Lákavý i zrádný OnlyFans. Co byste měli vědět, než si založíte účet?

Vychytralá taktika

Popularita platformy OnlyFans raketově vystřelila s covidovou pandemií. Tehdy se rozrostla o více než 553 %. A její růst se nezpomaluje. Určitě i mezi vašimi oblíbenými influencerkami jsou takové, které ohlásily přesun části svého obsahu na OnlyFans. A je jedno, jestli má erotický nádech nebo se jedná o know how v osobním růstu nebo o cvičení pro kulatý zadek. Směřují sem to, o čem vědí, že to jejich followery zajímá. A zajímá je to natolik, že za to budou ochotni platit podruhé. Podruhé? Ano, přesně tak.

Mohlo by se vám líbit

Virtuální polibky a avataří sex. Budeme se ještě milovat osobně?

Metaverse je místo, kde můžete prožívat své fantazie. Ať už jde o boj s nepřáteli na bitevním poli, budování nádherného sídla, nebo rande s mužem vašich snů. Vývojáři navíc stále pracují na tom, aby uživatelé v metaverzu věci nejen viděli, ale také cítili. Začíná to reálnými polibky, pokračovat to může dotyky po celém těle. Bude v budoucnu ještě vůbec nutné si hledat skutečného sexuálního partnera?
elle.cz

Lákavá návnada

První platba oblíbenému influencerovi probíhá vámi osobně. Vaším zhlédnutím, vaší reakcí na jeho příspěvek. Tím, že si koupíte kosmetiku, fitness přípravek nebo legíny, které influencer ve svém postu vychvaluje. Všechny tyto údaje jsou měřitelné a skvěle zpeněžitelné. A jsou to právě ony, které bankovní konto instagramové celebrity každý měsíc obohatí o desítky až stovky tisíc korun. Social media marketing se stal jedním z nejprogresivnějších a nejpropracovanějších oborů posledních let. Firmy prostřednictvím socsítí a svých „oveček“ počínaje vlivnými influncery, kteří vám více čí méně nápadně podsouvají, že se neobejdete bez toho či onoho, až po vás, kteří to ochotně nakoupíte nebo se o tom alespoň dozvíte, vytvořily gigantickou reklamní a prodejní síť. Díky tomu jsou influenceři firmami skvěle placení a za spolupráce jim na jejich účty naskakují peníze. Pak jsou tu ale ještě ti, které napadlo, že je škoda své know how nezpeněžit podruhé – přesunutím na placenou platformu OnlyFans.

Vykrádání sami sebe

Stále více instacelebrit a oblíbených influcencerů si zřizuje účet na OnlyFans a slibuje svým sledujícím, že když se sem přihlásí a zaplatí, dostanou mnohem více zajímavého contentu. Ve spoustě případů je to ale jen „vykradení“ svého vlastního instagramového účtu. Tedy to, co bylo dosud běžně k vidění na Instagramu, influenceři vezmou, trochu to vylepší a přesunou na OnlyFans. Z jejich Instagtamu se stává vyprázdněná schránka a kanál lákající na OnlyFans. Své zatím ještě neplatící sledující navnadí na nějaký lákavý obsah, který je ovšem k vidění pouze na OnlyFans. Podlehnete? Odoláte?

Mohlo by se vám líbit

Pravidla hry: Možná, že vědomá sex party je to, co opravdu chcete

Přemýšlíte o tom, že byste navštívili večírek s lechtivou tematikou, ale bojíte se, že na vás všichni poznají, že je to poprvé, a pro samé rozpaky si ho vůbec neužijete? Na vědomé sex party s tipy od guru Bibi Brzosky se vám to stát nemůže.
elle.cz

Táhnou i celebrity

Popularitu OnlyFans zvyšují také áčkové celebrity, kterým stačí se o ní zmínit. Beyoncé v songu použila větu Hips TikTok when I dance On that Demon Time, she might start a OnlyFans“  a díky tomu, že se okamžitě začalo spekulovat o tom, jestli to znamená, že si Bey zakládá na OnlyFans profil, se o 15% zvedl nárůst nových uživatelů. Stejný boom způsobily také Cardi B a Bella Thorne. Bella Thorne si za pouhých 24 hodin od své registrace na OnlyFans v dubnu 2020 vydělala více jak 1 milion dolarů a za týden už to byly miliony dva. Svým předplatitelům slibovala nude fotky za poplatek 200 dolarů, ale nakonec uveřejnila pouze fotografie v luxusním prádle. Hájila se, že to byl spíše experiment než závazný slib a že s tím byla spojená nová očekávaná role v produkci Disney.

Lechtivý obsah vede

Proč obliba OnlyFans tak rychle stoupá? Platforma na rozdíl od YouTube, Instagramu nebo TikToku dává příležitost tvůrcům vydělávat přímo a hned. A ještě jeden zásadní rozdíl tu je: OnlyFans umožňuje zveřejňovat explicitní sexuální obsah. Dle neoficiálních statistik jsou právě nahota, sexualita a pornografie, jednoznačně nejsilnějšími tématy obsahu OnlyFans a většina tvůrců se zaměřuje právě na ně. Když už se někdo registruje ať už jako fanoušek anebo tvůrce, využívá přezdívky, aby skrýval svoji skutečnou identitu. I většina českých uživatelů se soustředí na vytváření a sledování lechtivého obsahu. Lákají je jako ostatní uživatele snadná registrace (skrze účet na X, bývalém Twitteru), to, že jako tvůrci platformě nemusí platit žádné poplatky (platforma si bere pouze provizi ve výši 20%), svoboda rozhodnutí, co za obsah budou vytvářet, kolik za něj dostanou a v neposlední řadě také velká základna sledujících, které můžou získat i jako nový a neznámý content maker. To žádná jiná ze známých sociálních sítí nenabízí.

Mohlo by se vám líbit

Cesta k lepšímu sexu: Inspirace z erotických knih a filmů

Pořád hledáme cesty, jak vylepšit svou intimitu a znásobit své rozkoše. Saháme po knížkách i erotických filmech, abychom zjistili, co funguje ostatním a mohlo by i nám. Které zdroje inspirace se osvědčily a na které bychom si měli naopak dát pozor?
elle.cz

Nahota na prodej

Společností hýbe debata o Simoně Krainové a jejímu nedávno založenému OnlyFans účtu. Zaznívají dotazy, jestli to má ve svém postavení uznávané modelky a celebrity zapotřebí, co ji k tomu vede a jaký názor na to budou mít časem její synové. V názorech debatujících zní slova jako „nevhodnost“ či „degradace“. Diskutující veřejností je hojně rozebíraný je také její věk – faktem ovšem je, že je Simona na rozdíl od spousty dalších OnlyFans tvůrců lechtivého obsahu alespoň plnoletá. To je jedna z nejkřiklavějších věcí, která je ve spojitosti s OnlyFans kritizována. Že je ověření věku nedostatečné a umožňuje ho uživatelům lehce obejít a založit si zde profil i přesto, že jim ve skutečnosti ještě nebylo 18 let. Stačí si například vypůjčit pas rodičů nebo jiné ID někoho plnoletého. Dokument z produkce BBC s názvemNudes4Sale ukázal, jak si tisíce britských teenagerů vydělávají prostřednictvím nude fotek a videí, mimo jiné právě na OnlyFans. Pro mladou generaci je pohodlnější zvyšovat si kapesné a životní standard prodejem svých obnažených fotek na síti, než stát během brigády za kasou v McDonaldʼs.

Mohlo by se vám líbit

Dipsea stories: erotické příběhy, které se vám postarají o orgasmus

Zavřít oči a odreagovat se cestou z práce, nažhavit se před tím, než váš partner přijde domů, odbourat stud a tabu, které vám při sexu svazují ruce, prožít si své tajné fantazie nebo si užít skvělou chvilku sama se sebou… zní to jako něco, co by vás lákalo? Pak si zapamatujte název Dipsea.
elle.cz

Ztráta kontroly 

Kromě toho, že si tu nahotou vydělávají mladí lidé, kteří by se měli snažit uspět jinde a jinak, jeOnlyFansterčem kritiky i za úniky svého obsahu. V roce 2020 řešila platforma masivní únik fotek a videí ze svého cloudového úložiště. Společnost se bránila, že za úniky nemůže, ale to tvůrcům, kteří se proti špatnému zabezpečení a zveřejnění jejich obsahu bouřili, v ničem nepomohlo. Spekuluje se také o „přeprodeji“ exkluzivního obsahu. V internetových diskuzích se řeší možnosti, že jeden uživatel si zaplatí přístup k exkluzivnímu obsahu, ale rozpošle ho desítkám dalších lidí, kteří tvůrcům žádný poplatek nezaplatili. Vyskytlo se nespočet případů, kdy byl obsah tvůrců nahrán nebo vyprintscreenován přímo na obrazovce, nebo hacknut na webu. Tento obsah je pak sdílen na internetu, kde ho lze donekonečna vyhledávat a přehrávat. A jakmile je něco na veřejném internetu, je téměř nemožné to smazat. Je smutné, že mnoho z teenage ale i dospělýchtvůrců budou jejich nahé obrázky a videa pronásledovat po celý život.

Víte, kdo se dívá? 

Co je na tom všem ale nejhorší? Že si nemůžete vybrat, kdo se přihlásí k odběru vašeho obsahu. Dokud streamujete líčení nebo svou cvičební rutinu, není to tak děsivé. Ale ve chvíli, kdy se před sledujícími svléknete, ztrácíte kontrolu nad tím, kdo se na vás bude dívat a co s vaším odhaleným materiálem bude dále dělat. Extrémně nebezpečné je to právě pro mladé lidi, kteří se tímto způsobem můžou dostat do spárů sexuálních predátorů. Pokud jsou predátoři nebo obchodníci se sexem šikovní, dokážou tvůrce povzbuzovat v tom, aby zveřejňoval další a ještě lechtivější sexuální videa nebo obrázky a vylákat je díky příslibům výdělků až za hranici, za kterou původně vůbec nechtěli jít a odkud už se nejde vrátit.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén femcel: Láska a sex nejsou určeny pouze pro krásné ženy!

Nepovažují se za atraktivní. A vnímá je tak i jejich okolí. Muži se k nim nechovají stejně jako k jejich hezčím kamarádkám. Odmítají se ale spokojit s druhořadým zacházením a s jinými prožitky, než po jakých touží. Raději volí dobrovolný celibát, aby si zachovaly svou důstojnost. Ženy z komunity femcels věří, že jejich šance přijde.
elle.cz

Zdroj: Sitevhrsti.cz, everaccountable.com