REKLAMA

KVĚTNOVÝ ÚVODNÍK ŠÉFREDAKTORKY VALENTINY NÍZKÉ

REKLAMA

 

Přesně před rokem jsme v prvním lock­downu připravovali ku příležitosti 50. výročí mezinárodního Dne Země i naše první speciální číslo věnující se udržitelnosti. Pamatuji si to, jako by to bylo včera, protože šlo o období, které se neslo v duchu solidarity. Všichni jsme si pomáhali, šili roušky a věřili, že boj s pandemií za pár měsíců vyhrajeme. Jak moc jsme se mýlili. Místo toho jsme unavení nekonečnými zákazy a rozdělujeme se na tábory s protichůdnými názory. U mnohých z nás se objevují příznaky úzkosti a těšení se na „normální“ budoucnost snad nikdy nebylo větší. Budoucnosti jako takové jsme se rozhodli věnovat i toto vydání. A ne pouze té „normální“, optimisticky doufáme v mnohem lepší dny, než jsme znali před koronavirovou krizí. Jak pro nás, tak pro příští generace. Vracet se do normálu, který neměl kdovíjaké vyhlídky, už nechceme. A proto i na nekulaté narozeniny naší planety věnujeme následující strany znovu tématům, která by nás k radostnějším zítřkům mohla přiblížit. 

Spoustu našich problémů, ať už ekologických, nebo osobních, by vyřešil respekt. Respekt k našemu okolí. Ať už to znamená osobu z onoho zmiňovaného opačného tábora, nebo oceán na druhé straně zeměkoule. Pro mě je stejně nepřijatelné z bezpečí domova bezmyšlenkovitě šířit nenávist na sociálních sítích jako odhazovat odpadky v přírodě. Cílem článků, které budou následovat, není vás frustrovat, že vše děláte špatně. Chceme vás jen inspirovat k tomu, změnit alespoň něco. Nejde o odpírání si, ale o přizpůsobení se. To jsme jako lidstvo zvládali vždy skvěle, tak se pojďme vrátit ke kořenům a zkusme to znovu. To, na čem v životě záleží, se nezmění nikdy – pořád se budeme smát, radovat, milovat, slavit. Jen trochu odpovědněji, s vědomím následků našich činů a rozhodnutí. 

 

Valentina Nízká podpis
Info ikona

 

Vydání až ke dveřím zdarma

Květnové vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA