Nové královny popu: Vládnou pódiím, hitparádám i sociálním sítím

Dua Lipa

Britská zpěvačka, skladatelka a modelka začala zpívat veřejně ve 14 letech, ale až v roce 2015 podepsala smlouvu s Warner Music Group a vydala svůj první singl „New Love“. Své debutové album Dua Lipa vydala v roce 2017 a stalo se rychle platinovým. V roce 2018 získala také Brit Award za britského sólového umělce a Brit Award za British Breakthrough Act. Dua Lipa je od roku 2020 jednou z nejpopulárnějších zpěvaček. Na sociálních platformách čísla jejích followerů raketově rostou. Třeba na Instagramu je její obliba obrovská, pouze tam má více než 87 milionů sledujících.

Proč byste měli znát Billie Eilish?

elle.cz

Adele

O Angličance s darem od Boha už toho bylo napsáno hodně, ale nesmí v našem seznamu aktuálních pop královen chybět. Zájem vzbudila Adele v roce 2008 vydáním svého debutového alba „19“ a druhé album „21“ obsahující hity „Rolling in the Deep“ a „Someone Like You“ zabodovalo celosvětově. Adele s ním dosáhla na první příčku žebříčku Billboard 200. V osobním životě si v uplynulých letech prošla těžším obdobím, ale dokázala ho zúročit ve svůj prospěch – jak hudebně, tak změnou svého vzhledu. Poté, co zhubla neuvěřitelných 45 kilo, vypadá nejlépe ve svém životě a daří se jí i v kariéře. Má více než 28,6 milionu odběratelů na YouTube a 51 milionu sledujících na Instagramu. Získala 15 cen Grammy, 12 cen Brit Awards, Oscara a 18 cen Billboard Music Awards. Wow.

Taylor Swift

Své místo na výsluní popularity si vydobyla v roce 2006 se svým stejnojmenným debutovým albem, které obsahovalo hitový singl „Tim McGraw“. Její album „Lover“ vyšlo v roce 2019 a hlavní singl „Me!“ se dostal na první místo v žebříčku Billboard Hot 100. Jméno Taylor Swift se objevuje ve všech seznamech nejprodávanějších hudebních umělců. Nesmíme zapomenout na její legendární vystoupení na přehlídkách Victoria’s Secret, kde zpívala živě a kolem ní defilovaly modelky v oslnivých modelech andílků VS. S více než 46,8 miliony odběratelů na YouTube je jednou z nejsledovanějších hudebních umělkyň. Kromě toho má na Instagramu 235 milionů sledujících. Nedávno vydala své deváté studiové album „Evermore“.

 

Ariana Grande

Jedna z největších influencerek na sociálních sítích a módních ikona Ariana Grande má na YouTube přes 51,5 milionu odběratelů. Na Instagramu ji sleduje 343 milionů followerů. Ariana má na svou droboučkou postavu úžasný silný hlas a ten jí spolu s citem pro výběr chytlavých songů vynesl několik cen Grammy, hudebních cen MTV a Billboard Music Awards. Nedávno vydala své šesté studiové album „Positions“. Kromě teroristického útoku na jejím manchesterském koncertě v roce 2017 je Arianina kariéra neustále na vsestupu. Roku 2020 byla nejstreamovanější sólovou umělkyní na Spotify a Apple Music. Rovněž je s 51,9 miliony fanoušků druhým nejsledovanějším interpretem na Spotify a nejsledovanější ženskou umělkyní na YouTube. Její instagramový profil je v první desítce nejsledovanějších profilů na světě.

Billie Eilish

Američanka, tak jiná svým vzhledem i pěveckým projevem, si poprvé získala zájem veřejnosti v roce 2016, když nahrála píseň „Ocean Eyes“ na SoundCloud. Její debutové studiové album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ vyšlo v roce 2019, dalo světu hit „Bad Guy“ a vystřelilo na první místo žebříčku Billboard 200. Během velmi krátké doby Billie Eilish překonala všechny ostatní zpěváky. Na YouTube nasbírala více než 45 milionů odběratelů a na Instagramu 107 milionů sledujících. Doposud získala 7 cen Grammy a také se stala nejmladší zpěvačkou, která se umístila na vrcholu žebříčku Billboard Hot 100.

Fenomén Taylor Swift: Proč je tak slavná a úspěšná?

elle.cz

Halsey

Halsey je zpěvačka a skladatelka z New Jersey. Přitáhnout pozornost ke své tvorbě se jí podařilo v roce 2014 singlem „Ghost“, který se dostal na druhé místo v žebříčku Billboard Hot 100. Spousty fanoušků si díky svému poselství a videoklip získal mezi bisexuály. Halseyina hudba je často popisována jako směs popu, indie a elektropopu. Její nejslavnější píseň je „Closer“, ale aktuálně boduje s novými písněmi z alba If „I Can’t Have Love, I Want Power,“ které vyšlo před rokem.  

Lizzo

Rapperka, zpěvačka a skladatelka z Minnesoty zabodovala u veřejnosti svým singlem „Truth Hurts“, který se dostal na první místo v žebříčku Billboard Hot 100.Její hudba v sobě mísí R&B, hip hop a pop. Téměř stejnou pozornost jako svou hudební tvorbou, budí předváděním svých křivek. Ačkoli je Lizzo výrazně plus size kráskou, absolutně se za své tělo nestydí a velmi často ho vystavuje na odiv ve vyzývavých odhalených modelech. I tím si získává spousty fanoušků, kterým je její vystupování proti body shamingu sympatické.

Rapperka Lizzo

Doja Cat

Americká rapperka vydala v roce 2014 virální hit, singl „Mooo!“, který se setkal s rozporuplnými reakcemi. Opravdu úspěšná byla až její písnička „Say So“, která se v roce 2020 umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100 a kterou následně vydala jako remix s Nicki Minaj. Remix písně In Your Eyes si dala také s kanadským zpěvákem The Weeknd a jejich spolupráce pokračuje dodnes. Úspěšné singly stvořila také s Arianou Grande, s rapperkou Megan Thee Stallion nebo se zpěvačkou Sza.

Camila Cabello

Je jednou z nejlpopulárnějších latino zpěvaček současnosti. Známá se stala svou písní „I Know What You Did Last Summer“ se Shawnem Mendesem. Album se dostalo na vrchol žebříčku Billboard Top 200. Ještě úspěšnější byla další z jejich spolupráce, a to píseň „Senorita“, která je dosud jedním z jejích největších hitů. Určitě znáte také její píseň „Bam bam“. Na YouTube má kolem 16 milionů odběratelů a na Instagramu ji sleduje přes 65 milionů followers.

 

Zdroj: Google, Wikipedia Commons, YouTube, Instagram, maxmymoney.com, tunedex, dailymusicroll.com