Koho sledovat: Fotograf a spisovatel Scott Schuman / The Sartorialist

Amerického fotografa a blogera Scotta Schumana můžete znát z instagramového účtu @thesartorialist, který má přes milion sledujících. Scott psal například pro americký, francouzský či italský Vogue, GQ nebo Interview Magazine a v roce 2009 vydal i svou první vlastní knihu.

 

Od prodeje módy za objektiv

Schuman se rozhodl propojit svět vysoké módy a skutečných lidí. Poté, co skončil s prací ředitele pánské sekce butiku, aby se mohl starat o dceru, začal po městě nosit foťák a dokumentovat inspirativní outfity kolemjdoucích. 

 

 

Až k nejdůležitějším osobám moderní historie módy

Spolupracoval se značkami jako například DKNY Jeans, Michael Bastian, Gant nebo Nespresso. Scottova práce byla k vidění například v britské edici magazínu Vogue, na webu Business of Fashion, na stránkách New York Magazine, GQ Japonsko a mnoha dalších. Jeho první kniha byla přeložena do několika světových jazyků a prodalo se přes sto tisíc výtisků. Dnes má na kontě čtyři úspěšné publikace

 

Scott Schuman
Info ikona

 

Skuteční lidé, zatraceně dobré outfity

Na jeho Instagramu dnes najdete 4 400 neobyčejných outfitů stejně neobyčejných lidí z celého světa. Scott není jen fotograf. Pomocí fotografií zachycuje emoce a mapuje celkovou náladu dnešní generace,” řekl o něm Kanye West. Scott se stal vzorem pro mnoho dalších mladých nadějných street stylových fotografů a nám nepřestává nabízet inspiraci – barevnou, jedinečnou, zajímavou a zcela upřímnou. Nenechte si ujít už ani jeden příspěvek, sledujte @thesartorialist.