Luxury Travel: Existuje někdo, kdo vaše sny promění ve skutečnost

Jsou čtyři hodiny odpoledne, ovšem pouze na mé straně telefonu. Nicole Buerger, CEO společnosti Ocean Luxury, která umí plnit i velmi neskromné sny, se na Floridě právě probudila. V Miami se totiž právě koná profesní veletrh a ona má za sebou náročný několikadenní program, kde přednášky o novinkách v oblasti luxusního cestování střídal networking s nejlepšími odborníky z oboru. Hned se proto pídím po nejčerstvějších trendech. „Dnes se trend trochu změnil v tom, že lidé nechtějí top luxus v tom smyslu, aby mohli ukazovat, na co mají – typu zabookuji si prezidentské apartmá –, ale stojí o zážitky, například dostat se na místa, kam se to běžným turistům nepodaří. Napadá mě třeba soukromá prohlídka zámku ve Versailles po návštěvní době, kdy si můžete prostor vychutnat o samotě. Jde jim tedy spíše o to, využít drahý čas na maximum a naplnit ho zážitky, které si budou pamatovat celý život,“ vysvětluje Nicole Buerger.

Není to kouzlo, ale kontakty, zkušenosti a umění zařídit vše – v rozumných mezích.

Plnit si ty nejtajnější cestovatelské sny

Už jako malá holka si ještě raději než módní časopisy prohlížela atlas a zkoumala hlavní města i odlehlé končiny. Její maminka v oblasti luxusního cestování působí už dlouho, na cesty se vydávaly společně a dnes spolu i pracují. Pořádají zájezdy na míru pro exkluzivní klientelu úspěšných podnikatelů, celebrit, ale i třeba lékařů či sportovců  – Čechů a Slováků, Rakušanů, Němců, Američanů či ze Saudské Arábie –, a jsou v tom „zatraceně“ dobré. Nicole Buerger dokonce letos jako první Středoevropanka získala ocenění nejlepší Creative Travel Designer. Znamená to, že když se jí se svým cestovatelským přáním svěříte, splní vám ho na té nejlepší možné úrovni (zeptejte se Leoše Mareše, ten o tom ví své!). Jste fanoušci seriálu Narcos? Nicole vám v Kolumbii zprostředkuje setkání s bratrem Pabla Escóbara, který vám povypráví historky z podsvětí a přidá i pár z vězení. Zajímá vás, jak žije indický princ? Nicole vás pozve do Udaipuru neboli Města jezer, kde se v paláci na vodě, který normálně není veřejnosti přístupný, setkáte s Jeho Výsostí. „Ale to je opravdu lahůdka jen pro top klienty, protože princ, můj dobrý kamarád, je dost pracovně vytížený,“ usmívá se podnikatelka. Jste-li příznivci moderního umění, uspořádá pro vás privátní art tour s některým z výrazných světových talentů. Populární jsou také kulinárně orientované zájezdy, kdy se vám dostane například lekce vaření s šéfkuchařem – držitelem michelinské hvězdy (či dvou). „Vydáte se třeba do Řecka a tématem kulinární hodiny je místní kuchyně, kterou vám prezentuje jeden z nejlepších šéfkuchařů světa,“ popisuje Nicole Buerger.

Exotická Havaj: Vzdálené ostrovy ukrývají mnohem víc než jen pláže

elle.cz

Za luxusem tam, kam vás pustí svědomí

To, že umí na míru „ušít“ dovolenou snů, ovšem neznamená, že při tom neexistují žádné hranice. Kdybyste si třeba usmysleli, že chcete v muslimské zemi během ramadánu uspořádat divokou party, kde poteče alkohol proudem, máte smůlu, i kdybyste nabízeli nehoráznou částku. Buerger se vždy přizpůsobuje danému prostředí, respektuje místní kulturní zvyklosti i sebe samu. „Peníze pro mě v tomhle nejsou na prvním místě, kdyby mě někdo požádal, že chce za závratně vysoký honorář zprostředkovat lov zvěře v Africe, nikdy bych na tuto nabídku nepřistoupila,“ vysvětluje podnikatelka. V první řadě jde o její svědomí, ale vzhledem k tomu, že se v oblasti high-class turismu všichni osobně znají, tak také o to, že si nemůže dovolit zklamat důvěru místních partnerů tím, že by přistoupila na neetický požadavek. „Já osobně zvířata miluju. Vím, že je možné vydat se za tygry do Thajska. Jsou ale zdrogovaní, aby návštěvníkům neublížili, a to je pro mě něco, co je s mou etikou absolutně neslučitelné, nikdy bych se na něčem takovém nepodílela. Za žádné peníze světa,“ říká Nicole se zápalem.

Chcete si přečíst celý článek? V plném znění jej najdete v tištěném vydání srpnové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Luxury Travel

Zdroj: Autorský článek