Dávám výpověď. Na hodinu!

Jak dlouho? 

Všichni máme chvíle, kdy nám náš dream job nepřipadá zase až tak cool, jsme znudění, naštvaní nebo frustrovaní. Pokud se takhle cítíte, je to normální, nemusíte se děsit. Zamyslete se ale nad tím, jak dlouho se v téhle nespokojené fázi nacházíte. Pokud vás jen rozezlil náročný klient, vyšťavila deadline či špička kampaně, je velká šance, že negativní emoce odplují. Trvá-li ale neradostné období měsíc či déle, je nejspíš načase podniknout další kroky. 

Kde vězí problém

Nejdůležitější je identifikovat, co vám nejvíc vadí. Udělejte si seznam, byť by měl obsahovat jen jedinou položku. Když zdroj své nespokojenosti uvidíte černý na bílém, budete moci lépe odhadnout, jestli je ve vaší moci ho nějak ovlivnit. Pokud například máte super práci, ale jste otráveni každodenním hodinovým dojížděním do té míry, že přemýšlíte o výpovědi, zkuste se rozhodně napřed v zaměstnání domluvit. Dnes už jsou flexibilní úvazky naštěstí běžnou praxí i v českých firmách. I tady platí známé rčení o líných ústech a neštěstí. 

S identifikováním problému totiž úzce souvisí právě tahle věc – zeptejte se sami sebe, jestli jste opravdu udělali všechno pro to, abyste příčinu své nespokojenosti odstranili, odpovězte si upřímně a nehledejte výmluvy. Teprve když jste vyčerpali všechny své možnosti, ale v práci se nic nezměnilo a vy  se propadáte stále hlouběji do beznaděje, je načase odejít.   

 

Práce na dovolené: Kdy je offline režim dobrý nápad a kdy vás spíš vys

elle.cz

 

Štěstí v neštěstí

Někdy nám připadá, že nová práce je samospásná, že výpověď všechno vyřeší a budeme okamžitě spokojení. Bude to ale opravdu tak, když se budete ucházet o podobnou pozici v podobném typu firmy? Zase je dobré vzít si do ruky papír a tužku a načrtnout si, jestli to náhodou není spíš tak, že se vám líbí, kde pracujete, ale už méně, co děláte. Místo odchodu jinam je pak mnohem přínosnější požádat v rámci firmy, kde už jste si vybudovali jisté postavení, o jiné pracovní zařazení. Nové výzvy a povinnosti s sebou mohou přinést i nové emoce, mnohem pozitivnější. Můžete ovšem samozřejmě také zjistit, že váš zaměstnavatel je sice kvalitní, ale pocit nespokojenosti je zakořeněný hluboko ve vás a je opravdu načase pustit se do něčeho úplně jiného. 

 

O tom, co všechno byste si měla rozmyslet ještě předtím, než se rozhodnote dát v práci výpověď, se dočtete v tištěném vydání červencové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

 

Velká filmová jízda s červencovou ELLE

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA