Zprávy z Londýna: jak se změnil život britským influencerkám?

Doba, kterou jsme si mnozí z nás před pár týdny asi ani nedokázali představit, je tady. Život se nám obrátil vzhůru nohama a všichni musí kolektivně přispívat k vylepšení situace. A tak v době jarního období místo běhání po parku a plánování dovolené sedíme doma a snažíme se celé dny být produktivní a hlavně pozitivní. A pokud jste ještě nenašli ten správný balanc, vyzpovídala jsem pro vás několik světových blogerek. Přináší vám tipy, jak zůstat pozitivní a jak trávit doma čas efektivně a také příjemně.

TAMARA

Tamara Kalinič

IG @tamara FOLLOWERS: 830 000

Tamara je jednou z nejvýraznějších postav blogerské světové scény. Může se pyšnit titulními stranami mnoha módních magazínů, prestižními oceněními v blogerských anketách a na trh uvedla i svoji značku slunečních brýlí. Je to naprosto pozitivní člověk, kterého mám osobně velice ráda.

Co ti dodává motivaci, když pracuješ doma?

Nejdříve mi to přišlo náročné, se adaptovat na novou situaci, ale pak jsem si uvědomila, že opadl takový ten tlak, že musím být v jeden den na několika místech. Stejně se ale do práce musím nutit. Co mi pomáhá nejvíce, je napsat si seznam věcí, které jsou potřeba ten den udělat a toho se pak držet. To me motivuje.

Co děláš v těchto dnech nejraději, když nepracuješ? 

Hodně čtu a koukám se znovu na kultovní filmy. Úplně nejoblíbenější činností je pro mě ale organizace a úklid domu. Dělám si pořádek ve skříni, třídím boty, nakrémovala jsem si kabelky a vyčistila šperky. Teď si měním šatník ze zimního na jarní. 

Každý z nás je ve stejné situaci a já mám dobré dny, ale i dny, kdy jsem smutná. Máš nějaké tipy, jak překonat ty „špatné“ dny, když je človek zavřený doma?

Je důležité se na vše dívat pozitivně. Pomáhá mi si uvědomit, co dobrého v životě mám a poděkovat za to. Celá moje rodina je v pořádku a v bezpečí a já mám konečně čas odpočívat. A to mi vždy pomůže se cítit lépe. 

Budeš v této době tvořit jiný obsah nebo dělat něco navíc pro své followeryí a čtenáře? 

Tvořím obsah častěji a dělám více live videa na Instagramu, a to alespoň třikrát týdně. Točím dvě videa na YouTube, denně píšu články na svůj blog a také přidávám fotografie na Instagramu. Chci tvořit co nejvíce a doufám, že tohle lidi zabaví. 

Cara
Louise

Louise Cooney

IG @louisecooney_ FOLLOWERS: 197 000

Louise je irská blogerka, která se před pár měsíci usadila v New Yorku, kde žije sama v kouzelném apartmánu. Společnost jí dělá její jezevčík Cooper. Je velmi úspěšná jak v Irsku, tak v jiných zemích a lidi si získala svou přirozeností. Od jejího přestěhování do NY její popularita roste víc a víc. Jaké je to pro ni být v takovém městě zcela sama a v izolaci?

Louise, co říkáš na současnou situaci?

Je to až děsivé, hlavně to, že vůbec nevíme, co nás čeká. Mám také strach, že někdo z mých blízkých onemocní. Snažím se ale myslet pozitivně a využívat čas doma co nejlépe. Není na škodu zpomalit a trochu vypnout. Často si volám přes Facetime s lidmi, které mám ráda. A je skvělé vidět, že na světě je pořád hodně těch, kteří opravdu pomáhají. To mě hřeje na srdci. 

Jak si mají lidé ve velkých městech, kde je izolace asi trošku náročnější, udržet náladu?

Musíte se snažit myslet pozitivně. Já si například dělám na telefonu seznam a také si  zapisuji, za co jsem každý den vděčná. To mi pomáhá se soustředit na to dobré a to špatné odsunout někde do pozadí. 

Co bys poradila lidem, kteří pracují z domova a chtějí být co nejvíce produktivní? 

Já si všechno píšu. Každý den mám napsaný seznam i těch nejmenších úkolů. Pomáhá mi to se lépe soustředit a opravdu věci dokončit. 

Louise, já osobně mám problém jíst lehce a zdravě, když jsem zavřená doma. Nějaké tipy na to, jak se udržet na uzdě?

Já také nemám moc silnou vůli, ale obecně platí, že když mám něco doma, tak to sním. Doporučuji si proto do zásob pořídit zdravé svačinky jako ovoce, jogurty, ořechy či rýžové chleby. A jenom díky tomuto si dávám během dne zdravější jídlo a nespořádám velkou zmrzlinu. 

Jaké bys doporučila seriály, filmy či knihy? 

Teď sleduju serial Bold Type na Amazon Prime a je to skvělé. A momentálně mám rozečtenou knihu Hunting Party. V posledním době jsem moc nečetla, tak mám radost, že je na to víc času. 

Jako influencer tvoříš obsah pro své fanoušky a čtenáře. Plánuješ v této době dělat něco jinak či navíc? 

Teď cvičím doma a natačím to pro ostatní. Sdílím co nejvíce fotografii a také videa s mým psem Cooperem a snažím se tvořit obsah, který lidi potěší a rozveselí.                

  Cara
  Farhana

  Farhana Bodi

  IG @farhanabodi FOLLOWERS: 761 000

  Farhana je blogerka, která sice není v České republice tak známá, ale v zahraničí je velice úspěšnou influencerkou. Má za sebou několik titulních stran prestižních magazínů. Je mámou a mně se na ní vždycky líbilo, jak umí skloubit práci a mateřství.

  Co říkáš na současnou situaci?

  Budu upřímná... každý den si na nový režim zvykám a nemůžu se dočkat, až bude vše za námi. 

  Jaké tipy bys dala rodičům? Jak trávíš ty sama čas se svým synem?

  Asi to bude stejné jako všude, ale v zásadě hodně koukáme na pohádky, hodně kreslíme, hrajeme karty... Ráda se synem tancuju, poslouchám hudbu. 

  Co tě nejvíce motivuje tvořit dál obsah pro svoje followery? 

  Právě oni. Na Instagramu mě hodně sledují jiné mámy a z nich čerpám každý den spoustu motivace. Já například ráda fotím, a tím, že se teď všechno zpomalilo, na to mám konečně víc času.

  Budeš dělat v této době něco na sociálních sítích jinak?

  Sdílím hodně informací a zpráv o koronaviru či o tom, jak se mohou lidé chránit nebo jak mohou pomáhat. Také pořádám soutěže, ať alespoň pár lidem mohu udělat radost. Také sdílím náš život doma a doufám, že si v tom každý najde svoje.

  Doporučila bys i nám nějaké filmy či seriály?

  S manželem se teď díváme na Toyboy a se synem na Frozen a jiné pohádky. Pokud máte opravdu hodně času, zkuste třeba Peaky Blinders či Marvelous Mrs Maise. Je to boží! 

  Cara
  ELLE

  ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

  Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)