Zemřel návrhář Davide Renne, nově jmenovaný kreativní ředitel Moschino

Včerejšího dne bylo oznámeno, že etablovaný návrhář zemřel v pátek odpoledne na náhlou nemoc. Přesný důvod úmrtí není zatím známý. Zveřejněno tak bylo v oficiálním prohlášení značky Moschino„Neexistují žádná slova, která by popsala bolest, kterou zažíváme v této dramatické době,“ uvedl Massimo Ferretti, předseda mateřské společnosti Moschino Aeffe SpA ve svém prohlášení. „Odešel od nás příliš brzy. Stále nemůžeme uvěřit tomu, co se stalo. S Davidem jsme pracovali na ambiciózním projektu v atmosféře nadšení a optimismu do budoucna,“ pokračoval. „I když s námi byl jen velmi krátce, Davide se okamžitě dokázal stát milovaným a respektovaným. Dnes nám zůstala odpovědnost pokračovat v tom, co si jeho představivost a kreativita pouze představovaly. Naše nejhlubší soustrast patří jeho rodině a přátelům,“ uzavřel.

Tenhle příběh se nestačil stát

Renneho neočekávané úmrtí přichází krátce poté, co se 1. listopadu 2023 dostal do čela italského luxusního domu. Renneho jmenování kreativním ředitelem Moschino bylo oznámeno v říjnu a svou první kolekci pro italskou módní značku měl představit v únoru roku 2024 na milánském týdnu módy. V době svého jmenování se Renne nechal slyšet: Franco Moschino měl přezdívku pro své designové studio – la sala giochi, tedy herna. To se mnou hluboce rezonuje. Čeho může móda – zvláště italská móda a především dům Moschino – dosáhnout se svou obrovskou silou, by mělo být dosaženo se smyslem pro hru a pro radost. Se smyslem pro objevování a experimentování.“

Mohlo by se vám líbit

Feel good mood podle Moschina

Móda je především zábava, což nám kreativní ředitel Jeremy Scott módního domu Moschino opět potvrzuje. Bavit se teď potřebujeme všichni, podívejte se proto na krátký film k nové ready-to-wear kolekci na nadcházející podzim.
elle.cz

A co bude dál?

Po Renneho zvolení zavládla kolem značky euforie spojená s velkou nadějí. Po dlouhých deseti letech vystřídal totiž korunovaného krále kýče Jeremyho Scotta a očekávání, která byla v Renneho vizi vložena, byla vysoká. Návrhář měl značné zkušenosti, které čerpal ze dvou dekád v čele oddělení dámského oblečení v domě Gucci, kde kreativec narozený v italském Toskánsku pracoval pod vedením Alessandra Michele a Fridy Giannini. Studoval na univerzitě ve Florencii a na módní škole Polimoda, svou pracovní kariéru začal psát ve spolupráci s italským módním návrhářem a mentorem Alessandrem Dell'Acqua z N°21, než se v roce 2004 vydal právě do Gucci. Teď měl mít ve svém CV velký zásek v podobě oživení značky Moschino svou důmyslnou vizí, módní svět se jí však nedočká. Není jisté, kdo se ujme kormidla Moschino nebo zda značka projde krátkou pauzou při hledání nového vedení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zdroj: BBC News, Hypebeast, Business of Fashion