Peníze za 21 dní? To chci!

Na Instagramu na mě už několikátý den vykukuje pozvánka na výzvu 21 dní k penězům transformační koučky Alice Nehybové (@slaskoualice). Sugestivní otázky „Jsi připravena na svoji velkou jízdu k finanční svobodě? Jsi připravena KONEČNĚ mít peníze?“ mě natolik zaujmou, že automaticky platím 999 Kč a jsem připravena na know-how, které změní můj život (anebo mě přinejhorším tenhle přešlap bude stát pouhou tisícovku).

Jedenadvacetidenní kurz startujeme analýzou našeho vztahu k penězům. Co si pod nimi představujete? „Utrpení, že jich je málo, musíme dřít do úmoru, nebo je vyděláváme lehce?“ ptá se opět sugestivně Alice a já si automaticky vybavuju ono známé Bez práce nejsou koláče, Neutrácej, Abys byla bohatá, musíš pořádně makat… a vše poctivě zapisuji do připraveného bloku. Další dny postupně rozkrýváme naše přesvědčení a myšlenkové vzorce, podle kterých uvažujeme. Ať už jsou to ty, že si dostatek peněz nezasloužím, protože nedělám nic extra výjimečného, nebo že by mi lidé záviděli či to, že bohatí lidé většinou přicházejí ke svému majetku ne zrovna legální cestou. Nakonec jich dám dohromady neuvěřitelných šestadvacet.

Mohlo by se vám líbit

Začněte investovat právě teď! Je to nejen výnosné, ale i zábavné

Za poslední rok vzrostly ceny zboží a služeb o 16 %. Průměrná inflace minulého roku byla nejvyšší od roku 2008. Spoléháte se jenom na svůj měsíční příjem? V ekonomicky náročné době je dobré přemýšlet nejen o tom, jak zhodnotit finance, které vám leží na účtu, ale také o tom, jak si vytvořit další pasivní příjem. Odpověď zní: investice. Jak na ně a proč se jich nebát, vám prozradíme v článku.
elle.cz

Chovejte se jako bohatá

„Pokud však chci žít bohatý život, musím mít myšlenky bohatého člověka jako: hrne se ke mně neomezeně příležitostí, mám peníze na to, abych cestovala každý měsíc, na účet mi pravidelně chodí vytoužené částky, dělám práci, která mě baví, a zároveň mám dostatek prostoru pro svou rodinu,” vysvětluje koučka. A jelikož staré vzorce k bohatství podle mých představ evidentně nevedou, je potřeba je nahradit novými. Alice nás proto učí, jak obrátit svá přesvědčení: „Bohatí lidé jsou čestní a dělají dobro pro druhé lidi. Lidé mi můj úspěch a bohatství přejí. A v neposlední řadě si peníze zasloužím.

Druhý týden věnujeme našim vizím, tomu, jak náš život vypadá v ideálním případě, kolik máme peněz, jakým způsobem je vyděláváme, jak se chováme, či dokonce jak u toho vypadáme.

Seznamujeme se také s principem manifestace neboli zákonem přitažlivosti. Určitě ho stejně jako já znáte z praxe. Jedete na schůzku přesně na čas a počítáte s tím, že zaparkujete přímo před místem setkání. Voilà: místo těsně před kavárnou je volné, já ladně zajíždím mezi dvě auta. Manifestací (i když jsem vůbec netušila, o co se jedná) jsem si před lety dokonce přivolala i manžela. Věřila jsem, že po sérii ne zcela povedených vztahů na mě čeká hodný kluk, který mě bude nosit na rukou. A on opravdu přišel.

 

Pokud chcete žít život bohatého člověka, musíte se už teď jako bohatá chovat.

 

Ale zpátky k penězům! Alice nás instruuje, abychom se nacítili na svou novou finanční realitu. Bez ohledu na to, jak se k ní dopracujeme. Do sešitů si píšeme vše, co nás napadá, vytváříme vision boardy neboli nástěnky, které nás budou každý den inspirovat a přibližovat k nové realitě. Na tu svoji si dávám BMW, drahé hodinky, secesní vilu ve stráni, srdíčka jako symbol lásky, fotku dcery, krásnou přírodu, obraz od Alfonse Muchy, jehož éterické ženy mi připomínají, s jakou energií bych se chtěla ráno probouzet.

Věnujeme se také přijímání a dávání a zjišťujeme, že spousta z nás neumí přijímat komplimenty ani dárky. „Ale tak se bohatí lidé nechovají,“ hřímá Alice na obrazovce mého monitoru. Stejné je to i s dáváním. „Bohatí lidé obecně rádi pomáhají, dávají spropitné, zaplatí za vás útratu a vy už se teď potřebujete začít chovat jako oni,“ říká. Pravdu jejího sdělení zažívám snad ještě ten den. Investuji do drahé svíčky a o pár hodin později dostanu zcela náhodou tři úplně stejné. „Když budete dávat, budete automaticky i dostávat,“ vysvětluje mi Alice. Součástí tohoto programu je i uzavřená facebooková skupina, ve které se vzájemně podporujeme, můžeme se koučky na cokoli zeptat a předávat si energii. Závěrem programu se věnujeme propracované meditaci, během níž si vizualizujeme novou realitu a napojujeme se na pocity s ní spojené. Pokud se s nimi budeme pravidelně spojovat a identifikovat se s nimi, naše přání se o to dřív promění v realitu, neboť budeme vyzařovat správnou energii. A jak víme, vesmír podle teorie kvantové fyziky přece tvoří samá energie. ...

Chcete si přečíst celý článek? V plném znění jej najdete v tištěném vydání dubnové ELLE na straně 72. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

cara

Zdroj: autorský článek