Adriana Lima a jejích 7 tajemství

„Tvrdě jsem dřela pro to, abych se v životě někam dostala. Neměla jsem věci zadarmo. A ne vždy mi byla štěstěna nakloněna,“ přiznala Adriana v jednom z rozhovorů pro britskou Elle. Ač se narodila jako jedináček, péče o jedináčka se jí nedostávalo. Otec rodinu opustil když byla ještě batole, s matkou tak zůstala sama, a proto během dospívání zažila mnoho krušných chvil.  

Dětství v brazilském Salvadoru tak rozhodně nebylo snadné. „Zažívat pocit, že si nejsme jistá, co nastane další den, to už nikdy nechci zažít, zároveň bych ale na to byla připravená.“ Dnes přitom Andriana Lima patří mezi modelky s nejvyšší rentou, a tak si užívá zasloužený „důchod“. „Na nic jiného kromě mateřství a cvičení nemám čas a jsem tak spokojená.“  

Kde si modelky vydělají nejvíce peněz? U Victoria’s Secret

elle.cz

Zlom v jejím kariéře nastal roku 1996. Umístila se na první příčce v soutěži Brazilská supermodelka, organizovanou mezinárodní modelingovou agenturou Ford Models. O rok později obsadila druhé místo v celosvětovém finále. Díky důmyslnému mixu hned několika etnických prvků zaujala její krása celý svět.  

O tři roky později podepsala svůj životní kontrakt – s Victoria's Secret. Ve službách značky odchodila celkem dvacet shows. Stala se tak nejen nejznámějším, ale také služebně nejstarším „andílkem“.  Život v New Yorku, smlouva s Elite Model Management a kampaně pro značky Prada, Versace a Intimissimi. Adriana ale nikdy nezapomněla na svůj původ: „Miluju svoje sebevědomí, ale zároveň vím, kým jsem. Nic z toho pozlátka mne nezměnilo,“ tvrdí.  

Stala se milovanou i kritizovanou kráskou. Jaká jsou tedy její tajemství, o nichž jste možná nevěděli a za níž byla vychvalována i haněna?  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Věřící žena  

Adriana Lima si zachovala velmi úzké pouto ke křesťanskému vyznání. Ve víře byla i v rodné Brazílii vychována. Na každou přehlídku si prý sebou nosila Bibli a nikdy se nezapomněla pomodlit.  

Do svatby panna  

Silné zakořenění ve víře ji také nedovolovalo navázat s muži sexuální vztahy před stavbou. Jejím vyvoleným se stal až srbský basketbalista Marko Jarić, kterého si vzala na Valentýna roku 2009.  

Kariéra v klášteře nebo veterinární ordinaci  

V dětství toužila po tom spojit svůj život s Bohem ještě více, a tak s matkou zvažovaly, že by malá Adriana vstoupila do kláštera, mimo jiné i z ekonomických důvodů. Na prahu puberty pak Adriana chtěla pečovat o zvířata a stát se veterinářkou. Ve čtrnáctí však přišel modeling.   

Drastický režim před přehlídkou  

„Devět dní před přehlídkou piju jen proteinové šejky a žádné tekutiny aspoň dvanáct hodin předem. Díky tomu se dají shodit třeba i další tři kila,“ řekla v rozhovoru pro deník Telegraph. Za to sklidila dost kritiky.  

Do formy jen chvilku po porodu  

Další kontroverze přineslo její poporodní vystupování. Pouhé dva měsíce po porodu se ukázala na mole ve spodním prádle a v zákulisí pak přiznala, že ještě během těhotenství a ihned po porodu aktivně cvičila i několikrát týdně.  

Miluje sladké  

Na svou obhajobu ale Andriana několikrát zmínila, že si formu prostě držet musí. Prý by díky lásce k čokoládě a croissantům lehce nabrala. „Mám brazilské geny, a ač jsem až do prvního porodu cvičit nemusela, bylo by brzy to všechno sladké, co sním, vidět.“  

Charita je její život  

Naopak média i fanoušci kvitují její aktivní život coby charitativní divy. Nakupuje oblečení pro sirotky a věnuje peníze na rozšíření budovy školy v rodném Salvadoru. Během posledních několika let také pomohla získat finanční prostředky pro nemocnici sv. Lukáše na Haiti, která zpřístupňuje nastávajícím matkám potřebnou péči. 

Týden na Instagramu: Jak cvičí modelky a kdo má nejlepší vlasy? Gigi nebo Karolína?

elle.cz