Gastro zázraky. Otevřely se během korony a zákazníci sem stojí fronty

 

Kam se vydat ihned po rozvolnění protiepidemologických nařízení? Podpořit můžete nejen své oblíbené restaurace a kavárny, ale také si rozšířit obzory o místa nová. Teď se podíváme na ta pražská a někdy příště pojedeme také po regionech.

Mohlo by se vám líbit

Víte, kolik kalorií opravdu vypijete?

Z alkoholu se tloustne. To je bohužel krutá pravda.
elle.cz

Kus Koláče

„The secret ingredient is butter", je napsáno na vývěsním štítu malé pekárny v Korunní ulici. Fronta na koláče se tu stojí až za roh a velmi brzy bývá vyprodáno. Nika Vávrová působila dříve v restauraci Eska, stejně jako jako Jaroslav Prokš. Svůj podnik otevřeli loni v červenci a od té doby se na jejich dobroty slétají nejen Vinohradští. Co zde určitě nevynechat? Višňový koláč s drobenkou, bude se vám o jeho ovocný-máslové chuti ještě zdát.

Adresa: Korunní 90, Praha 10

 

 

Burgerman

V nejistých časech potřebujeme jídlo, které nás uklidní. V angličtině se tomu říká „comfort food", český ekvivalent asi nenajdeme, ale ztělesnění tohoto termínu představuje klasický burger od Burgermana, který je otevřený jen pár dnů. Kromě dobrého masa i vegetariánské varianty za zmínku stojí jejich bulky, pečené podle vlastní speciální receptury. Před pár dny hlásil Burgerman komplet vyprodáno, proto je lepší, když si objednáte v předstihu online.

Adresa: Cimburkova 10, Praha 3

 

 

Ye's kafe wine

Víno, nebo kávu? Takové dilema už nemusíte řešit. V Karlíně vám naservírují oboje, a něco dobrého na zub k tomu. Poté, co zde otestovali zkušební provoz o víkendu, jsou zdejší brány otevřeny každý den do sedmi do večera. Pokud potřebujete zahnat melancholii z deštivých dnů perlivým proseccem, je Ye's váš lokál.

Adresa: Rohanský ostrov, Praha 8

 

 

Dian

Bratři Ta, kteří stojí za oblíbenou degustační restaurací Taro, odmítli během lockdownu otevřít pouze okénko svého nového počinu. První hosty přivítají na zahrádce a všichni foodies už mají chuťové pohárky v pohotovosti. Majitelé slibují, že zde bude nejen prvotřídní asian-fusion kuchyně, které máte sdílet společně, ale také špičkový servis. Vzhledem k tomu, kolik se o tomto podniku mluví, je zde rezervace bezpodmínečně nutná.

Adresa: Vyskočilova 1481/4, Praha 4

 

 

Kro Bakery

Jejich parapet naproti kostelu náměstí Jiřího z Poděbrad byl během lockdownu místem, kde jste se mohli zažít alespoň maličko společenského života. Otevřeli loni na konci roku hned vedle sesterského bistra Kro Kitchen. Pečou koláče, dělají obložené chleby, nechybí káva ani limonády v lahvi. O víkendu si můžete do fronty na své matcha latté a pořádně vypečenou bagetu pustit třeba ELLE podcast. I když je obsluha velmi rychlá a milá, fronty tu hlavně v sobotu bývají pořádné.

Adresa: Vinohradská 66, Praha 3

 

 

Botanica Coffee Truck

Ve vršovickém dvorku najdete atmosféru jako v Los Angeles. Může za to záplava rostlin, houpačka, pověšené žárovky a náklaďák přebudovaný na okénko, odkud vám udělají skvělou kávu. Projekt má na svědomí Jackie Tran, který je také majitelem Café Fin na Jiřího z Poděbrad nebo dejvického Maze.labu. Během loňského léta ještě otevřel roztomilou maličkou letenskou kavárnu Format espresso bar.

Adresa: Moskevská 372/3, Praha 10

 

Mohlo by se vám líbit

Podívejte se do prvního českého mrakodrapu s Elle Decoration

Za devadesát let, co na Žižkově stojí, měl „první český mrakodrap“ mnoho tváří a říkalo se mu různě: Všeobecný penzijní ústav, Sídlo ROH, Dům odborových svazů nebo Dům Radost. Dnes se progresivní stavba světového významu chystá na zaslouženou rekonstrukci.
elle.cz