Není čas ztrácet čas. Rýsovat siluetu do plavek můžete už teď

Každá z nás je jiná. Ty největší šťastlivkyně se věnují sportu a zdravé stravě po celý rok, my ostatní – rozuměj běžné smrtelnice – se ke cvičení a vyváženému jídelníčku donutíme jen pod pohrůžkou plavkové sezony či nového přítele, kterému se chceme předvést v co nejlepší formě. ELLE má naštěstí řešení pro každý typ cvičenky.

Pro věčné začátečníky 

Abychom u sportu jednou provždy vydržely, doporučuje manuální terapeut a rehabilitační trenér Radek Laci, se kterým cvičí například herečky Hana Vagnerová, Elizaveta Maximová, Jana Plodková či herci Jan Cina nebo Václav Neužil, najít v tělesném cvičení hlubší smysl. „Pokud bude naším snem jen hezké tělo, pravděpodobně u žádné fyzické aktivity nesetrváme déle než pár týdnů. Udržitelnost je spojená s hodnotami, jako jsou zdravotní benefity, zábava (občas spíš terapie), edukace, laskavost a dobrá atmosféra,“ říká Radek, jenž upřednostňuje kvalitu před kvantitou: „Důležité je dělat ‚nejmenší možné minimum‘, tedy cvičit patnáct minut denně, což vám dá víc, než když se budete trápit dvě hodiny ve fitku,“ říká populární trenér, který právě na této filozofii založil svůj on-line program 30 dní ke zpomalení, ve kterém se vám každý den zpřístupní nový trénink o maximální délce patnácti minut. „K němu potřebujete jen tyč od koštěte a své tělo.

Tou největší výhodou je, že tam nenarazíte na žádné nudné výskoky ani angličáky, které se dělají v běžných tělocvičnách,“ směje se Radek. V jeho on-line programu, který najdete na www.radeklaci.cz, jsou naopak cviky, jež úzce propojují fyzické a psychické tělo. Lekce jsou dokonce i tak pojmenované, například: Mám úzkost a potřebuji si otevřít hrudník. „Psychické vypětí nám totiž často kazí jakékoli formování těla, neboť tělo i mysl jsou pořád ve stresu. Jdu opačnou cestou a snažím se mysl pohybem uvolnit a zpomalit, protože pohyb má od bolesti a napětí pomáhat, nikoli ji způsobovat,“ dodává trenér Radek, jehož program se třiceti videi na měsíc vás vyjde na 820 Kč.

Zázračný emsculpt pro nedočkavé

Konečně nastala doba, kdy stroje cvičí za nás! A ke zdokonalení tělesných partií spotřebují prakticky minimum času.

Revoluce nese jméno Emsculpt. Jedná se o přístroj, který buduje svalovou hmotu, zatímco spaluje tuk. Díky technologii HIFEM (vysoce intenzivní elektromagnetické impulsy) dochází k takzvaným suprakontrakcím, což znamená, že během půlhodinové procedury v závislosti na ošetřované partii vaše svaly absolvují 20 000 sklapovaček či dřepů… „Což představuje jednu z největších výhod tohoto přístroje, zatímco byste pro dobrý výsledek musela dlouhé měsíce cvičit v posilovně, na EMSCULPT proceduře to zvládnete během čtyř poledních pauz,“ říká majitelka pražské Inka Beauty Clinic, kde můžete ošetření absolvovat.

Podle průzkumů patří mezi statisticky nejoblíbenější oblast k tvarování těla bříško, na dalších příčkách se umisťují hýždě, stehna a bicepsy. Postup je v podstatě vždy stejný: lehnete si na pohodlné lehátko a vyškolený personál vám na vámi zvolenou partii umístí aplikátor způsobující svalové kontrakce. Na jejich intenzitu si musíte zpočátku zvyknout. Terapeutka je doporučuje volně prodýchat, což skutečně pomáhá. S každou další návštěvou se tělo navíc postupně adaptuje. Výsledný efekt se dostavuje do jednoho až dvou měsíců od ukončení doporučeného počtu terapií. Nejlepší je, že tělo tvarujete bez chirurgického zásahu, proto tuto metodu již několik let využívají hvězdy jako Kim Kardashian nebo Jennifer Lopez. A pokud navíc k této proceduře pravidelně cvičíte, můžete dosáhnout výsledků, které jen sportem nejsou možné. Zvyšuje se totiž výkonnost při tréninku, proto ho rádi využívají i sportovci. 

Thermage aneb jedno ošetření stačí, drahoušku

Mezinárodní síť klinik estetických inovací Mediestetik jako vůbec první pracoviště v České republice začala nabízet ošetření americkým přístrojem Thermage. Takzvaný lifting bez operace se hodí pro všechny, které trápí povadlá pokožka na břiše, zadečku, vnitřních stranách paží či stehen (ošetřuje se s ním také obličej, krk a dekolt). Přístroj je založen na působení radiofrekvence, která způsobuje zpevnění pokožky v hlubokých vrstvách, přičemž Thermage ze všech přístrojů na podobném principu proniká nejhlouběji, o čemž se snadno přesvědčíte v ordinaci sympatické lékařky Magdy Neparidze.

„Vedle obličeje s povadajícími konturami je největší efekt vidět v oblasti břicha a zadečku, neboť tam je kůže často nejvíce povadlá,“ vysvětluje  lékařka. Například na oblast hýždí se používá největší z nabízených hlavic a během hodinové terapie se plocha zadečku ošetří 1200 impulsy. V místě, kde je dostatečné tukové krytí, kromě drobného štípnutí prakticky nic necítíte. Tam, kde je tuku méně, je štípnutí intenzivnější. Lékařka oblast hýždí rozdělí na dvě poloviny a vytvoří na nich pomyslnou mřížku, již několikrát za sebou ošetřuje odshora dolů a zprava doleva. Po šedesáti minutách se pokožka zklidní panthenolem a vy se můžete ihned vrátit do běžného života. Efekt pozvednutí kontrur a zpevnění pokožky zadečku se v závislosti na podpoře novotvorby kolagenu a elastinu dostaví do šesti měsíců a vydrží dva až pět let. Po proceduře je vhodné zařadit doplňky stravy obsahující aminokyseliny. Nevětším benefitem je pouhá jediná návštěva, což sice znamená jednorázově investovanou větší částku, ale i obrovskou úsporu času. Ošetření jedné partie stojí 25 000 Kč.

Více o inovativních ošetřeních se dočtete v tištěném vydání prosincové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA