dvojice vlastně jmění rozdělí? Zatím je jasné jen málo faktických skutečností. Jednou z nich, je ta, že se z Melindy stane další dolarová miliardářka. Experti uvádí jako možný scénář budoucího vypořádání dle vzoru nedávného rozvodu nejbohatšího člověka na světě a majitele firmy Amazon Jeffa Bezose a MacKenzie Scottové. Bezos dal v roce 2019 Scottové čtvrtinu svých akcií Amazonu, čímž se jeho exmanželka stala třetí nejbohatší ženou na světě.  

Proč se rozvádíme? Protože spolu nemluvíme!

elle.cz

Zamilovali se díky puzzle 

Bill potkal Melindu na sklonku osmdesátých let, když nastoupila do jeho firmy Microsoft jako produkt manažerka. Sblížili se pak na jedné z firemních oslav, když zjistili, že sdílí vášeň pro puzzle a matematické hry. Vychovali spolu tři děti a o rozvodu údajně už jednou uvažovali.   

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA