Pietro Filipi šije roušky. Od pondělí to bude každý den 5 tisíc kusů

Česká oděvní společnost Pietro Filipi šije místo oblečení roušky. Od příštího pondělí zapojí další své výrobní kapacity v Česku a na Slovensku, a produkce tak stoupne na 5 tisíc kusů denně. Společnost je bude přes různá sdružení distribuovat do domovů důchodců a také do obchodních řetězců. 

„Začali jsme šít už toto pondělí, ale protože v Praze nemáme vlastní výrobu, jen vzorkovnu, byla kapacita velmi omezená. Prvních 100 roušek jsme z velké části rozdali našim zaměstnancům, aby mohli pokračovat ve výrobě dalších,“ říká Michal Mička, majitel Pietro Filipi.

Dnes se k šití přidaly výroby v Pardubicích a Chrudimi, takže kapacita vzrostla na 2 tisíce roušek. Od pondělí, kdy se připojí další výroby po celé České i Slovenské republice, společnost bude schopná produkovat 5 tisíc roušek denně.

Pietro Filipi chce roušky prostřednictvím různých sdružení distribuovat do domovů důchodců a po dohodě s obchodními řetězci také do nich.

„Aktuálně máme od různých organizací poptáno kolem 50 tisíc roušek a další rychle přibývají. Kromě domovů důchodců jsou to obchodní řetězce, spolky nebo třeba Nadační fond nezávislé žurnalistiky, kam už první várka odešla,“ popisuje Mička.

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA