Jak si správně manifestovat. Přitáhněte si do života, po čem toužíte

Nejde o žádnou magii nebo jiné ezoterické praktiky, ať už si o nich myslíte cokoli. Sílu myšlenek a jejich působení na tvoření reality objevují lidé bez ohledu na své duchovní přesvědčení. Ostatně byly a jsou také předmětem zkoumání celé řady psychologů, kvantových fyziků, koučů a dalších odborníků. Manifestování ale není o tom, že otočíte kouzelným prstenem, který všechno udělá za vás a splní vám každé přání. Tu práci musíte udělat sami. Jenže copak je opravdu možné přitáhnout si do života ideálního partnera, zaměstnání, nebo třeba více peněz? Jde to a není to vlastně ani tak těžké.

Síla myšlenek je obrovská

V první řadě přestaňte zvedat obočí a kroutit pochybovačně hlavou. Připusťte, že na manifestování vlastní reality může něco být. Nebo ještě lépe, začněte tomu věřit. To je první krok k úspěchu. Zároveň připusťte, že existuje něco jako zákon přitažlivosti nebo chcete-li magnetická síla, prostřednictvím které si přitahujeme to, co do okolí respektive do Vesmíru vyšleme.

Klára Pokorná: Úzkost jako dar

elle.cz

Jednoduše řečeno, budete-li si například neustále myslet, že jste totálně k ničemu a nikdy si nevyděláte víc peněz, protože máte smůlu, tak to tak prostě bude. Někdy takto jednáme a myslíme vědomě, ale někdy také nevědomě. To bývá na základě zkušeností, výchovy či zážitků klidně z raného dětství, na které jsme už vlastně zapomněli. Každou vteřinu naší existence fungujeme jako magnety. Vysíláme myšlenky a emoce a přitahujeme si podobné energie k sobě zpátky. 

Ruku na srdce, kolikrát denně si o sobě pomyslíte, nebo řeknete něco negativního? Třeba že jste tlustá, nešikovná, hrozná, nebo že je vám špatně, jste unavená, zase večer neusnete nebo že se přítel určitě zdrží a nebude si vás večer dost všímat… Doplnit můžete tisíc věcí a pocitů. Jak často si ale říkáte něco hezkého a pozitivního? Pro přehled si to průběžně pište a ke konci týdne si udělejte i inventuru svých pocitů a myšlenek.

Manifestace je schopnost používat sílu své mysli ke změně a vytvoření reality, kterou zažíváte.
Kouč seberozvoje Roxie Nafousi

Jak postupovat? Máme pro vás návod

Procesu manifestování se věnoval americko-britský kvantový fyzik David Bohm. Výsledkem jeho práce je teorie implicitního řádu, která popisuje proces tvoření třemi stádii. Jsou jimi tvůrčí myšlenka, plán a výsledek. A jak všechny procesy naplnit?

  1. V první řadě je zapotřebí uvědomit si, co vlastně chcete. Protože mnohdy to vlastně ani nevíme. Zjistit se to dá ideálně prostřednictvím meditace, kdy se ponoříte do sebe a procítíte své myšlenky srdcem. Nebo se prostě jen zastavte a přemýšlejte. A odpovězte si na otázku: „Co bych udělala, kdybych se nebála?“. První, co vás napadne, je správně.
  2. Když si něco přejete, snažte se nepřemýšlet o tom v budoucnosti, ale v přítomnosti. Například byste ráda zhubla. Představujte si, že jste už právě v tuhle chvíli štíhlá a snažte se na to naladit celou svojí bytostí, a to jak na fyzické, tak i mentální úrovni. Představte si, jaký je to pocit obléknout si ty skvělé džíny a crop top a užívat si obdivné pohledy okolí.
  3. Buďte co nejvíc konkrétní. Protože když si budete manifestovat, že chcete zhubnout, Vesmír se nedovtípí, že toužíte shodit 10 kilo. Klidně se vám může stát, že zhubnete jen kilo a to ještě klidně v důsledku nějaké střevní chřipky. S tím souvisí i to, že je potřeba přát si správně. Takže je potřeba definovat, že „chcete zhubnout 10 kilo zdravě a v pohodě a udržitelně“.
  4. Manifestujte si pravidelně a svá přání si pište do seznamu. Založte si třeba nějaký deník, kam si můžete psát i to, co se povedlo. Do seznamu si neustále přání přidávete. Vytvoříte si tím jakýsi návyk pozitivního myšlení, jež vám bude k užitku v každé chvíli vašeho života.  
  5. Pokud věříte v Anděly nebo jakékoli vyšší síly, poproste je o pomoc při splnění svého přání. Buďte pozitivní a na své přání myslete v dobrém, nepochybujte! Nechte Vesmíru čas a věřte, že všechno k vám přijde ve správnou dobu.

Autorský článek